Jump to content

ΓΕΝΗΣΑΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΨΑΡΑ. ΤΩΡΑ;


Recommended Posts

Γενησαν τα αγγελοψαρα μου πριν μερικες ημερες. Τα μικρα τελικα βγηκαν απο τα αυγα πριν 7 μερες και τωρα κινουντε σε ολο το ενυδριο. ο αριθμος τους ομος καθε μερα μιονεται.ΟΙ γονοις μεχρη τωρα τα προστατευουν. Μηπως θα πρεπει να τα βγαλω απο το ενυδριο και να τα βαλω σε αλλο; Τα αγγελοψαρα αυτα τα εχω 20 ημερες και η εμπειρια μου με αυτα ειναι πολυ μικρη.Μεχρη τωρα ειχα γκαπι.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπαρχουν αλλα ψαρια που μπορει να τρωνε τα μικρα,τοτε μαλλον εχουν κτυπηθει απο fungus.με πολυ προσοχη στις ποσοτητες φαρμακου που θα χρησιμοποιησεις,καλυτερα να βαζεις και λιγο λιγοτερο απο την συνησταμενη δοσολογια.μπορει ομως να τα τρωνε και οι γονεις,αν οπως λες τα εχεις λιγο χρονο,μπορει και η παρουσια σου μπροστα στο τζαμι να τα στρεσαρει,και,να τρωνε και κανενα μικρο.

Αν προσεξες σε ποσες μερες κολυμβησαν απο μονα τους τα μικρα?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπαρχουν αλλα ψαρια που μπορει να τρωνε τα μικρα,τοτε μαλλον εχουν κτυπηθει απο fungus.με πολυ προσοχη στις ποσοτητες φαρμακου που θα χρησιμοποιησεις,καλυτερα να βαζεις και λιγο λιγοτερο απο την συνησταμενη δοσολογια.μπορει ομως να τα τρωνε και οι γονεις,αν οπως λες τα εχεις λιγο χρονο,μπορει και η παρουσια σου μπροστα στο τζαμι να τα στρεσαρει,και,να τρωνε και κανενα μικρο.

Αν προσεξες σε ποσες μερες κολυμβησαν απο μονα τους τα μικρα?

32126[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

1) Τι άλλα ψάρια έχεις μέσα? Μπορεί να στα τρώνε άλλα ψάρια ή ακόμα και σαλιγκάρια apple snails το βράδυ που κοιμούνται τα μικρά στο υπόστρωμα.

2) Τι τα ταίζεις? Αν ταίζεις με τροφές του εμπορίου σε σκόνη είναι πολύ πιθανόν κάποια από τα μικρά να μην την δέχονται και να πεθαίνουν από ασιτία(χρειάζονται ζωντανή αρτέμια). Αν ταίζεις με σκόνη τότε θα σου μείνουν καμιά 15αριά που θα έχουν μάθει να την τρώνε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...