Jump to content

αρτεμια


Recommended Posts

καλημερα!υπαρχει τροφη για την αρτεμια?να την κρατησουμε καμια μερα παραπανω ζωντανη δηλαδη.λογω του οτι θα λειπω αυριο για 13 ωρες απο το σπιτι, θα ειναι κριμα να ψωφισει ενα μεγαλο ποσοστο της αρτεμιας που εβαλα σημερα να ετοιμαζεται...αν υπαρχει λυση συμβουλεψτε με.. :)

Έγινε επεξεργασία - τζιμακος
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις αρκετές πληροφορίες για την εκκόλαψη και διατήρηση ζωντανής αρτέμιας.Άνοιξε το Pdf του πρώτου post. :)
Link to comment
Share on other sites

φιλος μου ιχθυολογος μου εχει πει οτι καλυτεο ειναι αν θελω να την διατηρησω μετα την εκκολαψη της χωρις να μεγαλωσει ή ψοφησει να την βαλω στο ψυγειο.

δεν το εχω δοκιμασει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αν θα έχει αποτέλεσμα.Έχω διαβάσει οτι τα ενήλικα άτομα αντέχουν σε θερμοκρασίες από -18 έως 40 °C.Οι ιδανικές συνθήκες για τη συντήρησή τους είναι 25-30.Χρειάζεσαι όμως και οξυγόνωση για να δοκιμάσεις αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.

απλα και μονο που ειναι στο ψυγειο θα την κρατησει ζωντανη και χωρις να μεγαλωνει, 3-4 μερες.

μπορει να κανει και λαθος δεν ξερω.

αν βρω χρονο θα κανω πειραμα και θα ξεκινησω αυριο αρτεμια και απο τριτη τεταρτη σας λεω αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Για 2-3 μέρες μπορείς να τη διατηρήσεις ζωντανή με πάρα πολύ χαμηλό αερισμό και στο νερό να ρίξεις ζωντανό φυτοπλαγκτόν, ή σκόνη σπιρουλίνας ή σκόνη μαγιάς...... τα δυο τελευταία σε μικρές ποσότητες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...