Jump to content

τι ψαρια και τι φυτα μπορω να βαλω σε 15 λιτρα?


Recommended Posts

πηρα ανουμπια παιδια ειναι καλο φυτο παιδια???οσο για φοτισμο πητα λαμπα αλλα μεχρι να φτασω σπιτι την εσπασα :D τωρα εχω βαλει κατι προχειρο για φοτισμο αλλα απτο αυριο θα ξαναεχω λαμπα φθορειου ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

διαβασα καπου στο ιντερνετ για υδροβια φυτα απο ικεα σε προσιτες τιμες μηπως ξερετε αν ισχυει..??? ;)

Έγινε επεξεργασία - petros4
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, αλλά μην νομίζεις ότι έχουν και μεγάλη διαφορά οι τιμές, αν το δεις από οικονομικής απόψεως...

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε και τι τιμες εχουν ακριβως γιατι δν διευκρινιζε την τιμη???

Link to comment
Share on other sites

εχει πολυ δουλεια ακομη....

Έγινε επεξεργασία - petros4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..... ;):D ειδες τα στιγματα που εχει το τζαμι...???

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa οχι αυτα ειναι μικρες φυσαλιδες τα στιγματα που σου λεω ειναι σαν το αποτυπομα που αφηνουν οι σταγονες οταν στεγνωνουν αλλα ειναι σπο μεσα...

Link to comment
Share on other sites

δν ειναι αλγη και επισης ειμαι σιγουρος πως δν ειναι γδαρισματα.... ;):D:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

δν ειναι αλγη και επισης ειμαι σιγουρος πως δν ειναι γδαρισματα.... ;):D:thumbup::thumbup:

Αριστερα στο δευτερο φυλο της αnoubias εχει κατι γραμες,αυτα που λες ειναι δεξια της στο τελευταιο φυλο.Αλατα εκαι μεσα δεν μπορει να ειναι,κατι αλο παιζει,εχεις σαλιγκαρια;

Link to comment
Share on other sites

λόιπον αυτες οι ασπρες γραμες που βλεποεις ειναι μικρες φυσαλιδες απλα τις πηρε ο φακος ετσι το λυσαμε το θεμα με τις χαρακιες κια παμε στα στιγματα λες να μην ειναι αλλατα και τι ειναι..??δν εχω σαλιγκαρια ουτε τιποτα αλλο...??ευχαριστω για τη βοηθεια... ;):D

Link to comment
Share on other sites

λόιπον αυτες οι ασπρες γραμες που βλεποεις ειναι μικρες φυσαλιδες απλα τις πηρε ο φακος ετσι το λυσαμε το θεμα με τις χαρακιες κια παμε στα στιγματα λες να μην ειναι αλλατα και τι ειναι..??δν εχω σαλιγκαρια ουτε τιποτα αλλο...??ευχαριστω για τη βοηθεια... ;):D

Αν ειναι ακρυλικο μπορει να σου κανει καποια στιγματα,αλλα στο γυαλι μεσα στο νερο αλατα δεν γινονται.Μου ειχες πει οτι ειναι καινουργιο το ενυδρειο.Εφοσον αποκλειω τα αλατα,και εσυ μου λες οτι δεν ειναι αλγη η αυγα,παραμενει το μυστιριο.Θα το δουν και τα αλλα παιδια και θα μας πουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο τανκ μπορω να βαλω apple snails mono και αν ναι σε τι ποσοτητα μπαινουν...???

Link to comment
Share on other sites

τραβαει τις σκληροτητες για το καβουκι του και επειδη ειναι πολυ μεγαλα σαλιγκαρια, το καβουκι του δεν βρισκει τις σκληροτητες που πρεπει για να διατηρηθει και το νερο οπως καταλαβαινεις επηρεαζεται. ενας φιλος ειχε ενα μικρο σε λιγα λιτρα, αλλα μολις αρχισε να μεγαλωνει το πηγε σε αλλο ενυδρειο. γνωμη μου: μην βαλεις apple ;)

Link to comment
Share on other sites

τι μπορω να βαλω απο σαλιγκαρια..???

μην ξεχνας οτι πολυ θεωρουν το σαλιγκαρι σαν ψαρι στην ιχθυοφορτωση, οποτε 15 λιτρα ειναι λιγα. εγω σαν γνωμη μου ειναι ενα zebra snail αλλα αυτο ειναι δικη μου αποψη. θα σου πουν και οι πιο γνωστες... ;)

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

zebra nerite, απλά κι αυτά γεμίζουν τον κόσμο από αβγά τα οποία δεν ξεκολάνε με τίποτα, και αφού δεν εκολάπτονται σε γλυκό νερό παρά μόνο σε υφάλμυρο αν δεν τα αφαιρέσεις εσύ με ξύστρες ενυδρυακές κλπ κλπ μένουν κολλημένα στα τζάμια, ξύλα και γενικά σε επιφάνειες.

Εγώ προσωπικά δίνω τα σαλιγκάρια και το μονομάχο να προχωρήσω σε γαρίδες αποκλειστικά που από την μέχρι τώρα εμπειρία με τα παραπάνω είναι και πιο όμορφα, και αναπαράγονται, και βλέπεις και συμπεριφορές λόγω πολλών γαρίδων και όχι μόνο 1 ψάρι (μονομάχο) και 1 σαλιγκάρι λόγω μικρού όγκου του ενυδρείου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...