Jump to content

Γεννα ραμιρεζι


eja

Recommended Posts

γεννησανε τα ραμιρεζι μου χθες το μεσημερι :) ( προχθες εβαλα τα 2 θυληκα :rasp: )

συγγατοικοι 18 νεον τετρα 5 corry 1 apple snail και μια θυληκια ραμιρεζινα :D

τωρα ο αρσενικος φυλλα τα αυγα αλλα δεν αφηνει να πλησιασει ουτε η θυληκια (μαμα) ,θα υπαρξει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

γεννησανε τα ραμιρεζι μου χθες το μεσημερι :) ( προχθες εβαλα τα 2 θυληκα :rasp: )

συγγατοικοι 18 νεον τετρα 5 corry 1 apple snail και μια θυληκια ραμιρεζινα :D

τωρα ο αρσενικος φυλλα τα αυγα αλλα δεν αφηνει να πλησιασει ουτε η θυληκια (μαμα) ,θα υπαρξει προβλημα?

Αυτα ειναι......

Εγω εχω ζευγαρι,και εδω και δυο μερες την εχει τρελανει στο κυνηγητο.Στην αναμονη κι εγω

Link to comment
Share on other sites

γεννησανε τα ραμιρεζι μου χθες το μεσημερι :) ( προχθες εβαλα τα 2 θυληκα :rasp: )

συγγατοικοι 18 νεον τετρα 5 corry 1 apple snail και μια θυληκια ραμιρεζινα :D

τωρα ο αρσενικος φυλλα τα αυγα αλλα δεν αφηνει να πλησιασει ουτε η θυληκια (μαμα) ,θα υπαρξει προβλημα?

:blush::blush::rasp:

Aντε με το καλο !!!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο σου ευχομαι :)

τωρα να σε ρωτησω , το ενυδρειο ειναι το Rio 180 να βγαλω νεον και να βαλω ενα χαρεμακι ραμιρεζι ?

Link to comment
Share on other sites

:D:rasp::blush:

Aντε με το καλο !!!

σε ευχαριστω , για να δουμε αυτη τη φορα μπας και σταθω τυχερος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες :)

ευχαριστω φιλε :D

Link to comment
Share on other sites

γεννησανε τα ραμιρεζι μου χθες το μεσημερι :) ( προχθες εβαλα τα 2 θυληκα :blush: )

συγγατοικοι 18 νεον τετρα 5 corry 1 apple snail και μια θυληκια ραμιρεζινα :rasp:

τωρα ο αρσενικος φυλλα τα αυγα αλλα δεν αφηνει να πλησιασει ουτε η θυληκια (μαμα) ,θα υπαρξει προβλημα?

Μακαρι να εισαι τυχερος γιατι εμενα με tetras να περνανε πανω απο τα αυγα συνεχως και τα ραμ να ειναι λιγο απροσεκτα τις πρωτες ωρες με τα αυγα .... εγινε κανονικο τσιμπουσι.

Σε ελαχιστα δευτερολεπτα 100 καρδιναλιοι εξαφανισαν τα αυγα και γλειψαν και το ξυλο :blush:

Τωρα ετοιμαζοινται παλι για γεννα ... κριμα αλλα δεν με παιρνει να στησω κι αλλη γεννηστρα :D

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να εισαι τυχερος γιατι εμενα με tetras να περνανε πανω απο τα αυγα συνεχως και τα ραμ να ειναι λιγο απροσεκτα τις πρωτες ωρες με τα αυγα .... εγινε κανονικο τσιμπουσι.

Σε ελαχιστα δευτερολεπτα 100 καρδιναλιοι εξαφανισαν τα αυγα και γλειψαν και το ξυλο :D

Τωρα ετοιμαζοινται παλι για γεννα ... κριμα αλλα δεν με παιρνει να στησω κι αλλη γεννηστρα :)

Βγαλε για λιγο τους καρδιναλιους :rasp::blush::blush:

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να εισαι τυχερος γιατι εμενα με tetras να περνανε πανω απο τα αυγα συνεχως και τα ραμ να ειναι λιγο απροσεκτα τις πρωτες ωρες με τα αυγα .... εγινε κανονικο τσιμπουσι.

Σε ελαχιστα δευτερολεπτα 100 καρδιναλιοι εξαφανισαν τα αυγα και γλειψαν και το ξυλο :D

Τωρα ετοιμαζοινται παλι για γεννα ... κριμα αλλα δεν με παιρνει να στησω κι αλλη γεννηστρα :)

εγω αν δω και σκασουν αυγα τα πεταω ολα εξω και παω για γεννα :blush: ,αν δεν προλαβω... την επομενη :rasp:

μια ερωτηση τι χρωμα εχουν τα αυγα στην αρχη και τι μετα οταν ειναι να σκασουν ?

Link to comment
Share on other sites

εχω νεα και αποριες ;) μετα απο 24 ωρες και τα αυγα εχουν γινει μερικα ασπρα τι συμαινει αυτο? ειναι καλο η κακο ?

Link to comment
Share on other sites

εχω νεα και αποριες ;) μετα απο 24 ωρες και τα αυγα εχουν γινει μερικα ασπρα τι συμαινει αυτο? ειναι καλο η κακο ?

Τα ασπρα εναι χαλασμενα ή αγονιμοποιητα. Θα τα βγαλουν οι γονεις.

Βγαλε για λιγο τους καρδιναλιους :D:blush::thumbup:

Ναι θα τους στελνω σινεμα.

Link to comment
Share on other sites

γεννησανε τα ραμιρεζι μου χθες το μεσημερι ;) ( προχθες εβαλα τα 2 θυληκα :blush: )

συγγατοικοι 18 νεον τετρα 5 corry 1 apple snail και μια θυληκια ραμιρεζινα :D

τωρα ο αρσενικος φυλλα τα αυγα αλλα δεν αφηνει να πλησιασει ουτε η θυληκια (μαμα) ,θα υπαρξει προβλημα?

Να σου ζήσουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...