Jump to content

Ξυλα-Ρίζες


Recommended Posts

1)Κάποιος μπορεί να με καταατοπισει επαρκως για το ποια ειδη ξυλων-ριζων

πουλιουνται στο εμποριο??π.χ εχω ακουσει για μοπανι και driftwood..θα ηθελα ομως μια ολοκληρωμενη εικονα όλων των ξύλων-ριζών που γνωριζεται [καλυτερα οχι απο τη φυση αλλα αγοραστα].

2)Επίσης ποια απ αυτα ειναι που βουλιαζουν κατευθειαν και ποια θελουν το χρονο τους κατα σειρα?

3)Ποιο βγαζει το περισσοτερο χρωμα μεσα στο ενυδρειο και πιο το λιγοτερο παλι κατα σειρα?

4)Για ποσο καιρο βγαζουν χρωμα μεσα στο ενυδρειο? [απο προσωπικη πείρα?]

5)Για ποσο χρονο μετα την προσθηκη τους σταματουν να βγαζουν τα πολυτημα χουμικα οξεα τους?

6)Υπαρχει καποιο που να θεωρειται καταλληλοτερο-καλυτερο για καποιο συγκεκριμενο λογο ή είναι απλα

θεμα γουστου?

7)Επειδη θα βαλω μεσα apistogramma cacatuoides εχουν κάποιο ''αγαπημενο'' ξυλο-ριζες?

8)Κατεβάζουν σκληροτητες και pH σε σημαντικό βαθμο σε ενα 60lt ή όχι και αν ναι σε τι βαθμο?

9)Και καμιά φωτό αν δεν κάνει κοπο :blush::thumbup:

Αυτά τα ολίγα ;):D

Link to comment
Share on other sites

1)Κάποιος μπορεί να με καταατοπισει επαρκως για το ποια ειδη ξυλων-ριζων

πουλιουνται στο εμποριο??π.χ εχω ακουσει για μοπανι και driftwood..θα ηθελα ομως μια ολοκληρωμενη εικονα όλων των ξύλων-ριζών που γνωριζεται [καλυτερα οχι απο τη φυση αλλα αγοραστα].

2)Επίσης ποια απ αυτα ειναι που βουλιαζουν κατευθειαν και ποια θελουν το χρονο τους κατα σειρα?

3)Ποιο βγαζει το περισσοτερο χρωμα μεσα στο ενυδρειο και πιο το λιγοτερο παλι κατα σειρα?

ολα θα βγαλουν μια κιτρινιλα στο νερο οπου με το καιρο και τις αλλαγες νερου θα φυγει σιγα σιγα

4)Για ποσο καιρο βγαζουν χρωμα μεσα στο ενυδρειο? [απο προσωπικη πείρα?]

προσωπικα εβγαζαν για κανα μηνα

5)Για ποσο χρονο μετα την προσθηκη τους σταματουν να βγαζουν τα πολυτημα χουμικα οξεα τους?

δεν ξερω ;)

6)Υπαρχει καποιο που να θεωρειται καταλληλοτερο-καλυτερο για καποιο συγκεκριμενο λογο ή είναι απλα

θεμα γουστου?

7)Επειδη θα βαλω μεσα apistogramma cacatuoides εχουν κάποιο ''αγαπημενο'' ξυλο-ριζες?

εγω θα εβαζα red moor

8)Κατεβάζουν σκληροτητες και pH σε σημαντικό βαθμο σε ενα 60lt ή όχι και αν ναι σε τι βαθμο?

δεν εχω προσεξει κατι τετοιο

9)Και καμιά φωτό αν δεν κάνει κοπο :D:D

Αυτά τα ολίγα :D:thumbup:

Τα redd moor που εχω αλλα κομματια εκαναν να πατωσουν 4 μερες και αλλα 4-5 βδομαδες :blush:

Πιστευω ειναι αναλογα το ξυλο στο ποσο καιρο θα κανει να κατσει κατω :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Τα redd moor που εχω αλλα κομματια εκαναν να πατωσουν 4 μερες και αλλα 4-5 βδομαδες :D

Πιστευω ειναι αναλογα το ξυλο στο ποσο καιρο θα κανει να κατσει κατω :blush:

Ευχαριστω για την απαντηση σου..μπορεις να μου πεις μηπως και που τα βρηκες αυτα τα ξυλα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κανω '' διαφημιση'' σου στελνω πμ .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...