Jump to content

ιδεες για 120 λιτρα


Recommended Posts

Γεια σας παιδια θα ηθελα τα φωτα σας, ;)

θα βαλω σε λειτουργια για χαρη του αδερφου μου ενα ενυδρειο 120λιτρα της juvel που εχει και μαραζωνει στην αποθηκη του,τι κατοικους λετε να επιλεξω, θα ηθελα να υπαρχει κινηση στο ενυδρειο?αρχικα θα δουλεψει με το εσωτερικο του φιλτρο πιστευετε θα ηταν καλυτερα να βαζαμε εξωτερικο αν ναι ποιο προτεινετε για αυτα τα λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

Σε 120άρι έχω το 2224 της Eheim.Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;Φυτεμένο;Κοινωνικό;Αφρικάνικο;Species tank;....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, και με το μαμίσιο φίλτρο του, αν προσθέσεις βιολογικό υλικό πολύ, θα είσαι οκ.

Ωστόσο το μεγάλο του μειονέκτημα είναι ότι πιάνει πολύ χώρο.

Αν έχεις την δυνατότητα να πάρεις εξωτερικό φίλτρο, τότε μην το σκέφτεσαι.

Μπορείς να βρεις και μεγάλες ευκαιρίες στις αγγελίες του φόρουμ.

Και τέλος, κοίτα το Rio 125 του φίλου Freeman, και πάρε ιδέες.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=31953&hl=

Ψάξε στα ενυδρεία μελών, και θα πάρεις πολλές πολλές ιδέες για το ενυδρείο που θες να στήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το ενυδρειο που ειδα του στρατου με τα ramirezi .....

Θα εφτιαχνα κατι παρομοιο στο ενυδρειο σου ;)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=46062

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

Βιοτοπικό Αμαζονίου...!!

Δεν είναι καθόλου κακή ιδέα νομίζω...........

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ,το θεμα ειναι οτι ακομη ψαχνομαι για το πως θα το κανω δεν εχω καταληξει καπου,δεν θελω να το κανω φουλ φυτεμενο γιατι εχω την εντυπωση πως μονο η μια λαμπα που υπαρχει στο καπακι δεν ειναι αρκετη (αν ξερει κανεις το καπακι απο το συγκεκριμενο ενυδρειο)μιας και βλεπω πωσ η πισω πλευρα του ενυδρειου δεν φωτιζεται οπως η μπροστα....τωρα καποια φυτακια χωρις πολλες απαιτησεις θα εβαζα.Αν μπορειτε να μου προτεινετε καμια λαμπα για αναπτυξη φυτων....

Τωρα σχετικα με το φιλτρο ,το κουτι του ειναι κολλημενο μεσα στο ενυδρειο ,ξερετε καποιον τροπο να το βγαλω??εκτος αν το εξωτερικο φιλτρο δεν ειναι απαραιτητο ,να μην μπω σε αυτον τον κοπο....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο φωτισμος σου δεν ειναι εντονος τοτε με λιγο σκουρο νερακι και χαμηλο φωτισμο με μερικα ξυλα θα ειναι ενα ομορφο Βιοτοπικό Αμαζονίου...!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...