Jump to content

συμπεριφορα αρσενικου


Recommended Posts

γεια και παλι.λοιπον θα με σκασει αυτος ο αρσενικος.τον ειχα παρει μαζι με 2 θηλυκιες και αφου εκανε αυγα με την μια την αλλη την απομονωσε μεχρι θανατου μιας και δεν την αφηνε να κουνηθει απο την γωνια...γεννηθηκαν τα μικρα και ειναι 35 ημερων τωρα και ειναι καμια 50-60.εδω και 5 μερες κανει το ιδιο πραγμα στην αλλη θηλυκια.την απομονωνει επανω στη γωνια η πισω απο καστρακια και δεν την αφηνει να κυκλοφορει στο ενυδρειο.παρ'ολα αυτα ειναι παρα πολυ καλος γονιος...γιατι αυτη η συμπεριφορα ομως....???? θα μαραζωσει και θα ψωφισει και αυτη στο τελος.αν δεν προλαβω να την δωσω καπου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνεις κανένα στοιχείο για να μπορέσει κάποιος να σε βοηθήσει.

Σε τι ψάρια αναφέρεσαι; Σε πόσα λίτρα; Τι διακόσμηση-κρυψώνες έχεις; Με τι συγκάτοικους;

Link to comment
Share on other sites

ειναι τα convict cichlid εχω ανεβασει και ενα αλλο θεμα πιο κατω απο την γεννα τους που λεω πρωτη φορα παππους.εκει εχει και βιντεο με τα ψαρια.ειναι στο καρφουρισιο το 100αλιτρο και εχω ενα μεγαλο πυθαρι και ενα μικρο καστρακι που εκει γεννησε η θηλυκια,και τα μετεφερε μετα στο πυθαρι...απο αλλα ψαρια εχω 2 μικρα πλεκακια που και αυτα τα εχουν στο τρεξιμο μερα νυχτα φυσικα....ειδικα ο αρσενικος.αυτα δεν εχω κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...