Jump to content

προτασεις


Recommended Posts

καλημερα και καλο χειμωνα σε οσους επεστρεψαν τωρα απο διακοπουλες.αφου επιτελους εδωσα τον τεραστιο γλειφτη μου και το ενυδρειο μου ηρεμησε απο τα γκρεμισματα του θελω να μου προτεινετε τι ψαρακι να βαλω που να κανει την δοθλεια του.εχω ακουσει για pleco που δεν γινονται μεγαλοι και μια πωλητρια απο γνωστη αλυσιδα μου προτεινε κατι ψαρακια σαν sae αλλα με στομα σαν pleco.....περιμενω προτασεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο ? Θελεις να βαλεις μονο ενα ψαρι αυτου του ειδους ή θα εχεις και αλλα ?

Link to comment
Share on other sites

Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο ? Θελεις να βαλεις μονο ενα ψαρι αυτου του ειδους ή θα εχεις και αλλα ?

το ενυδρειο ειναι 100 λιτρα...αν βαλω pleco θα βαλω ενα.απο τα αλλα που γραφω ποιο πανω μου ειπαν τουλαχιστον 3.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λιτρα μπορεις ανετα να βαλεις ενα ζευγαρι Ancistrus Sp (pleco) που δεν γινοντε μεγαλοι οπως τα αλλα ειδη τωρα οταν λες '' κατι σαν sae " τι ακριβως εννοεις ?

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι πως μου τα ειπε.ειναι 4cm γινονται εως 10....εχουν στοματακι βεντουζα να το πω ετσι....δεν ξερω θα σας μπερδεψω χειροτερα.αυτοι οι pleco λες εχουν καποιο ονομα-κωδικο να τους ψαξω?

Link to comment
Share on other sites

Ancistrus Sp3

Έγινε επεξεργασία - hms
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να "μαλακώσεις" λίγο το νερό, θα μπορούσες να βάλεις ένα κοπαδάκι otocinclus. Καταπληκτικό ψαράκι, με τις ιδιαιτερότητες του όμως.

Για πληροφορίες δες εδώ : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=431832

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον hms ..το ίδιο θα σου πρότεινα και εγώ

Και εγω.

Μονο που εδω στο ΑΖ εχουμε πιο καλες και πλουσιες πληροφοριες http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...r=all&st=30

Δες για Ancistrus Cf. Cirrhosus, Bristlenose Catfish - Πρώην Sp3

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω για τις προτασεις σας...απλα ελεγα να μην παω σε pleco παλι αν και εχω την εντυπωση οτι κανουν την καλυτερη δουλεια.....βεβαια δεν ειχα ποτε προβλημα με αλγη και με εναν pleco μονο του.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω για τις προτασεις σας...απλα ελεγα να μην παω σε pleco παλι αν και εχω την εντυπωση οτι κανουν την καλυτερη δουλεια.....βεβαια δεν ειχα ποτε προβλημα με αλγη και με εναν pleco μονο του.

applesnail

zebra nerite snail

zebra apple snail (Asolene spixi) (με προσοχη αυτα, γιατι μπορει να φανε φυτα αν μεινουν νηστικα)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...