Jump to content

Τι αλλο να βαλω ?????


Recommended Posts

Καλημερα, λοιπον εβγαλα τα σκαλαρια που ειχα στο 240 και τα εβαλα στο 450 να νοιωθουν αρχοντες !!!

Τωρα ομως μου φενεται παρα πολυ αδειο, μεσα ειναι 15 αρλεκινοι και 10 ροδοστομοι, θα βαλω αλλους 15 αρλεκινους σιγουρα γιατι μου αρεσουν πολυ σαν κοπαδι , αυτο που σκεφτομουν ηταν τι αλλο θα μπορουσα να βαλω στο μελλον ....

εκτος απο μελανοταινιες ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, λοιπον εβγαλα τα σκαλαρια που ειχα στο 240 και τα εβαλα στο 450 να νοιωθουν αρχοντες !!!

Τωρα ομως μου φενεται παρα πολυ αδειο, μεσα ειναι 15 αρλεκινοι και 10 ροδοστομοι, θα βαλω αλλους 15 αρλεκινους σιγουρα γιατι μου αρεσουν πολυ σαν κοπαδι , αυτο που σκεφτομουν ηταν τι αλλο θα μπορουσα να βαλω στο μελλον ....

εκτος απο μελανοταινιες ...

Τί παραμέτρους νερού έχεις; Σε παίρνει για καρδινάλιους; Έχεις μήπως πολύ φως;

3 κοπαδόψαρα αν έχεις 1.20 μήκος στο ενυδρείο θα είναι πολύ όμορφα, αρκεί να έχεις σκιερά μέρη για τους καρδινάλιους

Link to comment
Share on other sites

Ph 7.5 , ΚH 14 , GH 19+ (δεν θυμαμαι ακριβως )

Δεν μου αρεσουν οι καρδιναλιοι!! (σαν χρωμα)

Το ενυδρειο ειναι 120 , 240 λιτρα , φυτεμενο (στην αρχη ακομα )

Link to comment
Share on other sites

Ph 7.5 , ΚH 14 , GH 19+ (δεν θυμαμαι ακριβως )

Δεν μου αρεσουν οι καρδιναλιοι!! (σαν χρωμα)

Το ενυδρειο ειναι 120 , 240 λιτρα , φυτεμενο (στην αρχη ακομα )

Πρέπει να κάνεις κάτι με τις παραμέτρους του νερού σου αν θέλεις την άποψή μου, δεν είναι κατάλληλες για τα ψάρια που έχεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι χρειαζονται οι αρλεκινοι και θα το χουν εν καιρο , μην ξεχνας οτι στο πετ σοπ δεν ηταν σε ph 5- 6 ουτε στην αναλλογη σκληροτητα !!! Αν τα εβαζα μπαμ σε 6 θα βλεπανε τον Χριστο φανταρο... οποτε προτιμησα με χρηση Co2 να κατεβασω 0.5 και απο το ΣΚ θα μπει μπροστα και η Α.Ο !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...