Jump to content

Flowerhorn


Recommended Posts

καλημερα.η απορια μου ειναι η εξης΄εχω μια κιχλιδα flowerhorn(υβριδιο) αφου μου την πουλησαν (100)euro εμαθα για τα συγκεκριμενα ψαρια δυστυχως...!!!εχω επιχειρηση να βαλω αλλα ψαρια μεσα αλλα γινεται πολλη επιθετικη κ τα σκοτωνει ολα.πραγματικος τυφωνας!τι ψαρια θα μπορουσαν να ταιριαξουν???η κιχλιδα ειναι 17cm σε ενυδρειο rio jewel 300λτ.120/50/60.

Link to comment
Share on other sites

mod note

Το θεμα εφυγε απο την Αφρικη,μιας και δεν προερχεται απο εκει.Ηρθε εδω,για να προχωρησει η συζητηση.Ευχαριστω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που γνωρίζω, δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις συγκάτοικο που να μπορεί να τον ανεχτεί το εν λόγω ψάρι, εκτός ίσως αν το ζευγαρώσεις. Περίμενε και άλλες απόψεις.......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την μεταθεση.ειχα την εντυπωση οτι ειναι διασταυρωση απο αφρικανες!!να ζευγαρωσει με ιδιο ειδος?ειναι πολλη αγρια με αλλα ψαρια αλλα μονοι της ειναι πολλη ηρεμη...εκτος του οτι ανακατευει το υποστρωμα κ μου εχει σπασει ως τωρα 2 θερμομετρα εσωτερικα!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ ζωηρά ψάρια.

Μπορείς να το βάλεις με οσκαρ παρόμοιων διαστάσεων, το θέμα είναι τα λίτρα σου είναι λίγα γενικός για μεγάλες Αμερικανες.

Link to comment
Share on other sites

Rik σε αυτά τα λίτρα μάλλον θα είναι ριγκ το ενυδρείο αν βάλει και όσκαρ.

Απλά θέλει όπως είπες κι εσύ πολλά λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Rik σε αυτά τα λίτρα μάλλον θα είναι ριγκ το ενυδρείο αν βάλει και όσκαρ.

Απλά θέλει όπως είπες κι εσύ πολλά λίτρα.

;)

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω για τις συμβουλες..μαλλον θα το αφησω οπως εχει η θα το πουλησω κ θα βαλω αλλα ψαρακια.π.χ κανενα κοπαδι frontoza! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...