Jump to content

Κεντρικη Αμερικη


Recommended Posts

Εχω ενα 60αρι ενυδρειο με 3 πλατυ και 3 ξιφοφορους.

Αρχικα εψαχνα να παρω ενα μεγαλο ενυδρειο,να κρατησω και αυτο ως εχει αλλα επειδη μου παει πολλα λεφτα το να ξεκινισω απο το μηδεν ενα μεγαλο και τα ψαρια που θελω ειναι ας πουμε πιο ακριβα και πιο δυσκολα σκεφτηκα να παρω ενα 140 λιτρα που βρηκα προσφορα.

Το πλανο μου λεει να φτιαξω το καινουριο με καποια απο τα φυτα και τα ξυλα που εχω ηδη στο παροηγουμενο,να βαλω και τα ψαρακια μου οταν ειναι ενταξει ολα και το παλιο να φτιαξω μονο με γαριδες και φυτα.

Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινετε καποια ψαρια που θα ταιριαζουν,τα οποια να χωρανε στα λιτρα αυτα (140) και να ειναι πιο μεγαλα απο τα αυτα που ηδη εχω.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 60αρι ενυδρειο με 3 πλατυ και 3 ξιφοφορους.

Αρχικα εψαχνα να παρω ενα μεγαλο ενυδρειο,να κρατησω και αυτο ως εχει αλλα επειδη μου παει πολλα λεφτα το να ξεκινισω απο το μηδεν ενα μεγαλο και τα ψαρια που θελω ειναι ας πουμε πιο ακριβα και πιο δυσκολα σκεφτηκα να παρω ενα 140 λιτρα που βρηκα προσφορα.

Το πλανο μου λεει να φτιαξω το καινουριο με καποια απο τα φυτα και τα ξυλα που εχω ηδη στο παροηγουμενο,να βαλω και τα ψαρακια μου οταν ειναι ενταξει ολα και το παλιο να φτιαξω μονο με γαριδες και φυτα.

Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινετε καποια ψαρια που θα ταιριαζουν,τα οποια να χωρανε στα λιτρα αυτα (140) και να ειναι πιο μεγαλα απο τα αυτα που ηδη εχω.

Ευχαριστω!

τα πλαττυ και οι ξιφοφοροι υβριδιζουν καλυτερα να τα χωρισεις.ανοικουν στην ιδια οικογενεια(xiphophorus helleri-xiphophorus maculatus-xiphophorus variatus)

στα 140 λιτρα εχεις αρκετες επιλογες να φτιαξεις. αποφασισε περιπου τι ψαρια θες να βαλεις και εδω ειμαστε.

φιλικα γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω οτι υβριδιζουν αλλα δεν με πειραζει,αν και βλεπω οτι διαφωνειτε με αυτο δεν εχω καταλαβει γιατι το θεωρειτε τοσο κακο!

Δεν εχω και που να τα παω να πω την αληθεια!

Υπαρχει καμια λιστα των ψαριων που εχουν τα χαρακτηριστηκα που ζηταω?

Ειμαι ακομα σε μια φαση που ψαχνομαι να βρω τι δυνατοτητες εχω,σκεφηκα αυτη την ιδεα αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το τι θα κανω τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα επιτελους τι παιζει με τα πλατυ και τους ξιφοφορους και τον υβριδισμο!Ανασταση!

Τωρα τι κανω που τα εχω μαζι?

Αν αφησω στο ενυδρειο μου μονο τα πλατυ τα οποια ειναι απο διαορετικα ειδη,δηλ sunset kai balloon και αυτο πειραζει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...