Jump to content

Aσημενιο δολαριο


Recommended Posts

Μεσα στο 400L κοινωνικο ενυδρειο μου υπηρχαν πριν 1 χρονο και 2 ασημενια δολαρια. Ομως μου τρωγανε

τα φυτα και αναγκαστηκα να τα απομονωσω σε ενα 35ρι. Δεν ειχα σκεπασμα και το 1 μου αυτοκτονησε πηδωντας. Το αλλο μονο του πια τοσο καιρο εγινε μεγαλο και κατα καιρους εβαζα μεσα για φιλοξενια καποιο αλλο ψαρι αλλα το δολαριο ειχε τη συνηθεια να τρωει τις ουρες οποτε τα ξαναβγαζα. τωρα το λυπαμαι μονο

του τι λετε να το βαλω στο 400ρι η θα μου κανει ζημιες? Στο συγκεκριμενο ενυδρειο κατοικουν μονο ενηλικα μεγαλα ψαρια. ;) Οποιος μπορει ας απαντησει. . ευχαριστω ;)

[μην ξεροντας που να τοποθετηθω εγραψα εδω]

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το ψάρι Silver Dollar ή αλλιώς Metynnis hypsauchen. Δυστυχώς το ψάρι θέλει ενυδρείο πολύ μεγαλύτερο από το 35άρι σου.

Επειδή η έννοια του κοινωνικού είναι κάπως παρεξηγημένη, μήπως θα ήθελες να μας πεις/θυμίσεις τους υπόλοιπους κατοίκους του συγκεκριμένου ενυδρείου?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το ψάρι Silver Dollar ή αλλιώς Metynnis hypsauchen. Δυστυχώς το ψάρι θέλει ενυδρείο πολύ μεγαλύτερο από το 35άρι σου.

Επειδή η έννοια του κοινωνικού είναι κάπως παρεξηγημένη, μήπως θα ήθελες να μας πεις/θυμίσεις τους υπόλοιπους κατοίκους του συγκεκριμένου ενυδρείου?

Καλημερα φιλε! Λοιπον 400ρι JUWEL + 1 εξωτερικο φιλτρο sera 1100 στην αλλη ακρη του ενυδρειου σχηματιζοντας μεγαλη ροη. Τωρα τα ψαρια που φιλοξενουνται ειναι 1 ζευγαρι scalare - 1 ζευγαρι trichogaster leeri - 1 μονο trichogaster trichopterus - 3 clown loach - 1 ζευγαρι ancistrus + 4 παιδια τους -

1 γαριδα κοκκινη? 5εκ - 3 crossocheilus ciamensis - 1 puntius melanopterus - 1 corydoras paleatus -

3 melanotania praecox - 6 melanotania trifasiata με 1 παιδι τους. ολα αυτα τα πηρα απο την αρχη που

δεν ειχα ιδεα απο τιποτα. περιμενω τα φωτα σου για το δολλαριο που ειναι μονο του. ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε! Λοιπον 400ρι JUWEL + 1 εξωτερικο φιλτρο sera 1100 στην αλλη ακρη του ενυδρειου σχηματιζοντας μεγαλη ροη. Τωρα τα ψαρια που φιλοξενουνται ειναι 1 ζευγαρι scalare - 1 ζευγαρι trichogaster leeri - 1 μονο trichogaster trichopterus - 3 clown loach - 1 ζευγαρι ancistrus + 4 παιδια τους -

1 γαριδα κοκκινη? 5εκ - 3 crossocheilus ciamensis - 1 puntius melanopterus - 1 corydoras paleatus -

3 melanotania praecox - 6 melanotania trifasiata με 1 παιδι τους. ολα αυτα τα πηρα απο την αρχη που

δεν ειχα ιδεα απο τιποτα. περιμενω τα φωτα σου για το δολλαριο που ειναι μονο του. ευχαριστω...

Ας μου απαντησει καποιος παιδια που ξερει τι να κανω επιτελους με το silver dollar να το βαλω παρεα στο κοινωνικο 400ρι χωρις να τα πειραξει η να το αφεισω μονο του στο 35ρι [που πρεπει να βγει] δεν εχω αλλη λυση.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος παιδια που ξερει τι να κανω επιτελους με το silver dollar να το βαλω παρεα στο κοινωνικο 400ρι χωρις να τα πειραξει η να το αφεισω μονο του στο 35ρι [που πρεπει να βγει] δεν εχω αλλη λυση.... :D

Σου απάντησαν ήδη. :) Δεν μπορεί να μείνει εκεί. Κατευθείαν στο 400άρι ή δώσ' το σε άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησαν ήδη. :) Δεν μπορεί να μείνει εκεί. Κατευθείαν στο 400άρι ή δώσ' το σε άλλον.

Ούτε στο 400άρι μπορεί να μπει! Είναι ήδη υπερφορτωμένο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...