Jump to content

Τροφη για νεογεννητα σκαλαρια...


tsaftsouf

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Εδω κ 3 μερες τα σκαλαρια μου γεννησαν (Δευτερα μεσημερι) κ σημερα φενονται ξεκαθαρα οι ουριτσες. Απο τροφη εχω Vipan Baby της SERA μονο. Θα παρω σημερα αρτεμια να φτιαξω αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα μπορεσουν να την φανε γιατι στο αρθρο του Χρηστου "Σκαλαρια-Βημα βημα η αναπαραγωγη τους" ελεγε οτι τα ταισε 2 μερες με υγρη τροφη πριν τους δωσει ζωντανη αρτεμια. Θα τα καταφερω μονο με ζωντανη αρτεμια η θα πανε απο ασητια??? Κ αν οντως την φανε μεχρι ποσο καιρο θα πρεπει να τα ταιζω με αρτεμια πριν τα δωσω Vipan Baby???

Link to comment
Share on other sites

Καποιος εμπειρος??? :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι με περιμενε μια δυσασρεστη εκλπηξη... Ολα τα σκαλαρακια λοιπουν απο το ενυδρειο... :D Εψαξα να τα δω καπου αλλα ματαια. Δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε. Εχθες το βραδυ ηταν ολα καλα κ καναν τις πρωτες προσπαθειες να κολυμπησουν. Ειχα βαλει κ αρτεμια να γινεται.... Τι να πω... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Eimai neos sto hobby afto asxoloumai edw k ena xrono peripou k exw skalaria ta opoia zevgarwsan k evgalan mikra.

mou eipan na apomonwsw ta mikra apo tous goneis k ta evala se ena ksexwristo enydreio me arketo aera, thermokrasia stous 29 vathmous k oxi filtro.

mou eipan episis na ta taizw me trofi poudra pou periexei 10% artemia. Afto omws eixe ws apotelesma to nero na lerwnei para poly oso k an egw allaza kathimerinws eite to 1/3 eite k perissotero me apotelesma simera 8i mera na exw xasei to 95% twn mikrwn.

Parakalw poios borei na me enimerwsei ws pros to thema filtrou k sto thema trofis ( an yparxei se ygri ).

Efxaristw poly k anamenw

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...