Jump to content

Ποιας Εταιρείας Λίπασμα Χρησιμοποιείτε Στο Ενυδρείο Σας;


nkarvounis

Ποιάς εταιρείας λίπασμα χρησιμοποιείτε στο ενυδρείο σας;  

397 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για ποιο λόγο να το χρησιμοποιήσω αφού πλέον έχω μπουκάλα διοξειδίου?.. μου το είχατε πει κι εσείς αν θυμάμαι καλά ότι είναι υποκατάστατο του διοξειδίου αλλά σε καμία περίπτωση δε μπορεί να το ανικαταστήσει πλήρως

Α εντάξει τότε…εκεί το τοποθετείς!

Έτσι όπως το είπες νόμιζα ότι δεν ήσουν ευχαριστημένος από την χρήση του!

Φίλε Νίκο, εσείς με συμβουλέψατε ότι τίποτα δεν είναι καλύτερο από τη μπουκάλα διοξειδίου! :bigemo_harabe_net-117:

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο, εσείς με συμβουλέψατε ότι τίποτα δεν είναι καλύτερο από τη μπουκάλα διοξειδίου! :bigemo_harabe_net-117:

Οντως η μπουκάλα ειναι το βασικό για τα φυτεμένα , το μονο που χρησιμοποιω το excel εγω ειναι αν εμφανιστει καποια αλγη .

Καλα τα seachem αλλα ακριβά , το μονο που χρησιμοποιω απο την εταιρια αυτη ειναι το σιδηρο.

0λα τα άλλα ειναι σκονες .

Link to comment
Share on other sites

Οντως η μπουκάλα ειναι το βασικό για τα φυτεμένα , το μονο που χρησιμοποιω το excel εγω ειναι αν εμφανιστει καποια αλγη .

Καλα τα seachem αλλα ακριβά , το μονο που χρησιμοποιω απο την εταιρια αυτη ειναι το σιδηρο.

0λα τα άλλα ειναι σκονες .

Εγώ πάντως φίλε μου, από την ημέρα που πρόσθεσα μπουκάλα και ξεκίνησα τα λιπάσματα (σειρά της Seachem) παρατήρησα τρελές αλλαγές προς τα πάνω το ενυδρείο μου, χωρίς όμως να γνωρίζω αν οφείλεται μόνο χάρη στο διοξείδιο ή στο συνδυασμό του με τα λιπάσματα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φίλε μου, από την ημέρα που πρόσθεσα μπουκάλα και ξεκίνησα τα λιπάσματα (σειρά της Seachem) παρατήρησα τρελές αλλαγές προς τα πάνω το ενυδρείο μου, χωρίς όμως να γνωρίζω αν οφείλεται μόνο χάρη στο διοξείδιο ή στο συνδυασμό του με τα λιπάσματα..

Ωραία παρατήρηση!

Το διοξείδιο αναπτύσσει τα φυτά σου, τα λιπάσματα/πρόσθετα/συμπληρώματα απλά τα συντηρούν!

Ο σωστός συνδυασμός και των δυο είναι το κλειδί για ένα σωστό και υγιές φυτεμένο ενυδρείο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία παρατήρηση!

Το διοξείδιο αναπτύσσει τα φυτά σου, τα λιπάσματα/πρόσθετα/συμπληρώματα απλά τα συντηρούν!

Ο σωστός συνδυασμός και των δυο είναι το κλειδί για ένα σωστό και υγιές φυτεμένο ενυδρείο!

Εσύ με έβαλες στην πρίζα να ξεκινήσω αυτόν τον συνδυασμό! :D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Flourish
Flourish Phosphorus
Flourish Pottasium
Flourish Iron
Flourish Trace

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Για λίπασμα στην ρίζα των φυτών δοκιμάστε αυτό GIOVANNI'S FERTIL CAPS και θα με θυμηθείτε 

Link to comment
Share on other sites

Last call girls and boys.

Αφού δεν σας αρέσει όταν ψηφίζετε σε μια δημοσκόπηση να καταθέτε την άποψη σας για να ενημερωνόμαστε και εμείς οι υπόλοιποι

το θέμα θα κλειδώσει.Δεν οφελεί κάπου ένας αριθμός αν δεν γνωρίζουμε τον λόγο που έγινε η συγκεκριμένη επιλογή.

 

Είναι κρίμα γιατί απόψεις σαν του φίλου Force και όσων φίλων μπήκαν στον κόπο να την καταθέσουν θα χαθούν στον χρόνο.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιο οφελος αυτο το υφος του μηνύματος , υπαρχει λόγος για αυτη την "απειλη κλειδωματος" ενος θεματος , η ειναι υποχρεωτική η απαντηση με τον τροπο που καποιοι επιθυμουν ?

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωτικό δεν είναι τίποτα αλλά δεν με καλύπτει κιολας να βλέπω ένα θέμα με μια δημοσκόπηση ή οποία αποτελείται μόνο από αριθμούς

και όχι από σχόλια.

 

Εσένα μπορεί να σε καλύπτει πχ

sera 2.000 ψήφους

tropica 2.000.000

εμένα δεν με καλύπτει,δεν νομίζω να βοηθάει κανέναν και σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπεύει την κοινότητα μας.

 

Από εκεί και πέρα αν θεωρείς οτι "απειλώ με το κλείδωμα" του θέματος λόγο της ιδιότητας που μου έχει δοθεί τους τελευταίους μήνες σε προτρέπω απλά

να κάνεις μια αναζήτηση σε παλαιότερες δημοσιεύσεις μου στις δημοσκοπήσεις για να δεις ο ίδιος τι έγραφα.

 

Αν νομίζεις οτι έχεις και άλλες απορίες επι προσωπικού θα χαρώ να τις συζητήσουμε σε pm για να μην ξεφεύγουμε και από τον τίτλο του θέματος.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστει να μιλησουμε επι προσωπικού ευχαριστως να σου δώσω το τηλεφωνο μου να μιλησουμε οσο θες αλλα το τι καλύπτει καποιον η οχι αυτο ειναι αλλο θεμα.

Επισης αφου εκφραζεις την αποψη οτι αυτη η τακτικη δεν εκφραζει οπως λες την κοινοτητα μας τοτε ειχα λαθος εντυπωση οτι ημουν μελος αυτης της κοινοτητας

Έγινε επεξεργασία - dimos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...