Jump to content

Μυρωδιά ενυδρείου


Recommended Posts

πάντως για να λέμε την αλήθεια εγώ σκούπα έκανα μόνο στην αρχή.

επειδή ήταν ταλαιπωρία σιγά σιγά την σταμάτησα κι εδώ και ενα μεγάλο χρονικό διάστημα δεν την χρησιμοποιώ. (φυτεμένο φουλ με υπόστρωμα και χαλικάκι )

βέβαια προσέχω να μην μένει τροφή στον βυθό και το σχήμα ψαριών-γαριδών που έχω μαζί με λαθρεπιβάτες σαλιγκάρια πιστεύω οτι βοηθά και μένει καθαρός ο βυθός.

:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

πάντως για να λέμε την αλήθεια εγώ σκούπα έκανα μόνο στην αρχή.

επειδή ήταν ταλαιπωρία σιγά σιγά την σταμάτησα κι εδώ και ενα μεγάλο χρονικό διάστημα δεν την χρησιμοποιώ. (φυτεμένο φουλ με υπόστρωμα και χαλικάκι )

βέβαια προσέχω να μην μένει τροφή στον βυθό και το σχήμα ψαριών-γαριδών που έχω μαζί με λαθρεπιβάτες σαλιγκάρια πιστεύω οτι βοηθά και μένει καθαρός ο βυθός.

:buttrock:

:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις βαλε μια φωτο να παρουμε μια οπτικη εικονα!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις βαλε μια φωτο να παρουμε μια οπτικη εικονα!

υπάρχει και σχετικο post το οποιο δεν εχει ολοκληρωθει με την παρουσίαση, λογω αλλαγών.

post-21555-1288551596_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο μέλλον που θα ξαναμαζέψει.

Μα για να ξαναβρωμίσει ο βυθός σημαίνει ότι θα κάνεις εσύ λάθος. Το διάβασες όλο ΑΥΤΟ το ποστ?

Link to comment
Share on other sites

Μα για να ξαναβρωμίσει ο βυθός σημαίνει ότι θα κάνεις εσύ λάθος. Το διάβασες όλο ΑΥΤΟ το ποστ?

Βεβαίως και το διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αρκετή ανατάραξη στην επιφάνεια του νερού;

Link to comment
Share on other sites

Είχα γιατί νόμισα ότι η καλύτερη οξυγόνωση του νερού θα καταπολεμίσει τις δυσάρεστες ωσμές. Αλλά τελικά παρατήρησα ότι έτσι μύριζε περισσότερο.

Τώρα έχω βάλει την αντλία μέσα στο νερό και δεν έχω καμία ανατάραξη. Και μυρίζει πολύ λιγότερο.

Έγινε επεξεργασία - Rout
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...