Jump to content

Ζητούνται γνώμες για νεο ενυδρείο.


Recommended Posts

Εφόσον τελείωσε το στρώσιμο του ενυδρείου, άρχισα να ψάχνομαι για τους κατοίκους...

Εδώ θέλω την γνώμη σας ως προς τους κατοίκους και τι φυτά να βάλω.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα μπούν 2 L205 http://www.planetcatfish.com/catelog/speci...species_id=1339 που βρίσκονται σε άλλο ενυδρείο.

Διαστάσεις ενυδρείου: μ.120 π.50 υ.60 (juwel rio)

Φίλτρα: το εσωτερικό και ενα eheim 2217

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις πολλα και διαφορετικα ιδοι απο ψαρια.Καταρχας θες να βαλεις μεγαλα ψαρια η΄μικρα("κοπαδοψαρα")?

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλούτσικο κοπάδι από κάποιο αεικίνητο είδος tetras ή μικρότερο κοπάδι από κάποιο πιο δραστήριο. Σε παίρνει φυσικά και για καμιά νανοκιχλίδα ή για κανένα γατόψαρο επιπλέον (ή και κοπαδάκι Cories). Το θέμα είναι τι θες? Θα πας για black water? Φυτεμένο? Τι?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για 4-5 φυτάκια ίσα ίσα να λέμε οτι έχει μέσα το ενυδρείο και για να τραβάνε και λιγα νιτρικά.οχι και πολύ σκούρο νεράκι...Για κοπάδι μικρό και δραστήριο. Έχω στο μυαλό μου να βάλω ραμιρέζι ή κάποιο είδος απίστο..Απο cories αν μας φτάνει 'ο χώρος' απο θέμα ιχθυοφόρτισης θα βάλω...

Όλα αυτά είναι στην φαντασία μου και όλα μπορούν να αλλάξουν με μια καλή πρόταση. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν σε ενδιαφερουν τοσο τα φυτα καντο Αφρικανικο,αν εχεις σωστες παραμετρους νερου :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα θα μπούν τα L205 που βρίσκονται σε ενα μικρούλι ενυδρείο τώρα και θέλω να βάλω ψάρια σύμφωνα με αυτά...

Άσε που δεν μου αρέσουν τα νταμάρια, :buttrock::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ξύλλα ,

Τα γατοψαρα που έχεις,

1 ή 2 κοπαδια απο νεον-τετρα-τριγονοστιγμα- και άλλα κοπαδόψαρα για να έχεις κίνηση.

Στο βυθό σου μια 6 άδα cory (bronze-sterbai).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...