Jump to content

ερωτηση


Recommended Posts

μπορω στο σκαλαροενυδρειο μου να βαλω κανεναν δισκο? :)

Link to comment
Share on other sites

μπορω στο σκαλαροενυδρειο μου να βαλω κανεναν δισκο? :)

Οι δισκοι ειναι κοπαδοψαρα :)

Link to comment
Share on other sites

οι μετρησεις ειναι

no3.10

no2.0

kh.6

gh.14

ph 6,8

NH3.0

NH4.0

Link to comment
Share on other sites

Οι δισκοι ειναι κοπαδοψαρα :)

να παω να δωσω 2 σκαλαρια και να βαλω 2 δισκακια

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο και τι ψάρια υπάρχουν ήδη. Και αφού είναι κοπαδόψαρο όπως προαναφέρθηκε προφανώς θα πρέπει να υπάρχει διαθεσιμότητα χώρου για τουλάχιστον 3...

Από νερό είσαι νορμάλ για εκτροφής. Λίγο πιο μαλακό νερό θα ήταν ακόμα καλύτερα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο και τι ψάρια υπάρχουν ήδη. Και αφού είναι κοπαδόψαρο όπως προαναφέρθηκε προφανώς θα πρέπει να υπάρχει διαθεσιμότητα χώρου για τουλάχιστον 3...Τουλαχιστον 6 θα ελεγα.......

Από νερό είσαι νορμάλ για εκτροφής. Λίγο πιο μαλακό νερό θα ήταν ακόμα καλύτερα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πιο επιεικής γιατί θεωρώ απίθανο να έχει ενυδρείο και να αντέχει ακόμα 6 δίσκους ιχθυοφόρτηση. :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι 240 μικτα. μεσα εχω 5 σκαλαρια 2 μεγαλα και τα αλλα πιο μικρα 2 blue gourami μηλοσαλιγγαρα. εναν πλεκο

αυτα.

να δωσω 3 σκαλαρια και να βαλω 2 δισκακια μικρα?

Link to comment
Share on other sites

ειναι 240 μικτα. μεσα εχω 5 σκαλαρια 2 μεγαλα και τα αλλα πιο μικρα 2 blue gourami μηλοσαλιγγαρα. εναν πλεκο

αυτα.

να δωσω 3 σκαλαρια και να βαλω 2 δισκακια μικρα?

Θα μείνουν 2 σκαλάρια που αν θυμάμαι καλά θέλουν και αυτά περισσότερα από ζευγάρι. Και άμα πας σε 2 δίσκους δεν θα αισθάνονται και τόσο καλά. Και αν σου πέσουν και 2 αρσενικοί προσωπική μου άποψη θα έχεις πρόβλημα.

Εγώ δεν θα το έκανα. Εκτός αν αποφασίσεις να βγάλεις τελείως σκαλάρια και γκουράμι που ουσιαστικά αλλάζεις κατοίκους ενυδρείου.

Link to comment
Share on other sites

οποτε αμα ειναι θα πρεπει να τα δωσω ολα :) μπα με βλεπω χλωμο ειδικα το ενα ζευγαρι που εχω τα εχω απο παρα πολυ μικρα εγω τους εδινα το γαλα στο στομα. και τα εχω 2 1/2 χρονια . θα τα κρατησω μεχρι τελος... ευχαριστω

παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

οποτε αμα ειναι θα πρεπει να τα δωσω ολα :) μπα με βλεπω χλωμο ειδικα το ενα ζευγαρι που εχω τα εχω απο παρα πολυ μικρα εγω τους εδινα το γαλα στο στομα. και τα εχω 2 1/2 χρονια . θα τα κρατησω μεχρι τελος... ευχαριστω

παιδια :)

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 2 δίσκους σε 80 λίτρα. Ζούνε αλλά δεν είναι ότι καλύτερο. Απλά τους έχω προς μετακόμιση σε μεγαλύτερο. Από τη στιγμή που θέλουμε να είναι άνετα γι' αυτό λέω πως δεν θα είναι καλά αν είναι μόνοι τους.

Άστο για το μέλλον αν αποφασίσεις να γυρίσεις σε δισκάδικο.

Link to comment
Share on other sites

πηγα και ειδα κατι χρωματα σε δισκους φοβερα.....ολα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...