Jump to content

κατεψυγμενη τροφη


Recommended Posts

Κατ αρχην θελω να ζητησω συγνωμη απο τους φιλους που θελισαν να με βοηθησουνσχετικα με τα bloodworms προχθες διοτι δεν απαντησα στα ερωτηματα τους σχετικα με το προβλημα μου.Τους διαβαιβεω πως δεν εγινε εσκεμενα.Τα ψαρια που εχω ειναι σε 2 ενυδρεια και ειναι < μονομαχος, 3 σκαλαρια,4 μαυροματες, 1 γλυφτης, 1 γκουραμη. Δεν ξερω σε ποια πρεπει να δωσω τι ποσοτητα και πως. Πρεπει να την ξεπαγοσω? Ευχαριστω εκ των πρωτερων και συγνωμη αλλη μια φορα απο τους φιλους. :)

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην θελω να ζητησω συγνωμη απο τους φιλους που θελισαν να με βοηθησουνσχετικα με τα bloodworms προχθες διοτι δεν απαντησα στα ερωτηματα τους σχετικα με το προβλημα μου.Τους διαβαιβεω πως δεν εγινε εσκεμενα.Τα ψαρια που εχω ειναι σε 2 ενυδρεια και ειναι < μονομαχος, 3 σκαλαρια,4 μαυροματες, 1 γλυφτης, 1 γκουραμη. Δεν ξερω σε ποια πρεπει να δωσω τι ποσοτητα και πως. Πρεπει να την ξεπαγοσω? Ευχαριστω εκ των πρωτερων και συγνωμη αλλη μια φορα απο τους φιλους. :)

Εγώ θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω τώρα... :)

Βρές ένα κυπελάκι βάλε λίγο νερό από το ενυδρείο σου και ρίξε την εκεί, σε 5 λεπτά θα έχει λιώσει.

Μετά στράγγηξε το νερό απο το κυπελο και ταίσέ τα.Τα ψάρια που έχεις άν είναι ενήλικα τρώνε ένα κυβάκι λογικά,αλλα άν ταίζεις λίγο λίγο θα το καταλάβεις μόνος σου αν τους είναι μεγάλη η ποσότητα.(έχε το νού σου επιβαρήνει αρκετά το νερό του ενυδρείου σου η κατεψυγμένη)αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολλη.Ενας κηβος μηπος ειναι πολυ? Στο μονομαχο που ειναι μονος ποσο να δωσω? :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και αποξηραμενα.Τα νωπα θελουν προσοχη,εκτος αν ειναι καλλιεργειας.

Δεν το δινουμε σαν βασικη τροφη(εκτος μονομαχου).

ΠΡΟΣΟΧΗ!Μαθε στα ψαρια να δεχονται ΟΛΕΣ τις τροφες,γιανα περνουν τα ψαρια ολα τα συστατικα για καλη υγεια.

Οι μαυροματες τι ειναι?

πετρος :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολλη.Ενας κηβος μηπος ειναι πολυ? Στο μονομαχο που ειναι μονος ποσο να δωσω? :)

Δεν κάνει τίποτα :)

Ξεπάγωσε έναν ολόκληρο την πρώτη φορά και ρίχνε σιγά σιγά και βλέπεις,άν φάνε καλά όλα τα ψάρια και μείνει στο κυπελάκι αρκετό ακόμα το πετάς και την επόμενη φορά κόψε τον στην μέση βάλε το ένα κομματάκι πάλι στην κατάψυξη και ξεπάγωσε το άλλο μισό :bowdown:

Ο μονομάχος σου θα φάει 3-4 σκουλικάκια, μήν τον βαρυστομαχιάσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...