Jump to content

βαση για ενυδρειο


Recommended Posts

Χαιρετω τους διαχειρηστες και τα μελη της ιστοσελιδας του Aquazone!!!Ειμαι νεος στο χομπυ και θα ηθελα τις συμβουλες σας στο παρακατω θεμα. Ενας φιλος θα μου χαρισει ενα ενυδρειο 120 λιτρων, διαστασεων 100x40x30 το οποιο ομως ειναι χωρις βαση. κοιταξα σε καποια καταστηματα με κατοικιδια και βρηκα τις τιμες αρκετα τσουχτερες. Ποια προτεινεται εσεις ως την καλυτερη οικονομικη λυση για βαση ενυδρειου?

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες...αν σου φαινονται η τιμες τσουχτερες θα πω στον πατερα μου που ασχολειται με το επαγγελμα επιπλοποιια να σου φτιαξει ενα στις διαστασεις που επιθυμεις.(παρακαλω να μην γινει mod note απο τους διαχειριστες για την δουλεια του πατερα μου για οτιδηποτε νεοτερο θα ενημερωσω αμεσα) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε πρώτα για καμιά μεταχειρισμένη από το φόρουμ τα λίτρα σου είναι σχετικά λίγα οπότε δεν χρειάζεσαι κάτι ενισχυμένο εάν παλι πιάνουν τα χέρια σου ρίξε μια μάτια στις diy κατασκευες και θα πάρεις αρκετές ιδέες ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους διαχειρηστες και τα μελη της ιστοσελιδας του Aquazone!!!Ειμαι νεος στο χομπυ και θα ηθελα τις συμβουλες σας στο παρακατω θεμα. Ενας φιλος θα μου χαρισει ενα ενυδρειο 120 λιτρων, διαστασεων 100x40x30 το οποιο ομως ειναι χωρις βαση. κοιταξα σε καποια καταστηματα με κατοικιδια και βρηκα τις τιμες αρκετα τσουχτερες. Ποια προτεινεται εσεις ως την καλυτερη οικονομικη λυση για βαση ενυδρειου?

γεια σου,καλη αρχη.ειχα το ιδιο ακριβωσ προβλημα και σκεφτηκα να σου πω τι εκανα.ανοιξα τον τηλ.καταλογο για σιδηροκατασκευεσ και ελεγα τι θελω,ρωταγα τιμη και βρηκα εναν και μου την εκανε με 50e μετα πηγα και πηρα ενα ξυλο κοντρα πλακε..και ετοιμη και γερη η βαση σου με 60e περιπου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου,καλη αρχη.ειχα το ιδιο ακριβωσ προβλημα και σκεφτηκα να σου πω τι εκανα.ανοιξα τον τηλ.καταλογο για σιδηροκατασκευεσ και ελεγα τι θελω,ρωταγα τιμη και βρηκα εναν και μου την εκανε με 50e μετα πηγα και πηρα ενα ξυλο κοντρα πλακε..και ετοιμη και γερη η βαση σου με 60e περιπου.

γεια σου Δεσποινα! τα 60 ευρω ειναι πολλα αν σκεφτεις οτι βρηκα με 70 ευρω τη βαση του συγκεκριμενου ενυδρειου σε καταστημα pet shop. Σ ευχαριστω παντως για τη συμβουλη θα ρωτησω σε μερικους σιδεραδες να μαθω τιμες ;)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε πρώτα για καμιά μεταχειρισμένη από το φόρουμ τα λίτρα σου είναι σχετικά λίγα οπότε δεν χρειάζεσαι κάτι ενισχυμένο εάν παλι πιάνουν τα χέρια σου ρίξε μια μάτια στις diy κατασκευες και θα πάρεις αρκετές ιδέες ;)

θα το τσεκαρω ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...