Jump to content

ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ


Recommended Posts

Ερωτησούλαααααααααααααα

Αν δε θέλω να πάρω αυτόματη ταΐστρα μπορώ αν λέιψω μιάμιση εβδομάδα να καλυφθούν τα ψαράκια μου με το jbl

holiday food??? Έχω διαβάσει αρκετά καλά σχόλια..

www.reptilica.co.uk/JBL-Holiday-Holiday-fish-food.phtml

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλαααααααααααααα

Αν δε θέλω να πάρω αυτόματη ταΐστρα μπορώ αν λέιψω μιάμιση εβδομάδα να καλυφθούν τα ψαράκια μου με το jbl

holiday food??? Έχω διαβάσει αρκετά καλά σχόλια..

www.reptilica.co.uk/JBL-Holiday-Holiday-fish-food.phtml

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι συμπυκνωμένες τροφές δεν είναι και ο,τι καλύτερο για τα ενυδρεία μας μια και συχνά περισσότερο επιβαρύνουν το ενυδρείο με απόβλητα (από μη κατανάλωση) παρά βοηθούν τη διατροφή των ψαριών. Προσωπικά προτιμώ να τα αφήσω νηστικά καμιά βδομάδα (αφού τα ταΐσω γερά την προηγούμενη εβδομάδα της απουσίας μου) παρά να βασιστώ σε τέτοιου είδους τροφές. Πρόσεξε το εξής: Τα ψάρια δεν πεθαίνουν τόσο εύκολα από ασιτία (αντίθετα η νηστεία που και που τους κάνει καλό) πεθαίνουν όμως εύκολα από μολυσμένο νερό λόγω υπολειμμάτων τροφών (έξαρση αμμωνίας).

Αν έχεις κάποιο να ρίξει μία φορά ενδιάμεσα λίγη τροφή θα είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι συμπυκνωμένες τροφές δεν είναι και ο,τι καλύτερο για τα ενυδρεία μας μια και συχνά περισσότερο επιβαρύνουν το ενυδρείο με απόβλητα (από μη κατανάλωση) παρά βοηθούν τη διατροφή των ψαριών. Προσωπικά προτιμώ να τα αφήσω νηστικά καμιά βδομάδα (αφού τα ταΐσω γερά την προηγούμενη εβδομάδα της απουσίας μου) παρά να βασιστώ σε τέτοιου είδους τροφές. Πρόσεξε το εξής: Τα ψάρια δεν πεθαίνουν τόσο εύκολα από ασιτία (αντίθετα η νηστεία που και που τους κάνει καλό) πεθαίνουν όμως εύκολα από μολυσμένο νερό λόγω υπολειμμάτων τροφών (έξαρση αμμωνίας).

Αν έχεις κάποιο να ρίξει μία φορά ενδιάμεσα λίγη τροφή θα είσαι ΟΚ.

:thumbup: Ευχαριστώ πολύ, ήσουν πολύ πολύ κατατοπιστικός!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Την αυτόματη ταίστρα την απορρίπτεις λόγω κόστους?

Λέω επειδή λείπω σπάνια μήπως μπορούσα να την αποφύγω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...