Jump to content

Αλλαγη ψαροσυνθεσης


Recommended Posts

Εχω ενα ενυδρειο 120 cm ονομαστικα λιτρα 320 καθαρα περιπου 280 και σκεφτομαι να αλλαξω την ψαροσυνθεση μου.

Λεω να βαλω ενα κοπαδι καρδιναλιους μαζι με δισκους η ραμιρεζι τι να διαλεξω καλυτερα λογο του οτι δεν θελω να μπλεξω με Α/Ο μονο τυρφη θα βαλω και τι ποσοτητα ψαριων να βαλω?

ΠΧ αν βαλω 30 καρδιναλιους και 4 ραμιρεζι η 2-3 δισκους ειναι πολλα?

Link to comment
Share on other sites

στη θεση σου θα εβαζα τους καρδιναλιους δισκους αφου δεν θελεις α/ο δεν θα εβαζα γιατι εχουν και απαιτησεις στην ποιοτητα του νερου.ενα κοπαδι 25-30 καρδιναλιους θα ειναι ενα πανεμορφο θεαμα.στα ραμιρεζι διαβασε τις απαιτησεις τους στο προφιλ.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τύρφη θα παιδεύεσα πάρα πολύ με τόσα λίτρα. Η Α/Ο είναι πολύ λιγότερος μπελάς.

Πες μας τι τιμές έχει το νερό του δικτύου σου, για να μπορέσουμε αν θέλεις να προτείνουμε και κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τύρφη θα παιδεύεσα πάρα πολύ με τόσα λίτρα. Η Α/Ο είναι πολύ λιγότερος μπελάς.

+10000000 :thumbup:

Μη σε τρομάζει η Α/Ο, όταν καταλάβεις τι γίνεται παιχνίδι θα σου είναι! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

+10000000 :thumbup:

Μη σε τρομάζει η Α/Ο, όταν καταλάβεις τι γίνεται παιχνίδι θα σου είναι! :thumbup:

Εκτος απο το κοστος αποκτησης της Α/Ο δεν θελω να μπω στην διαδικασια με βαρελια κτλ γιατι αν εχω καταλαβει καλα σε μια αλλαγη 30% περιπου 100 λιτρα θα θελω παρα πολυ ωρα για να γεμισω το ενυδρειο κατευθυαν απο την οσμωση

Το νερο του δυκτιου στην περιοχη μου παιζει στο 7,5-7,8 ph με τυρφη μεσα στο εξωτερικο φιλτρο (εχω 2) δεν θα μπορεσω να το παω περιπου στο 6,5? και αν ναι καθε ποτε θα πρεπει να την αλλαζω και για τι κοστος μιλαμε?

Έγινε επεξεργασία - alex_mar
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...