Jump to content

Απορίες ενός αρχάριου


Recommended Posts

Συνεχιζω εδω....ο κουμπαθοσ της 8ειας μου ειναι τζαμασ και εχουμε αρκετα καλεσ σχεσεις πιστευω πως 8α το παρω σε καλη τιμη απο αυτον.....τουλαχιστον ειναι εμπιστος.αν λεω αν βαλω στο ενυδρειο ποθ σασ ελεγα 1 μονομαχο δεν θα ζει σωστα και ανετα?(ρωταω σαν απειρος)

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω εδω....ο κουμπαθοσ της 8ειας μου ειναι τζαμασ και εχουμε αρκετα καλεσ σχεσεις πιστευω πως 8α το παρω σε καλη τιμη απο αυτον.....τουλαχιστον ειναι εμπιστος.αν λεω αν βαλω στο ενυδρειο ποθ σασ ελεγα 1 μονομαχο δεν θα ζει σωστα και ανετα?(ρωταω σαν απειρος)

καλησπέρα. απο το προφιλ σου βλέπω οτι δεν μπορεις να υπολογίσεις τα λίτρα στο ενυδρείο που έχεις.

λοιπόν πολαπλασιάζουμε μήκος Χ πλάτος Χ ύψος = λίτρα νερού στο ενυδρείο.

οσο για τον μονομάχο και ένα ενυδρείο 20 λιτρα πιστεύω θα ήταν άνετο με μερικά φυτάκια.

σε αυτές τις διαστάσεις μπορείς να βρείς φτηνές έτοιμες κατασκευές σε καταστήματα. (απο γυαλί ή πλαστικό )

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να υπολογίζεις τα λίτρα του ενυδρείου σου (αν είναι ορθογώνιο), και εδώ:

http://www.aquazone.gr/index.php?pid=15

Link to comment
Share on other sites

To υπολογισα ειναι 15 λιτρο.ευχαριστω για τη συμβουλη.!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΕΙΝΑΙ 15λιτρο και ειναι γυαλινο.οσο αναφορα την κατασκευη που σασ ειπα δεν μιλουσα για αφτο το ενυδρειο αλλα για καποιο μεγαλυτερο ενυδριο με τα ολα του....αυτο που εχω στην ουσια ειναι γυαλα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...