Jump to content

πετρες


Recommended Posts

Ακρίβως!!Τώρα άλλοι για μεγαλύτεροι σιγουριά τις βράζουν, άλλοι τις μουλιάζουν σε χλωρίνη και μετά σε αντιχλώριο!Νομίζω πως με ένα σχολαστικό πλύσιμο και μετά ζέστανε νερό στον βραστήρα και πέτα πάνω τους θα είσαι ΌΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ακρίβως!!Τώρα άλλοι για μεγαλύτεροι σιγουριά τις βράζουν, άλλοι τις μουλιάζουν σε χλωρίνη και μετά σε αντιχλώριο!Νομίζω πως με ένα σχολαστικό πλύσιμο και μετά ζέστανε νερό στον βραστήρα και πέτα πάνω τους θα είσαι ΌΚ!

ok ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακρίβως!!Τώρα άλλοι για μεγαλύτεροι σιγουριά τις βράζουν, άλλοι τις μουλιάζουν σε χλωρίνη και μετά σε αντιχλώριο!Νομίζω πως με ένα σχολαστικό πλύσιμο και μετά ζέστανε νερό στον βραστήρα και πέτα πάνω τους θα είσαι ΌΚ!

ενυδρειακες ειναι ενα καλο βρασιμο και τις βαζεις μεσα.το μουλιασμα σε χλωρινη δεν το ξερω.το κουτι δεν γραφει τιποτα οτι ανεβαζουν το ph αρα εισαι οκ.το μουλιασμα σε χλωρινη δεν θα το εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Το μούλιασμα σε χλωρίνη είναι ένας καλός τρόπος απολύμανσης, αρκεί να ακολουθήσει πολύ καλό ξέπλυμα και ύστερα μούλιασμα σε νερό με μπόλικο αντιχλώριο!Στην περίπτωση που οι πέτρες προορίζονται για ενυδρειακή χρήση,ένα καλό ξέπλυμα θα ήταν αρκετό.

Link to comment
Share on other sites

:)

Το μούλιασμα σε χλωρίνη είναι ένας καλός τρόπος απολύμανσης, αρκεί να ακολουθήσει πολύ καλό ξέπλυμα και ύστερα μούλιασμα σε νερό με μπόλικο αντιχλώριο!Στην περίπτωση που οι πέτρες προορίζονται για ενυδρειακή χρήση,ένα καλό ξέπλυμα θα ήταν αρκετό.

:thumbup::):bowdown:

Link to comment
Share on other sites

της εχω πλυνει τωρα με ζεστο νερο λεω να της αφησω και ολο το βραδυ σε μουλιασμα με αντιχλωριο και αυριο να της βαλω πιστευω θα ειναι μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει χλώριο το θεωρώ περιττό.Όπως θέλεις όμως,εσύ πληρώνεις. :)

Όπως καταλαβαίνω είναι κεραμικές "τεχνητές" πέτρες βαμμένες,έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει χλώριο το θεωρώ περιττό.Όπως θέλεις όμως,εσύ πληρώνεις. :)

Όπως καταλαβαίνω είναι κεραμικές "τεχνητές" πέτρες βαμμένες,έτσι;

ναι κεραμικες ειναι!λες να της βαλω ετσι?αν δεν υπαρχει προβλημα θα της βαλω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?γιατι τησ βραζουμε?

Βραζουμε αυτες που μαζευουμαι απο την φυση.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?γιατι τησ βραζουμε?

Για λόγους αποστείρωσης αν τις έχουμε μαζέψει από τη φύση, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...