Jump to content

ΤΙ συμβαίνει με το ψαρακι μου?


Recommended Posts

Γεια σε ολους γιριζοντας σημερα απ τη δουλεια βρηκα τη θυλικιά ξιφοφορο μου στον πάτο του ενυδρείου μου γιρισμενη αναποδα και καθετε ετσι πολυ ωρα. Της χτιπάω το τζαμακι και απλα φεύγει παει λιγο παραπέρα και καθετε γιρισμενη αναποδα παλι στο βυθο! Πρωτη φορα το κανει...συμμαινει κατι? ανησυχω!!:) Απο την αλλη ο αρσενικος ξιφοφορος ειναι ολο βολτες και ζωντανια!

Έγινε επεξεργασία - akiz90
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους γιριζοντας σημερα απ τη δουλεια βρηκα τη θυλικιά ξιφοφορο μου στον πάτο του ενυδρείου μου γιρισμενη αναποδα και καθετε ετσι πολυ ωρα. Της χτιπάω το τζαμακι και απλα φεύγει παει λιγο παραπέρα και καθετε γιρισμενη αναποδα παλι στο βυθο! Πρωτη φορα το κανει...συμμαινει κατι? ανησυχω!!:) Απο την αλλη ο αρσενικος ξιφοφορος ειναι ολο βολτες και ζωντανια!

φιλε μου το δικο μου το ψαρακι που ειχε παθει ακριβωσ το ιδιο ψοφησε.ενταξει ομωσ μπορει να ειναι κατι αλλο στο δικο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι και μια φωτο..οπως βλεπετε εχει κατσει κατσει γιρισμενο αναποδα με τιν κιλια προς τα πανω και κουνιετε μια φορα το 10λεπτο- τεταρτο. + οτι στην ουριτσα του εχει ποιασει κατι σαν χνουδι, πραμα που δεν το εχει ο αρσενικος...και σκεφτομαι μοιπος ειναι αρρωστο...αλλα απ τη μερα που το πειρα απ το μαγαζι ετσι ειναι απλα σημερα φερετε και παραξενα

photo0005zs.th.jpg

Έγινε επεξεργασία - akiz90
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το δικο μου το ψαρακι που ειχε παθει ακριβωσ το ιδιο ψοφησε.ενταξει ομωσ μπορει να ειναι κατι αλλο στο δικο σου!!!

Αν ψοφισει θα εχει συνεπειες στα αλλα ψαρια? γιατι διαβασα πως αν μεινει ψοφιο κολαει αρρωστια το ενυδρειο. Τι κανω τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Αν ψοφισει το ψαρι σου απομακρυνε το αμεσως,δεν κανει να μεινει μεσα στο ενυδρειο σου..αν δεν κανω λαθος θα σου ανεβασει την αμμωνια αν μεινει μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παει το ψαρακι μου ψοφησε πριν λιγο...εμεινε κανα 10λεπτο ψοφιο μεσα στο ενυδρειο και μετα το εβγαλα....Πρεπει να κανω κατι αλλο τωρα? αν ξερει καποιος ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

κάνε προληπτικά μια αλλαγή νερού 30% με αντιχλώριο (έχεις ?)

το ενυδρείο σου είναι άστρωτο πάρε τεστ για μετρήσεις και πολύ διάβασμα...

:)

Link to comment
Share on other sites

Πες μας όσο περισσότερα πράγματα γνωρίζεις για το ενυδρείο σου, για τις συνθήκες νερού που έχεις και για τις ρουτίνες που ακολουθείς, για να μπορέσουμε να σου πούμε πως θα συνεχίσεις με το μικρότερο δυνατόν ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...