Jump to content

ασπρη μουχλα στο ξυλο


pepos

Recommended Posts

εχω ενα καινουριο ενυδρειο 65-70 λτ κ εχω μεσα εναν κορμο το ενυδρειο λειτουργει περιπου 12-13 μερες και εχει μεσα κερατοφυλο 2 ζεμβρεσ κ ενα γατοψαρο ... ειναι κατι λογικο η κατι κακο αυτη η μουυχλα δειτε κ την φοτο

ευχαρηστω..

post-28221-1292330107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα,ειναι μυκητας..και το δικο μου εχει,θα κανει τον κυκλο του και θα φυγει!μην ανησυχεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα καινουριο ενυδρειο 65-70 λτ κ εχω μεσα εναν κορμο το ενυδρειο λειτουργει περιπου 12-13 μερες και εχει μεσα κερατοφυλο 2 ζεμβρεσ κ ενα γατοψαρο ... ειναι κατι λογικο η κατι κακο αυτη η μουυχλα δειτε κ την φοτο

ευχαρηστω..

post-28221-1292332040_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τωρα και με καθησυχασεσ αλλα κ με ανχωσεσ λιγο με τον μυκητα.. κ ποτε λογικα θα φυγει ο φυλος μας απο το ξυλαρακι μου?

post-28221-1292332136_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να ανησυχείς.Θα κανει τον κυκλο του καποιες μερες και θα φυγει

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω το εχω 5-6 μερες τωρα τον μυκητα αλλα ολα ειναι οκ..δεν υπαρχει λογος ανησυχιας ;)

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω το εχω 5-6 μερες τωρα τον μυκητα αλλα ολα ειναι οκ..δεν υπαρχει λογος ανησυχιας ;)

ευχαριστω πολυ παιδια γτ ειχα τρομαξει

Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο ειχα παθει οπως και πολλοι αλλοι. εμενα ηταν για μια βδομαδα σε ολο το ξυλο. το εβγαλα και το καθαρισα και ξαναβγηκε. μετα το αφησα και σε περιπου 10 μερες εφυγε για παντα ;)

Link to comment
Share on other sites

είναι σιγουρα μήκητας ή βακτήριο?

Σε όλα τα θέματα που έχω διαβάσει, μύκητα το λένε. ;)

Γιατί είναι βακτήριο??? Γενικά ξέρω πάντως, ότι αυτή η ''άσπρη μούχλα'' είναι μύκητας.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά κι εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50000

Δεν έχει φύγει ακόμα, αλλά που θα πάει, θα φύγει ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...