Jump to content

guppies και τι άλλο;


Recommended Posts

απορίες συνέχεια

ψάχνω εδώ και ώρα στην σελίδα δεν μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με τι ψάρια να συνδυάσω τα guppies εκτός από platies. ταιριάζουν μόνο με ζωοτόκα ή και με άλλα

τι σημαίνει dh και τι gh;

πόσο αλάτι πρέπει να προσθέσεις στο νερό του ενυδρείου με ζωοτόκα και πώς μετράς;;

ξέρω ότι είναι λίγο αλαλούμ οι ερωτήσεις θέλω να με κατευθύνεται πώς να τα συνδυάσω

τα ψάρια που έχω μαζί με τα guppies είναι 5 Platies 2 otocinclus kai 2 placostomus; l ένα ινδιανάκι και δύο γατόψαρα καθώς και ένας κλόουν ο οποίος μπήκε γιατί είχα πολλά σαλιγκαράκια

συνδυάζονται ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

απορίες συνέχεια

ψάχνω εδώ και ώρα στην σελίδα δεν μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με τι ψάρια να συνδυάσω τα guppies εκτός από platies. ταιριάζουν μόνο με ζωοτόκα ή και με άλλα

Υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές σε είδη (ανάλογα πάντα με τις δυνατότητες μας), μπορείς να μελετήσεις λίγο τα είδη που προέρχονται από την ίδια περιοχή (το link είναι για την Βενεζουέλα) και αφού διαλέξεις κάποια κάνεις και έναν έλεγχο συμβατότητας και είσαι έτοιμη!

http://fish.mongabay.com/data/Venezuela.htm

τι σημαίνει dh και τι gh;

dH είναι ο βαθμός μέτρησης της σκληρότητας και gH είναι η Γενική Σκληρότητα!

πόσο αλάτι πρέπει να προσθέσεις στο νερό του ενυδρείου με ζωοτόκα και πώς μετράς;;

ξέρω ότι είναι λίγο αλαλούμ οι ερωτήσεις θέλω να με κατευθύνεται πώς να τα συνδυάσω

τα ψάρια που έχω μαζί με τα guppies είναι 5 Platies 2 otocinclus kai 2 placostomus; l ένα ινδιανάκι και δύο γατόψαρα καθώς και ένας κλόουν ο οποίος μπήκε γιατί είχα πολλά σαλιγκαράκια

συνδυάζονται ή όχι;

Δεν είμαι ο ειδικός για να σου απαντήσω, πάντως το ινδιανάκι δεν ταιριάζει σίγουρα με τα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...