Jump to content

απορια με το ενυδρειο πειτε μαμκες γιατι εχω μπερδευτει


Recommended Posts

παιδεια να ροτησω κατι γινεται να εχεις μαζι με τις χελωνες και ψαρια και τι ενυδρειο πρεπει να παρεις και τι ψαρια μπορεις να βαλεις? για πειτε γιατι ειμαι λιγο σκραπας απο αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαγορευτικό να έχεις ψάρια και χελώνες μαζί.

Θα σου δώσω δυο λογούς.

Πρώτον οι χελώνες μπορούν να φάνε τα ψάρια.

Δεύτερον οι χελώνες παράγουν πάρα πολλές ακαθαρσίες που μολύνουν το νερό κάνοντάς το μη βιώσιμο για τα ψάρια.

:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαγορευτικό να έχεις ψάρια και χελώνες μαζί.

Θα σου δώσω δυο λογούς.

Πρώτον οι χελώνες μπορούν να φάνε τα ψάρια.

Δεύτερον οι χελώνες παράγουν πάρα πολλές ακαθαρσίες που μολύνουν το νερό κάνοντάς το μη βιώσιμο για τα ψάρια.

:thumbup:

αληθεια γιατι εχω δει πολλους μεσα τα ενυδρεια τους να εχουν και ειναι και μεγαλα 120 lt και παραπανω και βαζουν κυριως χρυσοψαρα :)

Link to comment
Share on other sites

αληθεια γιατι εχω δει πολλους μεσα τα ενυδρεια τους να εχουν και ειναι και μεγαλα 120 lt και παραπανω και βαζουν κυριως χρυσοψαρα :)

μαζι με τις χελωνες

Link to comment
Share on other sites

μαζι με τις χελωνες

Αν ψαξεις στο you tube θα βρεις πολλα βιντεακι που χελωνες καταβροχθιζουν ψααρακια και φυσικα και χρυσοψαρα ..συνεπως οι χελωνες δεν ειναι συμβατες με ψαρια ..επισεις οι χελωνες απαιτουν διαφορετικο περιβαλον απο τα ψαρια καθως περα απο το νερο χρειαζονται και καποιο χωρο που να μην βρεχετε για να πηγαινουν προς τα εκει και να ''ξεκουραζονται'' ...ειχα στο παρελθον χελονες και τις εδωσα μεγαλονουν παραπολυ και δεν κανουν τα την γνωμη μου για ενυδρειο αλλα για καμια λιμνη ''τεχνιτη'' στην αυλη σου ...επιπλεον ζουν πολλα χρονια και δεν επιτρεπετε τα τις αφησεις στο φυσικο περιβαλον

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αποφασίσει αν θες χελώνες ή ψάρια, ή είσαι ακόμα ανάμεσα στα 2? :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...