Jump to content

Αποχλωριωση


Recommended Posts

αληθευει οτι αν ριξεις στο βαρελι το νερο με πιεση να αφρισει και αν το αφησεις 2-3 μερες αποχλωριωνεται μονο του? γιατι αντιχλωριο για 250 λιτρα δε συμφερει

Link to comment
Share on other sites

αληθευει οτι αν ριξεις στο βαρελι το νερο με πιεση να αφρισει και αν το αφησεις 2-3 μερες αποχλωριωνεται μονο του? γιατι αντιχλωριο για 250 λιτρα δε συμφερει

Για αυτο που ρωτας δεν γνωριζω να σου απαντησω , ομως υπαρχουν αντιχλωρια που ειναι value for money .

πχ : http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=551

Δοσολογία: 1 ml στα 40 λίτρα νερού σε νεοστημένο ενυδρείο.

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

αληθευει οτι αν ριξεις στο βαρελι το νερο με πιεση να αφρισει και αν το αφησεις 2-3 μερες αποχλωριωνεται μονο του? γιατι αντιχλωριο για 250 λιτρα δε συμφερει

Η δοση για τα 250 λιτρα ειναι στην αρχη.Μετα θα συμπληρωνεις μονο τη δοση της αλλαγης σου :wub:

Link to comment
Share on other sites

Η δοση για τα 250 λιτρα ειναι στην αρχη.Μετα θα συμπληρωνεις μονο τη δοση της αλλαγης σου :wub:

το αντιχλωριο της jbl denitrol που εχω τωρα λεει : δοσολογια ( αναλογα με το ολικο περιεχομενο του ενυδρειου) οταν γινει μερικη αλλαγη του νερου 10 μλ σε 300 λτ.

και καποια πληροφορια σχετικα με αυτο που ρωτησα πανω αν εχουμε για τη φυσικη αποχλωριωση

Έγινε επεξεργασία - irongud
Link to comment
Share on other sites

καλησπρα φιλε μ....το αντιχλοριο δεν το βαζουμε μονο γ το χλοριο....το αντιχλοριο εξαφανιζει τα βαρεα μεταλα δινη βιταμινες στο νερο....κ διοχνη το στρεσσ απο τα ψαρια....

τορα η αντιχλοριοση γινεται κ με ενα βαρελι με νερο κ μια αντλια...αμα το αφισης για καμια ωρα την κικλοφορια του νερου φευγει...!!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο με αφτο που λες εχω ακουσει και εγω οτι αμα αφεισης το νερο σε ενα δοχειο για 2 μερες το χλωριο εξατμιζεται αλλα για ασφαλεια θα προτεινα ενα φτηνο αντιχλωριο :wub::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

οκ. με τη δοσολογια τι γινεται ομως? το αντιχλωριο μου ειδατε τι λεει. το συνολικο ογκο του ενυδρειου. εσεις πως το βαζετε? αντιχλωριο οσο το νερο της αλλαγης η οσο ολο το ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

οκ. με τη δοσολογια τι γινεται ομως? το αντιχλωριο μου ειδατε τι λεει. το συνολικο ογκο του ενυδρειου. εσεις πως το βαζετε? αντιχλωριο οσο το νερο της αλλαγης η οσο ολο το ενυδρειο?

Αντιχλώριο βάζεις όσο το νερό της αλλαγής.

Πάντως το Prime, είναι μακράν το best value for money :wub:

Link to comment
Share on other sites

το αντιχλωριο της jbl denitrol που εχω τωρα λεει : δοσολογια ( αναλογα με το ολικο περιεχομενο του ενυδρειου) οταν γινει μερικη αλλαγη του νερου 10 μλ σε 300 λτ.

και καποια πληροφορια σχετικα με αυτο που ρωτησα πανω αν εχουμε για τη φυσικη αποχλωριωση

λαθος αυτο ειναι βακτηρια...

και για το αντιχλωριο παντως μου ειχαν πει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...