Jump to content

Αναζήτηση ενυδρείου


jenny

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Θέλω τη βοήθειά σας για αγορά ενυδρείου (το πρώτο μου).

Σκέφτομαι περίπου τα 100 με 120 lt.

Θέλω το ενυδρείο μου να μην έχει μεγάλο ύψος δλδ περίπου 46 cm

κάτι τέτοιο είναι το JUWEL record 120

Έχετε να προτείνετε κάτι καλλίτερο σε ενυδρείο με ανάλογο ύψος?

Στα juwel ο εξοπλισμός είναι καλός? (φίλτρο κλπ)

Επίσης τι ψαράκια θα μπορούσα να βάλω μέσα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα Juwel είναι μια πολύ καλή επιλογή. Και το δικό μου Juwel είναι. Εδώ και 2 χρόνια δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Όλα του τα εξατρήματα (θερμοστάτης, φίλτρο, φωτισμός) λειτουργουν άψογα. Ετσι και τον κύκλο του αζότου πέρασα με χαμηλές τιμές με μόνο μία απόλεια και ποτέ ξανα δεν είχα πρόβλημα με τις τιμές του (NH3 NO2 NO3). Εκτός αυτού έχει και 5 χρόνια εγγύηση. :D:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω τη βοήθειά σας για αγορά ενυδρείου (το πρώτο μου).

Σκέφτομαι περίπου τα 100 με 120 lt.

Θέλω το ενυδρείο μου να μην έχει μεγάλο ύψος δλδ περίπου 46 cm

κάτι τέτοιο είναι το JUWEL record 120

Έχετε να προτείνετε κάτι καλλίτερο σε ενυδρείο με ανάλογο ύψος?

Στα juwel ο εξοπλισμός είναι καλός? (φίλτρο κλπ)

Επίσης τι ψαράκια θα μπορούσα να βάλω μέσα?

Ευχαριστώ

Και εγω εχω το juwel record 110 και δεν εχω κανενα προβλημα,το εχω περιπου 3 χρονια και ειμαι ευχαριστημενος!τωρα για τα ψαρια μπορεις να κανεις μια αναζητηση εδω στο forum και να δεις τα προφιλ των ψαριων(παραμετρους νερου,λιτρα,διακοσμηση) και να γραψεις ποια ειδη σου αρεσουν και να σου πουν τα παιδια εδω διαφορους συνδιασμους που μπορεις να κανεις στα λιτρα σου :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το juwel record 110 και δεν εχω κανενα προβλημα,το εχω περιπου 3 χρονια και ειμαι ευχαριστημενος!τωρα για τα ψαρια μπορεις να κανεις μια αναζητηση εδω στο forum και να δεις τα προφιλ των ψαριων(παραμετρους νερου,λιτρα,διακοσμηση) και να γραψεις ποια ειδη σου αρεσουν και να σου πουν τα παιδια εδω διαφορους συνδιασμους που μπορεις να κανεις στα λιτρα σου

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τα Juwel είναι μια πολύ καλή επιλογή. Και το δικό μου Juwel είναι. Εδώ και 2 χρόνια δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Όλα του τα εξατρήματα (θερμοστάτης, φίλτρο, φωτισμός) λειτουργουν άψογα. Ετσι και τον κύκλο του αζότου πέρασα με χαμηλές τιμές με μόνο μία απόλεια και ποτέ ξανα δεν είχα πρόβλημα με τις τιμές του (NH3 NO2 NO3). Εκτός αυτού έχει και 5 χρόνια εγγύηση. :D:ninja:

ευχαριστώ πολύ

οσο για τις τιμες ειμαι λιγο αρχαρια για αν τις καταλαβω

θα πρεπει να το ριξω στο διαβασμα μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό το πρώτο σου ενυδρείο!Ξεκίνα σιγά σιγά διάβασμα από εδώ και όλα θα πάνε καλά! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...