Jump to content

Γέννησαν οι ζέμπρες μου!


puffer

Recommended Posts

:D Χαίρετε συνφορουμίτες.Εδώ και δύο μέρες παρατηρούσα έντονη(σκαπτική) κινητικότητα στο ενυδρείο μου.Σήμερα το πρωί είδα με χαρά αυγά κολλημένα σε πέτρες και ξύλα και τους δύο γονείς να τα προστατεύουν αδιάκοπα!Θέλω να ρωτήσω,εγώ από μεριάς μου τί πρέπει να κάνω; :ninja:
Link to comment
Share on other sites

:D Χαίρετε συνφορουμίτες.Εδώ και δύο μέρες παρατηρούσα έντονη(σκαπτική) κινητικότητα στο ενυδρείο μου.Σήμερα το πρωί είδα με χαρά αυγά κολλημένα σε πέτρες και ξύλα και τους δύο γονείς να τα προστατεύουν αδιάκοπα!Θέλω να ρωτήσω,εγώ από μεριάς μου τί πρέπει να κάνω; :ninja:

τα αυγά στις κιχλίδες το θηλυκό ξέρω τα κραταει στο στόμα του ,σίγουρα αυτές γέννησαν? τι άλλο έχεις μέσα?

Link to comment
Share on other sites

τα αυγά στις κιχλίδες το θηλυκό ξέρω τα κραταει στο στόμα του ,σίγουρα αυτές γέννησαν? τι άλλο έχεις μέσα?

Ναι είναι σίγουρα αυτές είναι συνέχεια δίπλα στα αυγά και διώχνουν όποιον πλησιάσει.Και χθές όλο το απόγευμα σκάβανε στο σημείο που τελικά βρήκα σήμερα τα αυγά!Μαζί τους είναι ένα ζευγάρι firemouth δύο ακόμα θηλικές ζέμπρες 3 παπαγάλοι και 2 γατόψαρα!

post-34056-1296064039_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - puffer
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σίγουρα αυτές είναι συνέχεια δίπλα στα αυγά και διώχνουν όποιον πλησιάσει.Και χθές όλο το απόγευμα σκάβανε στο σημείο που τελικά βρήκα σήμερα τα αυγά!Μαζί τους είναι ένα ζευγάρι firemouth δύο ακόμα θηλικές ζέμπρες 3 παπαγάλοι και 2 γατόψαρα!

τότε να σου ζήσουν!! στην κατηγορία κιχλίδες θα πάρεις περισσότερες πληροφορίες.

κάποιος mod ας μεταφέρει το θέμα εκεί.

:D

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες οι ζέμπρες μου είχαν γεννήσει τα αυγά τους.Σήμερα μετά απο 4 αν θυμάμαι καλά μέρες τα αυγά εκολαύθηκαν!!!!!! :):D:thumbup:

post-34056-1296576272_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης φοβερη σκηνή που παρακολούθησα όποιος από τους γόνους παρασηρόταν από το ρεύμα η μάνα το βαζε στο στόμα της και το ξαναγύριζε στην φωλιά!Πραγματικά απιστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Αφου εκαναν την αρχη,δεν θα σταματανε,σαν κουνελια..... :)

να σου ζησουν.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εκαναν την αρχη,δεν θα σταματανε,σαν κουνελια..... :)

να σου ζησουν.

Σ ευχαριστώ πολύ!! :):D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...