Jump to content

Προσφορά Carefur. Συμφέρει?


Recommended Posts

Καλησπέρα. Πέρασα απο τα carefur και είχε προσφορά ενυδρείο 80 λίτρων με το επιπλάκι του, με φιλτρο, θερμοστατη και φως στα 95 ευρώ απο 150. Σκέφτομαι να το αγοράσω μιας και εδώ στην Πάτρα δεν βρίσκω κάποιο μεταχειρισμένο. Αξίζει η τιμή? Στο ενυδρείο αυτό θέλω να έχω και κάποια φυτά. Φτάνουν τα λίτρα?

Link to comment
Share on other sites

εχει γραφτει και σε παλιοτερο ποστ για το ενυδρειο αυτο κανα 2 βδομαδες πριν. αμα ψαξεις θα το βρεις.

για μενα δεν αξιζει αυτο το ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

το ειχα παρει το συγκεκριμενο απλα να ξερεις οτι το φιλτρο που εχει δεν αξιζει μια,ειναι ενα σφουγγαρι χωρις καδο,απο την αλλη εχει μια λαμπα 11w που σιγουρα δεν ειναι αρκετη για φυτεμενο αλλα μπορεις να κανεις πατεντα..εγω τουλαχιστον ειχα κανει..ο θερμοστατης δεν μου ειχε παρουσιασει προβλημα αλλα συνεχεια κοιταγα το θερμομετρο..σαν διαστασεις παντως μπορεις να κανεις αρκετα πραγματακια..

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα επαιρνα ενυδρειο απο το carefur.Κανε μια ερευνα αγορας στα μαγαζια και κατι θα βρεις. :D

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι θα βρει κατι καλυτερο στην τοπικη αγορα.

Ωστοσο εγω θα σου προτεινα να κανεις υπομονη και να παρεις ενα μεταχειρισμενο και σε μεγαλυτερο μεγεθος. Προφανως δυσκολα θα βρεις κατι τετοιο στην τοπικη αγορα οποτε η Αθηνα ειναι μαλλον μονοδρομος.

Το ιδιο διλλημα ειχα και εγω λιγο παλαιοτερα (ιδιο μαγαζι, ιδιο ενυδρειο, ιδια τιμη). Ευτυχως το εψαξα λιγο και πηρα ενα μεταχειρισμενο 200αρι, κομπλε με ολο τον απαραιτητο εξοπλισμο (γυρω στα 150€). Τωρα εχω και ενα 400αρι το οποιο παλι μου φαινεται μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να ψάξει μόνο στην τοπική αγορά. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου! Εχω ξαναπαντησει (καποιος φιλος ειχε το ιδιο post) αλλα δεν 8υμαμαι που οποτε 8α τα ξαναγραψω :D

1) Το φιλτρο πρεπει να αλλαχ8ει με την μια γιατι δεν εχει ουτε χωραει με τιποτα βιολογικο υλικο (ενα μικρο σφουγκαρακι εχει μονο!

2) Εχει μια λαμπα 11 w που αν πας για φυτεμενο πρεπει να την αλλαξεις με πατεντα

3)Το ενυδρειο δεν εχει κοντρες ουτε καν στην βαση (αλλα δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο για 80 l)

4)Ο 8ερμοστατης ειναι 100 w κ ειναι οκ

5)Το καπακι δεν ειναι συρταρωτο ουτε σπαστο οποτε οταν 8ες να κανεις κατι πρεπει να το βγαζεις ολο (εχει μπροστα μονο ενα μικρο πορτακι για ταισμα)

6)Στο πισω μερος εχει μια μικρη προεξοχη προς τα εξω για τα καλωδια οποτε εκει δεν πρεπει να βαλεις την εξοδο του φιλτρου σου γιατι με την υγροποιηση 8α σου σταζει στην πισω πλευρα

7) Το επιπλο οταν γεμισεις το ενυδρειο σου με νερο 8α καταλαβεις οτι ειναι πολυ ντελικατο κ επειδη εμεις εδω στην πατρα εχουμε συχνα επισκεψεις απο τον εγκελαδο γνωμη μου ειναι να μην το χρησιμοποιησεις!

Κατα τα αλλα ειναι ενα φ8ηνο ενυδρειο! Τα ζυγιζεις κ αποφασιζεις!

Σ οτι κ αν κανεις ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

έχω 3 χρόνια καρφουρίσιο ενυδρείο 100 λιτρα μεικτα.Αλλαξα το φίλτρο και άλλαξα και λάμπα.Δεν μετάνιωσα για την αγορά αυτή.Τη γνώμη μου λέω..

Link to comment
Share on other sites

έχω 3 χρόνια καρφουρίσιο ενυδρείο 100 λιτρα μεικτα.Αλλαξα το φίλτρο και άλλαξα και λάμπα.Δεν μετάνιωσα για την αγορά αυτή.Τη γνώμη μου λέω..

Αλλα ηταν τοτε τα ενυδρεια εκεινα....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αμα σε αρεσει να ασχολισε...μπορεις να κανεισ πολλα σε αυτο το ενυδριο.....

1) Το φιλτρο ...μπορεις να κανεις παντεντα με ενα 1,5 μπουκαλι μενου.......

2) Εχει μια λαμπα 11 w θα χριαστης αλλα 15 ευρο για μια σοστη παντεντα και μια καλη λαμπα!!!

4)Ο 8ερμοστατης ειναι 100 w κ ειναι οκ

5)Το καπακι (δεν ειναι καλο!!)

6)Στο πισω μερος εχει μια μικρη προεξοχη προς τα εξω για τα καλωδια οποτε εκει δεν πρεπει να βαλεις την εξοδο του φιλτρου σου γιατι με την υγροποιηση 8α σου σταζει στην πισω πλευρα

7) Το επιπλο αν δεν μενεις σε σισμικη περιοχη θα σε κανει μια χαρα...!!!!

το ενυδριο ειναι φτινο....αλλα οχι και τοσο καλο...αν κατσης να ασχολιθης μαζι του.....θα το κανεις πολη ωραιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...