Jump to content

Silver Dollar και φυτά


Recommended Posts

Εχω βαλει διάφορα φυτά κατα καιρούς με αποτέλεσμα να τα τρώνε τα silver dollar μου!

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα ή απλά δεν βάζω αληθινά φυτά....

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει διάφορα φυτά κατα καιρούς με αποτέλεσμα να τα τρώνε τα silver dollar μου!

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα ή απλά δεν βάζω αληθινά φυτά....

Αν διαβάσεις το προφίλ των ψαριών θα δείς ότι στο φυσικό τους περιβάλλον(αμαζόνιος) τρώνε μπόλικη πρασινάδα!Εγώ έχω 4 εδώ και πέντε χρονια!!!Γενικώς κανόνας φυτά και δολλάρια απλά δεν πάνε μαζί!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καμια anubia φιλε μπορει να αντεξει την οποια την δενεις πανω σε πετρα η ξυλο και εχει σκληρα και χοντρα φυλλα,τα αλλα λιγο δυσκολο το βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Καμια anubia φιλε μπορει να αντεξει την οποια την δενεις πανω σε πετρα η ξυλο και εχει σκληρα και χοντρα φυλλα,τα αλλα λιγο δυσκολο το βλεπω..

Φίλε rastafarian έχω βάλει δύο ανούμπιες απο άγνοια μαζί με δολλάρια μετά απο μια ώρα είχαν μίνει μόνο οι κορμοί!Για να καταλάβεις έχω σε άλλο ενυδρείο valisneria gigantea και όταν την κλαδεύω ρίχνω τα κλαδέματα στα δολλάρια,δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνετε! :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε rastafarian έχω βάλει δύο ανούμπιες απο άγνοια μαζί με δολλάρια μετά απο μια ώρα είχαν μίνει μόνο οι κορμοί!Για να καταλάβεις έχω σε άλλο ενυδρείο valisneria gigantea και όταν την κλαδεύω ρίχνω τα κλαδέματα στα δολλάρια,δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνετε! :)

Αν το εχεις δοκιμασει φιλε τοτε παω πασο :D

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις δοκιμασει φιλε τοτε παω πασο :thumbup:

ΤΟ δοκίμασα με καταστροφικές για τα φυτά συνέπειες.Τσάμπα τα λεφτά που θα δώσεις σε φυτά αν έχεις μέσα δολλάρια!!! :):D

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση ειναι απλη.Διαλεγεις τι θελεις περισοτερο, φυτα η δολλαρια;Μαζι δεν πανε με τιποτα αυτα τα δυο.

Το ειχα και εγω αυτο το προβλημα και τελικα νικησαν τα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γ@μτ και την εχω δοκιμάσει αυτήν την anubia αλλα τπτ την φάγανε! Κρίμα και μου αρεσουνε τα dollaria δεν θέλω να τα βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γ@μτ και την εχω δοκιμάσει αυτήν την anubia αλλα τπτ την φάγανε! Κρίμα και μου αρεσουνε τα dollaria δεν θέλω να τα βγάλω.

Αν τη δοκιμασες και στην εφαγαν τοτε μονο πλαστικα..Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φτιάξεις ένα πανέμορφο ενυδρείο και χωρίς φυτά! Ψάξιμο στο νετ χρειάζεται και φαντασία!

Link to comment
Share on other sites

250 λιτρα ειναι. Απλα με τα φυτά ζουν καλύτερα τα ψάρια. Και ειναι κατι το πιο φυσικό γενικώς.

όχι απαραίτητα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το είχα ψαξει πολύ με τα silver dollar δεν υπάρχει φυτο που να μην το τρώνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...