Jump to content

90λίτρα με τι;


Recommended Posts

Χαιρετώ τους συνforoumήτες!!

Έχω ένα Aquadream 80(80x30x40 χωρίς το καπάκι) της Aquatlantis με φίλτρο BIOBOX 2, κυκλοφοριτή στα 650L/h, θερμαντικό σώμα στα 100W και λάμπα μια Daylight στα 18W.

Με αυτό τον εξοπλισμό(χωρίς να πειράξω καπάκι,χωρίς όσμωση κλπ..), τί μπορώ να βάλω μέσα;

ΥΓ:Έχω και 25 κιλά άμμο από την παραλία αλλά δεν θα τη χρησιμοποιήσω απαραίτητα...

Είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους συνforoumήτες!!

Έχω ένα Aquadream 80(80x30x40 χωρίς το καπάκι) της Aquatlantis με φίλτρο BIOBOX 2, κυκλοφοριτή στα 650L/h, θερμαντικό σώμα στα 100W και λάμπα μια Daylight στα 18W.

Με αυτό τον εξοπλισμό(χωρίς να πειράξω καπάκι,χωρίς όσμωση κλπ..), τί μπορώ να βάλω μέσα;

ΥΓ:Έχω και 25 κιλά άμμο από την παραλία αλλά δεν θα τη χρησιμοποιήσω απαραίτητα...

Είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις, ευχαριστώ

η αμμο που εχεις κανει για κιχλιδες ανεβαζει την σκληροτητα το θεμα ειναι τι ψαρια θες εσυ να βαλεις μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι να φτιάξεις κάτι που θα σου αρέσει και θα χαίρεσαι να το βλέπεις. Μπες μέσα στις επιμέρους κατηγορίες και χάζεψε ενυδρεία μελών και βιότοπους, μέχρι να βρεις αυτό που θα σε τραβήξει. Μετά όλα θα είναι πιο εύκολα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε κοινωνικό ενυδρείο σκέφτομαι, λόγω ποικιλίας...

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους συνforoumήτες!!

Έχω ένα Aquadream 80(80x30x40 χωρίς το καπάκι) της Aquatlantis με φίλτρο BIOBOX 2, κυκλοφοριτή στα 650L/h, θερμαντικό σώμα στα 100W και λάμπα μια Daylight στα 18W.

Με αυτό τον εξοπλισμό(χωρίς να πειράξω καπάκι,χωρίς όσμωση κλπ..), τί μπορώ να βάλω μέσα;

ΥΓ:Έχω και 25 κιλά άμμο από την παραλία αλλά δεν θα τη χρησιμοποιήσω απαραίτητα...

Είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις, ευχαριστώ

Καλύτερα να μην χρησιμοποιήσεις την αμμο μόνο αν βάλεις κιχλίδες

Μπορείς να βρείς πολλά είδη για κοινωνικά ενυδρεία στο site

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει στο περίπου, λέω για ένα ζευγάρι νανοκιχλήδες ή dwarf gourami μαζί με 1 κοπαδάκι (neon ή κάτι άλλο σε κοπαδόψαρα), 1 κοπαδάκι corys και λίγες γαριδούλες...

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...