Jump to content

245 λιτρα Jack Dempsey


tsoum

Recommended Posts

Σιγά σιγά ξεκινώ το στήσιμο ενως μεγάλου κιχλιδο-ενυδρείου, και θελω μερικές πληροφορίες, οσο αφορά το στήσιμο, τις συνθηκες του νερου (blackwater ή όχι), τους πιθανούς συγκάτοικους κτλπ.

Απο εξοπλισμό έχω για την ώρα το εσωτερικό φιλτρο του Rio 180, και θα βάλω και καποιο εξωτερικό, για το οποίο δεν έχω αποφασίσει ακόμα (οποιαδηποτε πρόταση δεκτή :) )

Στο ενυδρείο λογικά θα βαλω και εναν panaque. Θα ηθελα να βάλω και καποιο αλλο είδος, αλλα φοβαμαι πως θα πεφτει ξυλο.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά ξεκινώ το στήσιμο ενως μεγάλου κιχλιδο-ενυδρείου, και θελω μερικές πληροφορίες, οσο αφορά το στήσιμο, τις συνθηκες του νερου (blackwater ή όχι), τους πιθανούς συγκάτοικους κτλπ.

Απο εξοπλισμό έχω για την ώρα το εσωτερικό φιλτρο του Rio 180, και θα βάλω και καποιο εξωτερικό, για το οποίο δεν έχω αποφασίσει ακόμα (οποιαδηποτε πρόταση δεκτή :) )

Στο ενυδρείο λογικά θα βαλω και εναν panaque. Θα ηθελα να βάλω και καποιο αλλο είδος, αλλα φοβαμαι πως θα πεφτει ξυλο.

θα πρεπει να ξερεις οτι ειναι λιγα αυτα τα λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάμε να φτιάξουμε ένα ενυδρείο πρέπει να υπολογίζουμε κ τα ψάριά που θα βιώνουν μέσα στο περιβάλλον το οποίο θα τα υποβάλουμε να ζουν. Το νερό μην σε ανησυχεί σε αυτά τα ψάρια, νερό βρύσης είναι οκ.

Να ξέρεις ότι με πλεκο κ κιχλιδες δεν έχουμε μια αρμονική συμβίωση επιτρεπτή ναι αρμονική όχι δεν το προτείνω θα ανταγωνίζεται για την τροφή του κ δεν θα τρέφεται σωστά.

Γι αυτά τα λίτρα αν θες όμορφο και επιθετικό ψάρι θα πρότεινα Salvini

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να ξερεις οτι ειναι λιγα αυτα τα λιτρα

:)

Maximum Standard Length

8" (20cm)

Minimum Tank Size

48"L x 18"H x 15"W (120cm x 45cm x 37.5cm) - 203 litres

Ολοι προτείνουν 200 λίτρα για αυτό το ψάρι. Γιατί να μην χωράει λοιπόν;

Να ξέρεις ότι με πλεκο κ κιχλιδες δεν έχουμε μια αρμονική συμβίωση επιτρεπτή ναι αρμονική όχι δεν το προτείνω θα ανταγωνίζεται για την τροφή του κ δεν θα τρέφεται σωστά.

Ποιος απο τα δυο δεν θα τρέφεται σωστά; Γιατι να ανταγωνίζονται για το φαγητό;

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Ολοι προτείνουν 200 λίτρα για αυτό το ψάρι. Γιατί να μην χωράει λοιπόν;

Ποιος απο τα δυο δεν θα τρέφεται σωστά; Γιατι να ανταγωνίζονται για το φαγητό;

το πλεκο δεν θα τρεφετε σωστα , μεχρι να φτασει η τροφη του στον πατο θα την εχει καταβροχθησει καποια κιχλιδα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...