Jump to content

Help (:


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους...παιδια εχω ενα προβληματακι με την αμμο στο ενυδρειο μου...πριν λιγες μερες ξεκινισα να φτιαχνω ενα ενυδρειο 60λτ γλυκου νερου...εβαλα λοιπον την αμμο και ριχνοντας το νερο αυτη ανακατευτικε ειπα θα τα μαζεψει το φιλτο (eheim classic 2211 εξοτερικο..)λειτουργει απο χτες και ακομα το νερο ειναι θολο και αναρωτιθικα μιπως δεν δουλευε το φιλτρο εβαλα λοιπον το χερι μου μεσα στο ενυδρειο και παρατιρισα οτι λειτουργουσε κανονικα ελενξα τους σολινες μια χαρα ολα μιπως ξερει κανεις τι φταει ??? :)

Link to comment
Share on other sites

ο ιαλοβαμβακας ειναι αρκετος και επιπλεον οταν ανοιγω το φιλτρο δεν ειναι λερομενος...οχι δεν την ξεβγαλα την αμμο μου ειπε πως δεν ηταν αναγκη...τι να κανω ??

Link to comment
Share on other sites

ο ιαλοβαμβακας ειναι αρκετος και επιπλεον οταν ανοιγω το φιλτρο δεν ειναι λερομενος...οχι δεν την ξεβγαλα την αμμο μου ειπε πως δεν ηταν αναγκη...τι να κανω ??

υπομονή σε μερικές μέρες θα φύγει :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες τι άμμο πήρες. Μπορεί και να ήθελε και λίγο ξέπλυμα. Αλλά δεν είναι τίποτα, θα φύγει. Μην την ανακατεύεις πολύ πάντως όσο δουλεύει το φίλτρο γιατί αν τη σηκώσει απάνω και την τραβήξει το φίλτρο μπορεί να σου βγάλει πρόβλημα μετά. Εμένα χάλασε μια αντλία έτσι.

Link to comment
Share on other sites

εχει στρωθει το ενυδρειο ?? και εβαλες αγγελοψαρα ?

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο ειχε στρωθει και ειναι πολλυ μικρα...

Πως γνωριζεις οτι εχει στρωθει το ενυδρείο??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...