Jump to content

Θανατικό βαρύ έπεσε...


Recommended Posts

Καλησπέρα με διαφορά 5 ημερών έχασα 2 γκάπι.Και τα δυο απο οτι παρατηρησα ειχαν φουσκωμένες και μεσα σαν μαυρισμένες κοιλιές.Απο τι μπορεί να πήγαν;Πρέπει να κάνω κάτι για να σώσω τα υπόλοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας λιγα πραγματα για το ενυδρειο σου

ποσα λιτρα ειναι?

εαν ειναι στρωμενο το φιλτρο?

αν εχεις φυτα?

και τι μετρισεις εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας λιγα πραγματα για το ενυδρειο σου

ποσα λιτρα ειναι?

εαν ειναι στρωμενο το φιλτρο?

αν εχεις φυτα?

και τι μετρισεις εχεις?

140 λίτρα καθαρά είναι 120

Το φίλτρο παίζει εδω και 2 χρόννια αρκετά καλά

Απο φυτά έχω ενα πράσινο σαν γρασιδάκι,και Caboba

Απο μετρήσεις δεν έχω τώρα κάτι να σου πώ...μάλλον αύριο θα πάρω τέστ...

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας λιγα πραγματα για το ενυδρειο σου

ποσα λιτρα ειναι?

εαν ειναι στρωμενο το φιλτρο?

αν εχεις φυτα?

και τι μετρισεις εχεις?

Tελικα δεν εκανα ακόμα μέτρηση απλα δεν ταισα μια μερα,εκανα μια αλλαγη νερου 30% και πρόσθεσα βακτήρια.Απο οτι βλεπω όλα πάνε καλά....

Link to comment
Share on other sites

ποσα γκαπυ εχεις συνολο και πως ταιζεις? ποσο?

Link to comment
Share on other sites

ποσα γκαπυ εχεις συνολο και πως ταιζεις? ποσο?

Είχα 4 και σήμερα έχω 3 έκανα πάλι μια αλλαγη νερου μετα το σημερινο χάσιμο και περιμένω.Μάλλον θα βάλω και βακτήρια την τρίτη.....Να σε ρωτησω σχετικα με το ταισμα εχω

6 νεον τετρα

3 νεον μπαρμπ

3 πλατυ

3 γκαπι

και 9 μικρα ειναι σαν νεον

ποσα φιαλαρακια να ταίζω λές;Εχω και ενα αλλο θεμα θελω να φυγω 5 μερες εχω ταιστρα αλλα με αυτην ηξερα την ποσοτητα που ετρωγαν τα προηγουμενα ψαρακια μου,τα οποια έτρωγαν οταν εβαζα ταιστρα κατι κοκκινους κοκκους,με αυτα που τρώνε φιλαρακια τι πρεπει να ταιζω και πως απο την ταιστρα μου;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?ξερεις οτι τα ψαρια σου ειναι ασυμβατα μεταξυ τους ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?ξερεις οτι τα ψαρια σου ειναι ασυμβατα μεταξυ τους ετσι?

140 καθαρα 120 τι δεν ταιριαζει;

Link to comment
Share on other sites

Τα πλατυ και τα γκαπυ ειναι οκ αλλα τα νεον θελουν αλλες συνθικες νερου..διαβασε τα προφιλ των ψαριων που εχεις..

Link to comment
Share on other sites

Είχα 4 και σήμερα έχω 3 έκανα πάλι μια αλλαγη νερου μετα το σημερινο χάσιμο και περιμένω.Μάλλον θα βάλω και βακτήρια την τρίτη.....Να σε ρωτησω σχετικα με το ταισμα εχω

6 νεον τετρα

3 νεον μπαρμπ

3 πλατυ

3 γκαπι

και 9 μικρα ειναι σαν νεον

ποσα φιαλαρακια να ταίζω λές;Εχω και ενα αλλο θεμα θελω να φυγω 5 μερες εχω ταιστρα αλλα με αυτην ηξερα την ποσοτητα που ετρωγαν τα προηγουμενα ψαρακια μου,τα οποια έτρωγαν οταν εβαζα ταιστρα κατι κοκκινους κοκκους,με αυτα που τρώνε φιλαρακια τι πρεπει να ταιζω και πως απο την ταιστρα μου;

μηπως τα γκαπυ τρωνε και το φαι τον νεον?? καλυτερο ειναι να επιλεξεις τι ειδους ψαρακια θα εχεις. γιατι τα νεον με τα πλατυ και τα γκαπι δεν πολυταιριαζουν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τα πλατυ και τα γκαπυ ειναι οκ αλλα τα νεον θελουν αλλες συνθικες νερου..διαβασε τα προφιλ των ψαριων που εχεις..

To παραξενο ειναι οτι τα πλάτι και τα νεόν τα πάνε καλά...τα γκάπι με παιδεύουν....απο φαγητο απο οτι βλεπω ολα τρώνε...

Link to comment
Share on other sites

μηπως τα γκαπυ τρωνε και το φαι τον νεον?? καλυτερο ειναι να επιλεξεις τι ειδους ψαρακια θα εχεις. γιατι τα νεον με τα πλατυ και τα γκαπι δεν πολυταιριαζουν :thumbup:

To παραξενο ειναι οτι τα πλάτι και τα νεόν τα πάνε καλά...τα γκάπι με παιδεύουν....απο φαγητο απο οτι βλεπω ολα τρώνε...

Link to comment
Share on other sites

Τα πλατυ και τα γκαπυ ειναι οκ αλλα τα νεον θελουν αλλες συνθικες νερου..διαβασε τα προφιλ των ψαριων που εχεις..

Ναι πρεπει να δω τα προφίλ το παραξενο ειναι που στα πουλανε και ρωτας αν ταιριαζουν και λενε ναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να δω τα προφίλ το παραξενο ειναι που στα πουλανε και ρωτας αν ταιριαζουν και λενε ναι

Αυτο που λες ειναι συχνο φαινομενο γιατι θελουν να πουλισουν..κοιτα τα προφιλ τους και αποφασησε ποια θες να κρατησεις..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι συχνο φαινομενο γιατι θελουν να πουλισουν..κοιτα τα προφιλ τους και αποφασησε ποια θες να κρατησεις..

Να είσαι καλά....το κοιταω ήδη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...