Jump to content

Ποσο μπορει να αντεξει εκτος νερου ενα ψαρι


Recommended Posts

Μωρέ μπράβο, πάνω από 6 λεπτά, δεν υπάρχει κίνδυνος να πάθει τίποτα καμιά ζημιά τόση ώρα έξω; Αλήθεια τι ακριβώς του κάνουν;

Έγινε επεξεργασία - yiannis00
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μπράβο, πάνω από 6 λεπτά, δεν υπάρχει κίνδυνος να πάθει τίποτα καμιά ζημιά τόση ώρα έξω; Αλήθεια τι ακριβώς του κάνουν;

Δεν ειδα να το βαζουν μεσα,αλλα 6 λεπτα ζουσε.Μαλλον θα ηταν γερος και του κανανε επεμβαση για καταρακτη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές ψάρια του είδους παρουσιάζουν "Droop eye syndrome"

Συνήθως λόγω διατροφής,δυνατού φωτισμού αλλά και για άλλους λόγους.

Ίσως αυτή η επέμβαση να έγινε γι' αυτό το λόγο...

2.GIF

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα να το βαζουν μεσα,αλλα 6 λεπτα ζουσε.Μαλλον θα ηταν γερος και του κανανε επεμβαση για καταρακτη :thumbup:

Δείτε την συνέχεια. Έχει και άλλο βίντεο arrowana4. Μένει άλλο ένα λεπτό εκτός νερού και όταν το βάζουν πάλι μέσα φαίνεται ότι ζεί.

Link to comment
Share on other sites

αφου το καλοκαιρι οταν πηγαιναμε για ψαρεμα με τον πατερα μου τα ψαρια που πιασαμε επειδη βαριομασταν να τα καθαρισουμε τα βαλαμε στο ψυγειο...μερικα ζουσαν μεχρι και την αλλη μερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

αφου το καλοκαιρι οταν πηγαιναμε για ψαρεμα με τον πατερα μου τα ψαρια που πιασαμε επειδη βαριομασταν να τα καθαρισουμε τα βαλαμε στο ψυγειο...μερικα ζουσαν μεχρι και την αλλη μερα!!!!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μην σας φαινονται περιεργα αυτα,υπαρχουν ψαρια μικροτερου μεγεθους που ζουν στην αφρικη και σε περιοδο ξηρασιας, πηδανε απο της λακουβες που εχουν κανει τα ποδια απο τους ελεφαντες για να βρουν αλλες λακουβες,και ζουνε πανο απο 10 λετπα της ωρας.

ΑΝ ερχοσασταν στο σεμιναριο του ΠΣΦΕ θα βλεπατε πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Tα Killifish εννοείς;

Ναι φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...