Jump to content

Τι ψαρια να βαλω


panos1gr

Recommended Posts

Γεια σας...Θα ηθελα να κανω καπιες ερωτησεις?θελω να κανω 1 ενυδρειο 1.50 για το σπιτι τι πσαρια μπορουν να σινγκατικισουν αναμετακσιτους?Απο ΚΙΧΛΙΔΕΣ αλλα και απο αλλα Τροπικά ψάρια....

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες 1.50 εννοεις 150 λύτρα????

Οσο για τα ψαρια δεν συγκατοικουν ολα μεταξυ τους.Ειδικα οι κιχλιδες ειναι αγρια ψαρια.Πες μας τι ψαρια σου αρεσουν για να σου πουμε αν τεριαζουν.Και βεβαια το καθε ψαρι θελει διαφορετικες συνθηκες νερου...

Link to comment
Share on other sites

girw sta 350 litra tha einai to enudreio file mou

Ωραια... Καταρχας εδω στο forum πρεπει να μιλας ελληνικα επειδη βλεπω εισαι καινουργιος.:)

Τωρα απο εσενα εξαρταται για τα ψαρια πες μου τι ψαρια εχεις δει να σου πω. Και βεβαια και αλλα μελοι πιο εμπειρα θα σε βοηθησουν

Link to comment
Share on other sites

α οκ φιλε μου....θελω να βαλω 1-Labidochromis caeruleus 2-Tropheus duboisi 3-LAMPROLOGUS COMPRESSICEPS 4-LAMPROLOGUS LELEUPI 5-CYRTOCARA MOORII

Link to comment
Share on other sites

Φίλε βλεπω εισαι κ σαλονικιος δεν γινεται να μην σε βοηθησω.:) Λοιπον αποτι ειδα τα ψαρακια ανοικουν ολα στην οικογενεια των κιχλιδων.Αρα λογικο ειναι να μην υπαρχουν διαμαχες μεταξυ τους.Τωρα ομως δεν γνωριζω ποσα με ποσα πρεπει να τα βαλεις εννοω. Απο την καθε ρατσα ποσα αρσενικα ποσα θηλικα.Κατα τα αλλα πιστευω πως θα εισαι οκ.Και αποτι ξερω στις κιχλιδες βαζουνε πετρες.Κανε καμια φολια και αυτα θα ζευγαρονουνε μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε βλεπω εισαι κ σαλονικιος δεν γινεται να μην σε βοηθησω.:)Λοιπον αποτι ειδα τα ψαρακια ανοικουν ολα στην οικογενεια των κιχλιδων.Αρα λογικο ειναι να μην υπαρχουν διαμαχες μεταξυ τους.Τωρα ομως δεν γνωριζω ποσα με ποσα πρεπει να τα βαλεις εννοω. Απο την καθε ρατσα ποσα αρσενικα ποσα θηλικα.Κατα τα αλλα πιστευω πως θα εισαι οκ.Και αποτι ξερω στις κιχλιδες βαζουνε πετρες.Κανε καμια φολια και αυτα θα ζευγαρονουνε μονα τους.

Τι ακριβώς εννοείς; :rasp:

Link to comment
Share on other sites

α οκ φιλε μου....θελω να βαλω 1-Labidochromis caeruleus 2-Tropheus duboisi 3-LAMPROLOGUS COMPRESSICEPS 4-LAMPROLOGUS LELEUPI 5-CYRTOCARA MOORII

Τα παραπάνω ψαράκια δεν μπορούν να συνδιαστούν όλα μαζι σε ενα ενυδρείο λογο διαφορών στη διατροφή τους, στις συνθήκες νερού και στον τροπο συμπεριφοράς τους μέσα στο ενυδρείο.

Ειναι απο διαφορετικές λίμνες της Αφρικής και καλό είναι να μην τις μπερδευουμε!

Περισσότερες πληροφορίες για την Αφρική μπορείς να βρείς στην υπογραφή μου και στο θεματικό της Αφρικης!

:)

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω ψαράκια δεν μπορούν να συνδιαστούν όλα μαζι σε ενα ενυδρείο λογο διαφορών στη διατροφή τους, στις συνθήκες νερού και στον τροπο συμπεριφοράς τους μέσα στο ενυδρείο.

Ειναι απο διαφορετικές λίμνες της Αφρικής και καλό είναι να μην τις μπερδευουμε!

Περισσότερες πληροφορίες για την Αφρική μπορείς να βρείς στην υπογραφή μου και στο θεματικό της Αφρικης!

:)

Εγω δεν γνωριζω πολλα για τις κιχλιδες.Αρα κοτσανες σου λεγα πανο.Ρωτα τα παιδια καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...