Jump to content

Recommended Posts

είχα πάρει 3 αρσενικά γκάπυ από τα οποία το ένα ψόφησε!! μετά από λίγες ημέρες πήρα άλλο ένα γκάπυ μπλε, το οποίο είναι λίγο πιο μεγάλο από το άσπρο. το άσπρο εδώ και κάτι μέρες κάθεται στον πάτο και μόλις με βλέπει σηκώνεται. χθες όμως δεν σηκώθηκε. δεν το τρόμαξα για λόγους ασφαλείας και το άφησα έτσι. τα τάισα κανονικά όλα τα ψάρια και αυτό ίσα ίσα που σηκώθηκε να φάει. την άλλη μέρα λοιπόν όταν σηκώθηκα το έψαχνα. το βρήκα πάλι έτσι κάτω δίπλα στο τζάμι. σκύβω, κοιτώ και βλέπω η ουρά του ήταν σχισμένη και φαγωμένη. σκέφτηκα ότι το έκαναν τα πιο μεγάλα γκάπυς γιατί στο ενυδρείο έχω αρλεκίνους, καρχαριάκι, γκουράμι, νέον, και έναν κλόουν. ποιός λοιπόν το έκανε; τα γκάπυς φυσικά. τώρα όμως εγώ τί να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι ευκολο να μας πεις τις μετρήσεις σου σε No3 - No2 - NH3/4 ;

ολα αυτα τα ψαρακια ειναι σε ενα ενυδρείο;

Link to comment
Share on other sites

1)Είσαι σίγουρος οτι το πρόβλημα οφείλεται σε επίθεση και όχι ασθένεια;

2)Είσαι σίγουρος οτι τα Guppy του επιτέθηκαν;

3)Ο συνδυασμός των ψαριών που έχεις δεν είναι και ότι καλύτερα,μάλιστα κάποια από αυτά δε ζουν άνετα σε 60λιτρο ενυδρείο.

Ανέβασε μια φωτογραφία του ψαριού αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

1)Είσαι σίγουρος οτι το πρόβλημα οφείλεται σε επίθεση και όχι ασθένεια;

2)Είσαι σίγουρος οτι τα Guppy του επιτέθηκαν;

3)Ο συνδυασμός των ψαριών που έχεις δεν είναι και ότι καλύτερα,μάλιστα κάποια από αυτά δε ζουν άνετα σε 60λιτρο ενυδρείο.

Ανέβασε μια φωτογραφία του ψαριού αν μπορείς.

δεν ξέρω πάντως εγώ τα βλέπω συνέχεια να τσιμπάει το ένα το άλλο! Τις μετρήσεις αυτές δεν ξέρω να τις κάνω αλλά μου είπε αυτός από το πετ σοπ να πάω λίγο νερό να το εξετάσει.

Link to comment
Share on other sites

1)Είσαι σίγουρος οτι το πρόβλημα οφείλεται σε επίθεση και όχι ασθένεια;

2)Είσαι σίγουρος οτι τα Guppy του επιτέθηκαν;

3)Ο συνδυασμός των ψαριών που έχεις δεν είναι και ότι καλύτερα,μάλιστα κάποια από αυτά δε ζουν άνετα σε 60λιτρο ενυδρείο.

Ανέβασε μια φωτογραφία του ψαριού αν μπορείς.

δεν ξέρω πάντως εγώ τα βλέπω συνέχεια να τσιμπάει το ένα το άλλο! Τις μετρήσεις αυτές δεν ξέρω να τις κάνω αλλά μου είπε αυτός από το πετ σοπ να πάω λίγο νερό να το εξετάσει. Δεν είμαι σίγουρος άμα είναι ασθένια αλλά προσπαθεί να ανέβει πάνω και μετά πέφτει πάλι κάτω....

Link to comment
Share on other sites

1)Είσαι σίγουρος οτι το πρόβλημα οφείλεται σε επίθεση και όχι ασθένεια;

2)Είσαι σίγουρος οτι τα Guppy του επιτέθηκαν;

3)Ο συνδυασμός των ψαριών που έχεις δεν είναι και ότι καλύτερα,μάλιστα κάποια από αυτά δε ζουν άνετα σε 60λιτρο ενυδρείο.

Ανέβασε μια φωτογραφία του ψαριού αν μπορείς.

δεν ξέρω πάντως εγώ τα βλέπω συνέχεια να τσιμπάει το ένα το άλλο! Τα ψάρια αυτά τα σύστησε αυτός από το πετ σοπ! Τις μετρήσεις αυτές δεν ξέρω να τις κάνω αλλά μου είπε αυτός από το πετ σοπ να πάω λίγο νερό να το εξετάσει. Δεν είμαι σίγουρος άμα είναι ασθένια αλλά προσπαθεί να ανέβει πάνω και μετά πέφτει πάλι κάτω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...