Jump to content

Firemouth Cichlides


Recommended Posts

geia sas paidia, eimai kainourio melos sto aquazone kai exo kapoies apories sxetika me 2 firemouth cihlides, epeidi otan tis pira den to epsaksa poli gia to filo tous kai me ti alla psaria simvionoun mipos xerei kanenas pos mporo na ksexoriso to filo tous kai me ti alla psaria ektos apo ta aggelopsara kai tis gliftres pou exo mporoun na einai mazi? efxaristo poli.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia, eimai kainourio melos sto aquazone kai exo kapoies apories sxetika me 2 firemouth cihlides, epeidi otan tis pira den to epsaksa poli gia to filo tous kai me ti alla psaria simvionoun mipos xerei kanenas pos mporo na ksexoriso to filo tous kai me ti alla psaria ektos apo ta aggelopsara kai tis gliftres pou exo mporoun na einai mazi? efxaristo poli.

Καταρχήν καλώς ήλθες στο Aquazone :D

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες γιατι είναι κανονισμός του forum.

Εχε υπο'ψη πως ο αρσενικός γινεται μεγαλύτερος απο το θηλυκό εχει πιο έντονα χρώματα και τα πτερύγια του στο τελείωμα τους ειναι πιο μυτερά και πιο μακριά απο του θηλυκού.

Δωσε μας περισσότερες πληροφορίες για το ενυδρείο σου ποσα λίτρα είναι?διαστάσεις?Φιλοξενείς αλλα είδη?

Και μια φωτογραφία καλή θα ήταν :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα παιδιά, το ενυδρείο που έχω είναι 220 λίτρων με τα Firemouth που σας προανέφερα και επίσης έχω μέσα 5 αγγελόψαρα, 2 καθαριστές και 1 blue tetra απο τα δυο που είχα και τέλος ζωντανά φυτά, αν και το ένα είναι μικρότερο απο το άλλο τα χρώματα τους και τα χαρακτηριστικά τους είναι το ίδιο έντονα, μάλλον είναι και τα δυο αρσενικά, θα πρέπει να πάρω 2 θυλυκά, παραθέτω φωτό απο το ενυδρείο μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...