Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο σκεύασμα βακτηρίων;;;


Recommended Posts

Μιλάμε για χρήση στους πρώτους μήνες της ζωής του ενυδρείου με σκοπό την ενίσχυση της βιολογίας...

Ας κάνουμε και μια αναφορά στην τιμή σε σχέση με την ποσότητα λίτρων που καλύπτει πάντα...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο ονομα εχουν στην αγορα οι αμπουλες της prodibio.....

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο ονομα εχουν στην αγορα οι αμπουλες της prodibio.....

prodibio biodigest +1 :D;):blink:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τους υπολοιπους. Εγω τις χρησιμοποιησα για το στρώσιμο του ενυδρείου μου :D;)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι σε χομπίστικο επίπεδο κανείς δε μπορεί να ξέρει πόσο καλά είναι τα βακτήρια μιας εταιρείας ή όχι...

οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να εμπιστευτείς μια εταιρεία με κύρος και όνομα και να αγοράσεις το προϊόν της...

πχ. API, Seachem, Brightwell Aquatics, Microbe-lift κτλ

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι σε χομπίστικο επίπεδο κανείς δε μπορεί να ξέρει πόσο καλά είναι τα βακτήρια μιας εταιρείας ή όχι...

οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να εμπιστευτείς μια εταιρεία με κύρος και όνομα και να αγοράσεις το προϊόν της...

πχ. API, Seachem, Brightwell Aquatics, Microbe-lift κτλ

+1 :D

εχω να προτεινω της tropical bacto-active

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, εφόσον από θέμα ποιότητας δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι, από θέμα ποσότητας-τιμής;;

Link to comment
Share on other sites

η δοσολογια της prodibio ειναι 1 αμπουλα ανα 400 λιτρα........!!!!

για ξεκινημα βεβαια ριχνεις καμμια 4-5 τουλαχιστον μαζεμενες σε ενυδρειο 150+λιτρων.......

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, εφόσον από θέμα ποιότητας δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι, από θέμα ποσότητας-τιμής;;

δυστυχώς ούτε για αυτό υπάρχει απάντηση... κανένας χομπίστας δε μπορεί να ξέρει πόσο αραιωμένο μπορεί να είναι ένα προϊόν (που μπορεί να έχει τα μισά λεφτά από ένα άλλο) ή ότι οι δοσολογίες που αναφέρονται αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα :D

Link to comment
Share on other sites

Για τις prodibio, τις BIOCLEAN FRESH ή τις BIODIGEST;

Link to comment
Share on other sites

κυριοι βακτηριδια τελος παρτε aquavital conditioner+ που περιεχει και βακτηρια ειναι γερμανικο της AQUARIUM MUSTER οι οδηγειες λενε μεσα σε λιγα λεπτα βαζεις ψαρι στο ενυδρειο το δοκιμασα σε γκαπι και μεσα σε 30λεπτα πετανε.το φιλαρακι μ το δοκιμασε σε δισκους και ειναι μια χαρα μονο που εβαλε και απιονισμενο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει βακτήρια; Εδώ δεν λέει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει βακτήρια; Εδώ δεν λέει κάτι...

ναι σωστα τιπογραφικο λαθος απλα ειδα οτι γραφει bio colloide και μπερδευτηκα. :D

Link to comment
Share on other sites

κυριοι βακτηριδια τελος παρτε aquavital conditioner+ που περιεχει και βακτηρια ειναι γερμανικο της AQUARIUM MUSTER οι οδηγειες λενε μεσα σε λιγα λεπτα βαζεις ψαρι στο ενυδρειο το δοκιμασα σε γκαπι και μεσα σε 30λεπτα πετανε.το φιλαρακι μ το δοκιμασε σε δισκους και ειναι μια χαρα μονο που εβαλε και απιονισμενο νερο.

μακάρι να ήταν έτσι αλλά δυστυχώς ΔΕΝ είναι :D

άσε τι λένε οι οδηγίες...

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να ήταν έτσι αλλά δυστυχώς ΔΕΝ είναι :D

άσε τι λένε οι οδηγίες...

μάλλον τα 30 λεπτά θα τα λένε για το χλώριο...

Link to comment
Share on other sites

Το aquavital conditioner+ είναι ένα αντιχλώριο και δεν περιέχει βακτήρια.

Τώρα για το πώς ζούνε τα ψάρια. Ζούνε με τις συνθήκες που ζούνε σε ένα ενυδρείο που δεν έχει στρώσει ή που δεν έχουν μπει βακτήρια.

Για το καλό των ψαριών σου βάλε επειγόντως βακτήρια ή μπόλι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...