Jump to content

Cpd - Red Cherry


Recommended Posts

Γεια σας

Εχω το κυβο της Dennerle 30 lt.

Mπορω να βαλω CPD και red cherry ή ειναι απαγορευτικα τα λιτρα που εχω??? Αν ναι ποσα απο το καθε ειδος ???

Ευχαριστω ΠΕΤΡΟΣ

Υ.Γ Το εστησα εχθες και τα φυτα ειναι καπως ταλαιπορημενα...

Μπροστα θα μπει καποιο ευκολο χαμηλο φυτο π.χ τενελους

post-640-1300307757_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

βαλε μονο γαριδες.Τα λιτρα σου ειναι λιγα για cpd.Ασε που δε θα μεινει και καμια. :D

Μονο γαριδες και θα το χαρεις πιο πολυ.Αν αποφασισεις για red cherry μη βαλεις πολλες,αναπαραγονται ευκολα.Σε λιγο καιρο δε θα χεις χωρο. :(

Έγινε επεξεργασία - panos_d7
Link to comment
Share on other sites

Τα λίτρα δεν είναι απαγορευτικά, ο συνδιασμός όμως ναι.

Καλύτερα μόνο γαριδούλες.

Link to comment
Share on other sites

Τι λες για μονομαχο;;;;

Πάντως αν θες να δεις τη ζωή και τη δραστηριότητα των γαριδων βαλτες μόνες τους :D:(

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας φιλοξενήσει γαρίδες μαζί με ψάρια και γαρίδες μόνες τους και εγώ έχω να σου προτείνω αν βάλλεις γαρίδες να τις βάλλεις μόνες τους. Θα τις απολαύσεις, δεν θα κρύβονται, θα βολτάρουν και θα δεις άλλες συμπεριφορές! Θα βλέπεις και τα μωρά να κόβουν βόλτα! Αξίζει!

Όσο για το ενυδρείο σου έχει πολλές προοπτικές, το ξύλο που έχεις είναι πολύ όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες για μονομαχο;;;;

Πάντως αν θες να δεις τη ζωή και τη δραστηριότητα των γαριδων βαλτες μόνες τους :D:D

Φιλικά

συμφωνω για το μονομαχο. θα ειναι αρχοντας σε αυτα τα λιτρα ασε που μπορει α πειραματιστεις και με την αναπαραγωγη του αργοτερα αρκει να στησεις καλα τα φυτα σου.(ο διακαης μου ποθος..καποια στιγμη θα το κανω κ εγω!)

ειναι κριμα που στην ελλαδα δε μπορουμε να βρουμε halfmoon.

οσον αφορα τις γαριδες δεν εχω εμπειρια αλλα τα σκετα γαριδαδικα ειναι ομορφοτερα.γενικα τα ενυδρεια species με ενα μονο ειδος ζωντανου εχουν αλλη χαρη :(

Link to comment
Share on other sites

Ο μονομαχος δεν θα πειραζει τις γαριδες??? .... ειμαι σιγουρος οτι δεν θα αντεξουν πολυ ... απο προσωπικη εμπειρια το θεωρω τελειως ανεφικτο!!!!!!! (το λεω γιατι εχω κανει το λαθος παλια, και καλο ειναι να μην προτεινουμε αν δεν γνωριζουμε την αλληλεπιδραση ορισμενων οργανισμων μεταξυ τους)

Έγινε επεξεργασία - almuros
Link to comment
Share on other sites

Ο μονομαχος δεν θα πειραζει τις γαριδες??? .... ειμαι σιγουρος οτι δεν θα αντεξουν πολυ ... απο προσωπικη εμπειρια το θεωρω τελειως ανεφικτο!!!!!!! (το λεω γιατι εχω κανει το λαθος παλια, και καλο ειναι να μην προτεινουμε αν δεν γνωριζουμε την αλληλεπιδραση ορισμενων οργανισμων μεταξυ τους)

εχω την εντυπωση πως οχι. δε θα τις πειραζει.η γνωμη που εχω σχηματισει ειναι οτι αν υπαρχει κατι που ο μονομαχος γουσταρει πραγματικα να τσιμπαει αυτο ειναι πτερυγια αλλων μονομαχων ακομη και guppy καθως τα μπερδευει με αλλους αρσενικους μονομαχους. γενικα δεν νομιζω οτι πειραζει πολυ το βυθο. ας με διορθωσουν οι μπεταδες.

Φιλικά!:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μείνει δείγμα γαρίδας. Αυτές που δεν θα φάει θα πηδήξουν έξω.

Εμένα σε ενυδρείο σαν το δικό σου πήδαγαν ακόμα και οι αμάνο.

Μόνες τους για να τις ευχαριστηθείς.

Link to comment
Share on other sites

ΙΔΕΑ!!!Δεν το προτείνω ανεπιφύλακτα αλλά είναι σκέψη τις στιγμής και δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό...

3-4 αρσενικά endler μήπως μπαίνουν;;;;;;;;;;;;;;;;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...