Jump to content

Και ο θεός βοηθός


Recommended Posts

Κάπως έτσι το φαντάζομαι το μόνο, το μόνο που με ανησυχεί είναι οι υδρατμοί για δύο λόγους : 1) θερμοκρασία >=28c (δίσκοι)

2) Όγκος νερού στο κάτω ενυδρείο που θα είναι το μισό μέσα στο έπιπλο.

Το Σαμπ. Είναι 0,50χ0,27χ0,55Υ και σκέπτομαι να το χωρίσω σε 5 διαμερίσματα για τα υλικά. Και στο χώρο της αντλίας να βάλω και μπλε σφουγγάρι.

Περιμένω παρατηρήσεις και απόψεις.

Προσπάθησα να κάνω προεπισκόπηση και δεν μπόρεσα, οπλίζω να σταλεί και το συνημμένο

________.doc

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το φαντάζομαι το μόνο, το μόνο που με ανησυχεί είναι οι υδρατμοί για δύο λόγους : 1) θερμοκρασία >=28c (δίσκοι)

2) Όγκος νερού στο κάτω ενυδρείο που θα είναι το μισό μέσα στο έπιπλο.

Το Σαμπ. Είναι 0,50χ0,27χ0,55Υ και σκέπτομαι να το χωρίσω σε 5 διαμερίσματα για τα υλικά. Και στο χώρο της αντλίας να βάλω και μπλε σφουγγάρι.

Περιμένω παρατηρήσεις και απόψεις.

Προσπάθησα να κάνω προεπισκόπηση και δεν μπόρεσα, οπλίζω να σταλεί και το συνημμένο

Ξεχασετο ποτε δεν πρεπει το ενυδρειο να ειναι στον αερα βαλε κατι απο κατω η κανε κατι μην το βαλεις και να ειναι το μισο στον αερα θα σου δημιουργησει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις εν pint screen και να παραθέσεις μια φωτο γιατι στο αρχειο δεν βλεπω κατι!

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο το πήρα μεταχειρισμένο λειτουργούσε σαν θαλασσινό με την βάση του κομπλέ και το κάτω σαν σαμπ. Εγώ θα το λειτουργήσω μισό-μισό με υποστήριξη και από ένα άλλο εξωτερικό φίλτρο το οποίο είναι για 1200L

Η διαφορά είναι ότι το μαγαζί το είχε ανοικτό και εγώ θα το βάλω στο σαλόνι μου και θα επενδυθεί με ξύλο.

Εκεί στηρίζεται ο προβληματισμός μου για δεν έχω περιθώρια λάθους .

Για θέρμανση μετά από υπόδειξη φίλου λέω να βάλω 2 θερμοστάτες 300 ένα κάτω και έναν πάνω.

Ο υπολογιστής που μιλάμε δεν μου παρέχει πολλές δυνατότητες.

________.doc

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...