Jump to content

Καθαρισμος τζαμιου..ΣΟΣ


Recommended Posts

Θερμη παρακληση!

Μην προτεινουμε πραγματα που ο καθεις δεν μπορει να τα διαχειριστη.

Φιλε μου το πουλάνε στα super-market και εχει και οδηγιες χρήσης, και οπως διαχειρίζεσα τη χλωρίνη διαχειριζεσαι και αυτο, αλλα το τονισα, ΟΛΑ ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗ, το viakal ή τα καθαριστικά τουαλέτας είναι πιο ακινδυνα ; ΟΛΑ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ,

και υποψην, ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΧΗΜΙΚΑ , ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΑΛΑ ΑΕΡΙΖΟΜΕΝΟ ΧΩΡΟ,

και ξαναλεω, όποιος πιστευει πως δεν μπορεί, ΞΥΔΙ και ΥΠΟΜΟΝΗ, και προσωπικά πιστευω όχι σόδα, το ξύδι αντιδρα με τη σόδα και χανει τη δρση του (βάση + οξυ = άλας + νερό) σοδα=βαση , ξύδι=οξυ

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορω να διαχειριστω καλα μονο τις μακαροναδες.

Μπορω να καθαρισω τα τζαμια μου με αυτες? :)

Παω για φαι. Καλη μου ορεξη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ..οπως ειπες εκανα μια ερωτηση μου εδωσες μια πολυ λεπτομερη απαντηση και σ'ευχαριστω για αυτο,εν τελη ουτε viakal ουτε και ακουαφορτε χρησιμοποιησα,καταφερα και αφαιρεσα το καπακι (γτ φοβομουν μην σπασει) και το περιελουσα με ξυδι αφου το εβγαλα στο μπαλκονι..τα αλατα μην φανταστεις οτι ειναι σε μεγαλο βαθμο απλα ηθελα να το κανω πολυ καθαρο...

Ησουν οπως ειπα πολυ λεπτομερης σε ολες τις απαντησεις σου και σ'ευχαριστω για αυτο οπως ξαναειπα

Ολα μια η αλλη θα γινοντουσαν με ασφαλεια και κατοπιν πολυ διαβασματος και συνεφερες σε αυτο :)

Το εχω εξω μπαλκονι με ξυδι και σοδα ετριψα ολο το ενυδρειο και το αφηνω εξω και σε λιγο θα το ξεπλυνω...

Αυτα προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...