Jump to content

Juwel Vs Aquael


Recommended Posts

Παιδεια ειμαι σε διλλημα :P ...ενας φιλος μου που εχει petshop μου προσφερει το Αquael 104L Στα 110 ευρο...αλλα αποτι εχω ακουσει τα Juwel ειναι πολυ καλυτερη εταιρια...!!Τα Αquael αποτι ξερω ειναι πολονεζικα...και τα juwel Ολλανδικα...!!

Παιδεια :thumbup: ...το ψαχνω αρκετα το θεμα απο οικονομικο και ποιοτητα :D ...!εχω βρει καλες τιμες στο e-Bay...αλλα δεν ξερω...διοτι ειναι μεταχειρισμενα και δεν εχουν καλες φοτο...!!

Εχετε να μου προτεινετε καμια καλυτερη εταιρια η εστω ιστοσελλιδα να ψαξω...ευχαριστω παρα πολυ :P:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια ειμαι σε διλλημα :P ...ενας φιλος μου που εχει petshop μου προσφερει το Αquael 104L Στα 110 ευρο...αλλα αποτι εχω ακουσει τα Juwel ειναι πολυ καλυτερη εταιρια...!!Τα Αquael αποτι ξερω ειναι πολονεζικα...και τα juwel Ολλανδικα...!!

Παιδεια :thumbup: ...το ψαχνω αρκετα το θεμα απο οικονομικο και ποιοτητα :D ...!εχω βρει καλες τιμες στο e-Bay...αλλα δεν ξερω...διοτι ειναι μεταχειρισμενα και δεν εχουν καλες φοτο...!!

Εχετε να μου προτεινετε καμια καλυτερη εταιρια η εστω ιστοσελλιδα να ψαξω...ευχαριστω παρα πολυ :P:ninja:

φιλε μου αναμεσα στα δυο ενυδρεια που λες καλητερα να παρεις το Aquael 104l γιατι το juwel 125 ειναι λιγο ακριβουτσικο.... δες εδω μαζι με την βαση παντα....

παντος η γνωμη μου ειναι juwel το πηρα προσφατα και ειμαι απόλυτα ικανοποιημενος... :P

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα θελεις και πόσα χρήματα διαθετεις?

ΑΠο λιτρα...δεν εχο προβλημα απο 100 και πανω...μεχρι 180...!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αναμεσα στα δυο ενυδρεια που λες καλητερα να παρεις το Aquael 104l γιατι το juwel 125 ειναι λιγο ακριβουτσικο.... δες εδω μαζι με την βαση παντα....

παντος η γνωμη μου ειναι juwel το πηρα προσφατα και ειμαι απόλυτα ικανοποιημενος... :D

Ευχαριστω :thumbup: ...και εγω να σου πω τα Aquael τα βρισκω σε καλυτερη τιμη...αν και τα juwel πιστευω ειναι καλυτερη μαρκα :P ....!

ΜΑλον θα παρω απο το e-bay ενα juwel που ειχα δει με βαση με τα ολα...το μονο που με προβληματιζει...ειναι οτι ειναι 6 μηνες χρησιμοποιημενο..... :ninja: !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω :thumbup: ...και εγω να σου πω τα Aquael τα βρισκω σε καλυτερη τιμη...αν και τα juwel πιστευω ειναι καλυτερη μαρκα :D ....!

ΜΑλον θα παρω απο το e-bay ενα juwel που ειχα δει με βαση με τα ολα...το μονο που με προβληματιζει...ειναι οτι ειναι 6 μηνες χρησιμοποιημενο..... :P !

θα αγορασεις ενα ενυδρειο μεταχηρησμενο απο το ιντερνετ????? νομιζω οτι ειναι λαθος επιλογη....

ποσο θα κοστισουν τα μεταφορικα για 80κιλα??? και σε τι κατασταση θα φτασει????

δεν θα εχει καμια εγγυηση!!!! δεν ξερεις καν αν θα στο στειλει!!!! (δλδ. μπορει να κλαις και τα λεφτα σου)

γνωμη μου ειναι κανε υπομονη μαζεψε λεφτα και παρε ενα καινουργιο να εχεις το κεφαλη σου υσηχο... :P:ninja:

Link to comment
Share on other sites

θα αγορασεις ενα ενυδρειο μεταχηρησμενο απο το ιντερνετ????? νομιζω οτι ειναι λαθος επιλογη....

ποσο θα κοστισουν τα μεταφορικα για 80κιλα??? και σε τι κατασταση θα φτασει????

δεν θα εχει καμια εγγυηση!!!! δεν ξερεις καν αν θα στο στειλει!!!! (δλδ. μπορει να κλαις και τα λεφτα σου)

γνωμη μου ειναι κανε υπομονη μαζεψε λεφτα και παρε ενα καινουργιο να εχεις το κεφαλη σου υσηχο... :thumbup::P

:ninja::D:P:P:blush:

Link to comment
Share on other sites

θα αγορασεις ενα ενυδρειο μεταχηρησμενο απο το ιντερνετ????? νομιζω οτι ειναι λαθος επιλογη....

ποσο θα κοστισουν τα μεταφορικα για 80κιλα??? και σε τι κατασταση θα φτασει????

δεν θα εχει καμια εγγυηση!!!! δεν ξερεις καν αν θα στο στειλει!!!! (δλδ. μπορει να κλαις και τα λεφτα σου)

γνωμη μου ειναι κανε υπομονη μαζεψε λεφτα και παρε ενα καινουργιο να εχεις το κεφαλη σου υσηχο... :thumbup::P

Ναι μπορει να εχεις δικαιο για την κατασταση :s ...αλλα στο e-bay δεν μπορει να μου παιξει που$τ!@ πιστευω :ninja:...τωρα για τα μεταφορικα...γυρο στα 12 ευρο λεει...!!ΑΠο εδω που ειμαι...λαρισα...εχει τρελες τιμες...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορει να εχεις δικαιο για την κατασταση :s ...αλλα στο e-bay δεν μπορει να μου παιξει που$τ!@ πιστευω :thumbup:...τωρα για τα μεταφορικα...γυρο στα 12 ευρο λεει...!!ΑΠο εδω που ειμαι...λαρισα...εχει τρελες τιμες...!

κανεις πολυ μεγαλο λαθος!!!! υπαρχει πολυ κοσμος που κλαιει τα λεφτα του...πιστεψε με μεσα σε αυτους ειμαι και εγω... :P:ninja::D

νομιζω οτι τα 12 ευρω που λες ειναι πολυ λιγα..... για τσεκαρε το καλητερα....απο που θα ερθει???(απο ποια χωρα?)

μπορεις να το παρεις απο θεσσαλονικη, απο αθηνα. υπαρχουν on-line καταστηματα που στελνουν σε ολη την ελλαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

κανεις πολυ μεγαλο λαθος!!!! υπαρχει πολυ κοσμος που κλαιει τα λεφτα του...πιστεψε με μεσα σε αυτους ειμαι και εγω... :P:ninja::D

νομιζω οτι τα 12 ευρω που λες ειναι πολυ λιγα..... για τσεκαρε το καλητερα....απο που θα ερθει???(απο ποια χωρα?)

μπορεις να το παρεις απο θεσσαλονικη, απο αθηνα. υπαρχουν on-line καταστηματα που στελνουν σε ολη την ελλαδα!!!

ΑΝ μου στηλεις και κανενα λινκ θα σου ειμαι υποχρεος :thumbup: ...απο Aγγλια βρισκω...λες να παει αρκετα πιο πανω??

Υ.Γ εσυ τι εκανες και κλες τα λεφτα σου???με τι μεσο αγορασες??

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ μου στηλεις και κανενα λινκ θα σου ειμαι υποχρεος :P ...απο Aγγλια βρισκω...λες να παει αρκετα πιο πανω??

Υ.Γ εσυ τι εκανες και κλες τα λεφτα σου???με τι μεσο αγορασες??

τωρα αυτο που ξερω εγω ειναι το www.petcumulus.gr k www.waterinn.gr

εναν φακο (για dslr) 45 eyro δεν μου τον εστειλε ποτε...και το ebay μου εππεστρεψε το 20%....αυτα τα ολιγα...

παρε απο ελλαδα και ασε την ξενη αγορα..... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτο που ξερω εγω ειναι το www.petcumulus.gr k www.waterinn.gr

εναν φακο (για dslr) 45 eyro δεν μου τον εστειλε ποτε...και το ebay μου εππεστρεψε το 20%....αυτα τα ολιγα...

παρε απο ελλαδα και ασε την ξενη αγορα..... :thumbup:

Θελω να παρω απο Ελλαδα...αλλα ρε φιλε τα πετσοπ...πετσοκοβουν στις τιμες...!!Κριμα παντος για τον φακο σου...τον εκανες report???

Link to comment
Share on other sites

Μη τρομοκρατουμε και τον κοσμο για το ebay.Εχω παρει απειρα πραγματα και για το ενυδρειο.Μεχρι και στολες ακι μασκες για paintball.Τωρα ολοκληρο tank και επιπλο δε το συνιστω ουτε εγω λογω ογκου,καταστασης που θα φτασει και προπαντων εγγυησης.

Για να μη βγαινουμε εκτος θεματος κανε μια ερωτηση φιλε στο waterinn στην αθηνα.Νομιζω παιζει ακομα μια προσφορα με το 50% της αγορας ενυδρειου.Θα σου βγει η βαση σχεδον τσαμπα.

juwel με κλειστα ματια.Ποιοτητα.Εγω εχω το Lido 120 και ειναι super.

Link to comment
Share on other sites

Μη τρομοκρατουμε και τον κοσμο για το ebay.Εχω παρει απειρα πραγματα και για το ενυδρειο.Μεχρι και στολες ακι μασκες για paintball.Τωρα ολοκληρο tank και επιπλο δε το συνιστω ουτε εγω λογω ογκου,καταστασης που θα φτασει και προπαντων εγγυησης.

Για να μη βγαινουμε εκτος θεματος κανε μια ερωτηση φιλε στο waterinn στην αθηνα.Νομιζω παιζει ακομα μια προσφορα με το 50% της αγορας ενυδρειου.Θα σου βγει η βαση σχεδον τσαμπα.

juwel με κλειστα ματια.Ποιοτητα.Εγω εχω το Lido 120 και ειναι super.

Η χαζομαρα με το waterin ειναι οτι δεν εχει καλες φοτο(μην πω και καμια σε μερικα προιοντα)....δεν ειναι καλο το forum για μενα γενικα...τωρα αν εμενα Αθηνα θα πηγενα να το δω... αλλα :S ....το 120ρι ποσο θα παει στην waterin?

Link to comment
Share on other sites

Η χαζομαρα με το waterin ειναι οτι δεν εχει καλες φοτο(μην πω και καμια σε μερικα προιοντα)....δεν ειναι καλο το forum για μενα γενικα...τωρα αν εμενα Αθηνα θα πηγενα να το δω... αλλα :S ....το 120ρι ποσο θα παει στην waterin?

Φωτογραφίες των ενυδρείων μπορείς να δεις και στις ιστοσελίδες των κατασκευαστών, δεν είναι ανάγκη να περιμένεις από τις μικροφωτογραφίες του WI ή οποιουδήποτε άλλου ηλεκτρονικού καταστήματος. Βλέπεις τις σου κάνει και παραγγέλνεις τον αντίστοιχο κωδικό από το κατάστημα.

Τώρα πόσο πάει... γράψε ένα μήνυμα στην ενότητα του καταστήματος ή πάρε τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις ενα account στο συγκεκριμενο καταστημα θα δεις περισσοτερα,οπως και τιμες σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις ενα account στο συγκεκριμενο καταστημα θα δεις περισσοτερα,οπως και τιμες σε ολα.

Θα το επυχηρησω...αλλωστε...θελουμε να ενυσχεισουμε την Ελληνικα αγορα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και να πω την αληθεια...εχω εναν γνωστο που ασχολειτε με γυαλια...το σκεφτομαι και σοβαρα για ιδιοκατασκευη...αλλα εχει αρκετα προβληματακια...οπως απαρετητος φωτισμος για ενα φυτεμενο...

Link to comment
Share on other sites

Μη τρομοκρατουμε και τον κοσμο για το ebay.Εχω παρει απειρα πραγματα και για το ενυδρειο.Μεχρι και στολες ακι μασκες για paintball.Τωρα ολοκληρο tank και επιπλο δε το συνιστω ουτε εγω λογω ογκου,καταστασης που θα φτασει και προπαντων εγγυησης.

Για να μη βγαινουμε εκτος θεματος κανε μια ερωτηση φιλε στο waterinn στην αθηνα.Νομιζω παιζει ακομα μια προσφορα με το 50% της αγορας ενυδρειου.Θα σου βγει η βαση σχεδον τσαμπα.

juwel με κλειστα ματια.Ποιοτητα.Εγω εχω το Lido 120 και ειναι super.

Συνφωνω απολυτα μαζι σου...εχω αγορασει και εγω παρα πολλα πραγματα απο το ebay.

το θεμα του φιλου ειναι οτι θελει να φερει ενυδρειο.... ουτε για πλακα δεν θα το εκανα και γω...

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει και εγω παρα πολλα πραγματα απο το ebay.

το θεμα του φιλου ειναι οτι θελει να φερει ενυδρειο.... ουτε για πλακα δεν θα το εκανα και γω...

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε κοψε κρυσταλλα στις διαστασεις που θελεις,βαλε και 2 κρεμαστα φωτιστικα αφου θελει φυτεμενο και εισαι ο.κ.

νομιζω ειναι απο τις καλυτερες επιλογες σου.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παρα πολυ παιδεια για τις συμβουλες σας :):thumbup: ...θα ρωτησω για το αν μπορω να το κανω μονος μου το ενυδρειο(μαζι με εναν που ξερει)...αλλα κολαω πιο πολυ στο θεμα με το φως...γιαυτο λεω...καλυτερα ενα αγορασμενο με την εγγυησουλα του και σιγουρα πραγματα :thumbup:...αλλα το juwel Που θελω να αγορασω τσιμπαει αγρια...σο θα συμβιβαστω με ενα της Aquael(104Λ) που εχω μπανισει...!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παρα πολυ παιδεια για τις συμβουλες σας :):hysterical: ...θα ρωτησω για το αν μπορω να το κανω μονος μου το ενυδρειο(μαζι με εναν που ξερει)...αλλα κολαω πιο πολυ στο θεμα με το φως...γιαυτο λεω...καλυτερα ενα αγορασμενο με την εγγυησουλα του και σιγουρα πραγματα :thumbup:...αλλα το juwel Που θελω να αγορασω τσιμπαει αγρια...σο θα συμβιβαστω με ενα της Aquael(104Λ) που εχω μπανισει...!

Γνωμη μου ειναι να παρεις το τζιουελ.Εχω ακουαελ 110λιτρα φουλ φυτεμενο αλλα για να γινει ετσι πρεπει να κανεις πατεντα στο καπακι για τ5 λαμπες.Το φως που εχει το ακουαελ δεν λεει.Καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω και να ειναι σωστο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...