Jump to content

Βοηθεια για αγορα ενυδρειου απο E-bay


Recommended Posts

Γεια σε ολους!!!Θελω σε λιγους μηνες να παρω ενα ενυδρειο juwel rio ή vision.....Βρηκα στο ebay ενα vision 180

http://shop.ebay.co.uk/sis.html?_nkw=JUWEL...H+TANK+AQUARIUM

1)Πως θα ξερω οτι δεν εχει γρατζουνιες?

2)Εχει αγορασει κανεις κανενα τετοιο ενυδρειο απο ebay μεταχειρησμενο?

3)Τα μεταφορικα ποσο θα πανε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!!Θελω σε λιγους μηνες να παρω ενα ενυδρειο juwel rio ή vision.....Βρηκα στο ebay ενα vision 180

http://shop.ebay.co.uk/sis.html?_nkw=JUWEL...H+TANK+AQUARIUM

1)Πως θα ξερω οτι δεν εχει γρατζουνιες?

2)Εχει αγορασει κανεις κανενα τετοιο ενυδρειο απο ebay μεταχειρησμενο?

3)Τα μεταφορικα ποσο θα πανε?

τσεκαρε την περιγραφη που κανει ο πωλητης... :thumbup: ...εγω οπως σου ειπα σκοπευω να το κανω...!!τα μετα φορικα φιλε να σου πω...ποικιλουν απο πολη σε πολη....τωρα σε αυτο κολαω και εγω...!

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι να το αγορασεις απο e-bay?

Πλεον τα καταστηματα κανουν καλες τιμες στα ενυδρεια. Μπορεις ακομα και στις αγγελίες του φορουμ να βρεις ενα καλο και φθηνο ενυδρειο.

Εγω αγορα ενυδρειου απο e-bay προσωπικα δε θα εκανα ποτε. Ενυδρειακου εξοπλισμου εχω κανει. Ενυδρειο ουτε αν θα το σκεφτομουν!!

Εδω... ενας θερμοστατης εφτασε σπασμενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο βλέπω, δεν στέλνει Ελλάδα..

Μόνο και μόνο από το βάρος, εδώ θα έπαιρνες δύο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το λεω αυτο ρε παιδια γιατι ενα ενυδρειο που εδω κανει 450ευρο εκει το βρικα 75!!!

Και το στελνει ελλαδα? Με τι εξοδα αποστολης?

Link to comment
Share on other sites

Αν ομώς εχει μεταφορικά 200 ευρώ λόγω βαρους και τυχει και εχει γρατζουνιες ή κάτι αλλο....

Για ενυδρειο δυστυχώς δε συμφερει και το ρίσκο είναι μεγάλο,στη θεση σου δε θα το τολμούσα.

Λόγω της κατάστασης που βρισκεται η χώρα μας δυστυχώς πολλα ενυδρεια πωλούνται,κατι θα βρεις εαν ψάξεις λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τιποτα απο ebay.Δεν εχω ψωνησει τιποτα ποτε αλλα ειδα το juwel το vision που θελω να παρω στα 75 ευρο περιπου :thumbup: και με το που το ειδα ειπα"γιατι οχι?"Αλλα δεν ξερω τουσ κυνδινους και το πως θα το αγορασω και το αν στελνει Ελλαδα και σε τι κατασταση θα ειναι!!!Γι αυτο ρωτησα αν εχει παραγγειλει ποτε κανεις απο το συγκεκριμενο site

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον απίθανο να σου στείλει κάποιος τόσο ογκώδες, βαρύ και εύθραυστο πακέτο Ελλάδα. Και να το κάνει, θα σου ζητήσει και ασφάλεια που θα κοστίσει αρκετά λογικά. Χώρια ότι και το απλό ταχυδρομείο/courier κλπ δεν αναλαμβάνουν μεταφορά πάνω από ένα συγκεκριμένο μέγεθος, οπότε θα πρέπει μάλλον να έρθει με μεταφορική.

Καλύτερα κοίτα να πάρεις κάποιο κινέζικο από εδώ. Η διαφορά στην ποιότητα από τα Juwel είναι ελάχιστη πρακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα να παρω απο εδω.Ισα ισα ενυσχυουμε και την οικονομια της Ελλαδαρας μας γιατι ετσι οπως εχουμε γινει δεν μας βλεπω καλα.......Απλως ψαχνω και δεν βρισκω μεταχειρισμενο vision 180 που θελω

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα να παρω απο εδω.Ισα ισα ενυσχυουμε και την οικονομια της Ελλαδαρας μας γιατι ετσι οπως εχουμε γινει δεν μας βλεπω καλα.......Απλως ψαχνω και δεν βρισκω μεταχειρισμενο vision 180 που θελω

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω...και σκεφτομαι για e-bay το μονο που με προβληματιζει ειναι τα εξοδα αποστολης...ειδικα απο Αγγλια :thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια "παιζεις" τα λεφτα σου κορονα-γραμματα και θα το σκευτο παρα πολυ πριν κανω καποια τετοια κινηση!Κανεις που να εχει αγορασει απο το ebay ενυδρειο χρησημοποιημενο υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει απο το ebay το τελευταίο διάστημα 3 παραγγελίες για εξοπλισμό ενυδρείου απο Αγγλία, Κίνα και Γερμανία και μου ήρθαν όλα με το ταχυδρομείο σε άριστη κατάσταση και με πολύ καλό αμπαλάζ, τώρα όμως για αποστολή ενυδρείου δεν μπορώ να έχω άποψη, πάντως οι τιμές είναι αρκετά καλύτερες σε σχέση με τις δικές μας και συμπεριλαμβάνω και τα μεταφορικά μέσα στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες που μου δωσατε!!!Τελικα λεω να αγορασω κανενα απο Ελλαδα :)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε από ελλάδα, ή αν δεν βρίσκεις απευθύνσου σε κάποιον να σου το φτιάξει. Έχουμε πολλά ικανά παιδιά και εδώ στο forum! Για άνοιξε μια αγγελία..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...