Jump to content

Ερωτησούλες...


Recommended Posts

γειαααααααααα ;)

Οσοι ειδαν το ενυδρειο μου μπορειτε να μου προτινετε καποια αλλαγη...

καποια φωτο απο αλλα για να παρω ιδεα????

Α!! Αν λεω αν... αφησω το ανθρακα κ δεν το βγαλω απ το ενυδρειο τη θα συμβει?? :blush:

Link to comment
Share on other sites

για φωτογραφιες κοιτα στο gallery. οσο για τον ανθρακα θα σου απορροφα και πολυ χρησιμα στοιχεια που χρειαζονται τα φυτα οπως ο σιδηρος, γι' αυτο καλυτερα βγαλτον ανθρακα βαζουμε μονο μετα απο θεραπειες...

Link to comment
Share on other sites

Α!! Αν λεω αν... αφησω το ανθρακα κ δεν το βγαλω απ το ενυδρειο τη θα συμβει?? :)

Τιποτα δεν θα συμβει αλλα εσυ

Θα τον βγαλεις-Θα τον βγαλεις-Θα τον βγαλεις θες δεν θες. ;):blush:

Link to comment
Share on other sites

okkkkkkkkk

θα τον βγαλωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Α και τι αλλο μπορω να βαλω αν βγαλω τον ανθρακα??

Εκει περα που ηταν ο ανθρακας να το αφησω αδειο??

Link to comment
Share on other sites

Α και τι αλλο μπορω να βαλω αν βγαλω τον ανθρακα??

Εκει περα που ηταν ο ανθρακας να το αφησω αδειο??

οχι αδειο,και εκτος απο μπλε σφουγγαρι,μπορεις να βαλεις σιποραξ,η substrat pro που ειναι ενα απο τα καλυτερα υλικα βιολογιας.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Και υαλοβαμβακα μπορεις να βαλεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

hi!!

Λοιπον να μην σας τα πολυλογο το ενυδρειο που ειχα παρει απ το καρφουρ μπαζει νερα τοσο νερο που εχει κατεβει κ η σταθμη... :blush: κ θελω να αγορασω αλλο. Ειναι καλη ευκαιραια να αγορασω καποιο απ το ιντερνετ?? Η αλλιως αν υπαρχει καποιο καλο μαγαζι να αγορασω.. Λεω να μην παω στο πετ σιτυ......

Πειτε μου σας παρακαλω τη νακανω γιατι εχω εξαγριωθει~~~~!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

hi!!

Λοιπον να μην σας τα πολυλογο το ενυδρειο που ειχα παρει απ το καρφουρ μπαζει νερα τοσο νερο που εχει κατεβει κ η σταθμη

Μπάζει νερά η χάνει νερά? Αν χάνει τότε από ποιο σημείο?

Link to comment
Share on other sites

hi!!

Λοιπον να μην σας τα πολυλογο το ενυδρειο που ειχα παρει απ το καρφουρ μπαζει νερα τοσο νερο που εχει κατεβει κ η σταθμη... :blush: κ θελω να αγορασω αλλο. Ειναι καλη ευκαιραια να αγορασω καποιο απ το ιντερνετ?? Η αλλιως αν υπαρχει καποιο καλο μαγαζι να αγορασω.. Λεω να μην παω στο πετ σιτυ......

Πειτε μου σας παρακαλω τη νακανω γιατι εχω εξαγριωθει~~~~!!!! ;)

θα σου προτεινα να κοιταξεις για ενυδρεια της juwel. δες το link http://www.juwel-aquarium.de/en/index.htm

σχετικα με τιμες κανε ερωτηση στα καταστηματα για το ενυδρειο που ενδιαφερεσαι. παντως να ξερεις οτι δεν εχουν καμια σχεση οι τιμες τους με τα ενυδρεια τυπου carrefour.

Link to comment
Share on other sites

τρεχουν νερα απο τον μπατο κ γυρω γυρω απ το ενυδρειο εχει σχηματιστει λιμνουλα.. Βεβαια δεν εχω βαλει τιποτα κατω απ το ενυδρειο ..

Για να καταλαβεται πως ειναι.... ειανι το γυαλι απο μπροστα κατω εχει ενα μαυρο πλαστικο απο κει χανει

Link to comment
Share on other sites

και επισης μενω ηλιουπολη αυτο το water inn που ειναι?

Δεν πιστευω να ειναι πολυ μακρια...

Link to comment
Share on other sites

και επισης μενω ηλιουπολη αυτο το water inn που ειναι?

Δεν πιστευω να ειναι πολυ μακρια...

Water Inn -- Ιλισίων 32, Ν. Κηφισιά -- τηλ: 210 - 8003097

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα στην γειτονια μου για ενα ενυδρειο παλι 60 λιτρων μπορει λιγο κ παραπανω

με βαση εχει κ ντουλαπακι κ μου ειπαν 200 ευρο

Ξερω οτι η τιμες ειναι πολυ ανεβασμενες απο το ΚΑΡΦΟΥΡ αλλα να ξαναπαρω παλι 60 λιτρα κ να δωσω τοσα λεφτα? Ηταν καλη τιμη αυτο?

Εγω θελω να παρω 200 λιτρα ποσο θα το βρω περιπου? με τη βαση ειναι πιο ακριβο ε?

Link to comment
Share on other sites

Kristina μπορεις να κανεις επικοινωνια με τα καταστηματα ΕΔΩ.

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα στην γειτονια μου για ενα ενυδρειο παλι 60 λιτρων μπορει λιγο κ παραπανω

με βαση εχει κ ντουλαπακι κ μου ειπαν 200 ευρο

Ξερω οτι η τιμες ειναι πολυ ανεβασμενες απο το ΚΑΡΦΟΥΡ αλλα να ξαναπαρω παλι 60 λιτρα κ να δωσω τοσα λεφτα? Ηταν καλη τιμη αυτο?

Εγω θελω να παρω 200 λιτρα ποσο θα το βρω περιπου? με τη βαση ειναι πιο ακριβο ε?

Καλό είναι kristina ότι και να αποφασήσεις και ότι και να αγοράσεις να το διπλοσκεφτείς

και τσεκάρεις. ειδικά για τια λίτρα - διαστάσεις που θέλεις να κινηθείς! Επειδή ήδη έχεις

αγοράσει ένα αρκετά δυνατό εξωτερικό φίλτρο, δές ποιά είναι τα όριά του λειτουργίας

σε όγκο ώστε να σου είναι αποδοτικό και στο νέο τάνκ.

Οπότε πρίν πάρεις ενυδρείο τσέκαρε

λίτρα φωτισμό κόστος και ποιότητα

Μη βιαστείς! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έρευνα πριν αγοράσεις. To water in έχει πολύ καλές τιμές, μεγάλη ποικιλία και χώρο που συναρπάζει. Αν θες όμως κάτι πιο κοντά σου δοκίμασε και το ΩΚΕΑΝΟΣ, ΙΣΜΗΝΗΣ 4, ΔΑΦΝΗ, Τηλ: 210 9751158. Και τα δύο μαγαζιά είναι ειδικοί στο αντικείμενο και θα σε βοηθήσουν να κάνεις την επιλογή σου.

Link to comment
Share on other sites

HI!!!!!!!!!!!

Καιρο εχουμε να τα πουμε!!!

Τελικα με το ενυδρειο ενταξει δεν χανει ποια νερο... δεν μπορω να καταλαβω γιατι..... απλα δεν χανει...Εγω ετσι κιαλος θα αγοραζα αλλο ενυδρειο αλλα τωρα δεν θα βιαστω κ πολυ..

Επισης δεν εχω αγορασει εξωτερικο φιλτρο αλλα εσωτερικο...

Και κατι αλλο.... Εκανα μια βλακεια... Οταν ειχα βαλει το λιπασμα ειδα οτι αυτο ειχε πολυ κακο αποτελεσμα στον silver μου.. (τα αλλα ψαρακια μου ειναι μια χαρα)...τον ειδα ειχε ξεθωριασει το χρωμα ειχαν σκιστει τα πτεριγια του ολο κρυβοταν και δεν ετρωγε.... Ειπα να το αφησω μπας κ του περασει... τον εβλεπα οτι γινοταν καλα μερα με τημερα.. Σημερα κλεινω σχεδον 3 εβδομαδες που το το εχω το λιπαμα .. και ειδα το ψαρακι πεθαμενο ηταν καταφαγωμενα τα πτεριγια του κ ειχε μια κακκοκινη ουλη απο κατω του.............

Ειλικρινα στεναχωρηθηκα παρα πολυ κ θυμωσα με τον εαυτο μου που δεν πηγα να παρω φαρμακο νομιζα οτι ειχε γινει καλα... σνιφφφφ (μην με βρισετε....)

Και κατι αλλο... ειχα φυτεψει 2 φυτα το ενα μου το φαγανε ολοοοοοοο

δεν εμεινε τιποτα

Λετε να πεινανε?

τα ταιζω μια φορα τη μερακ τους ριχνω αρκετη...

Κεπειδη θα φυγω εξωτερικο σε καμια εβδομαδα αλλα θα λειψω 1 μηνα σκεφτηκα να παρω ταιστρα?

Να παρω η να βαζω την αδερφη μου να τα ταιζει??

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα την αδελφή σου. Αλλά να ταίζει κανονικά, όχι πολύ.

Οι ταίστρες καμιά φορά κολάνε και γίνεται μαντάρα το ενυδρείο ή πεινάνε τα ψάρια.

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Απλά δείξει στην αδερφή σου πόσο θα τους βάζεις κάθε φορά!

Σου προτείνω να ταίζεις λίγο αλλά δύο φορές την ημέρα!

;)

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ WATER IN ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ.

ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΟΝΤΑΙ ;)

Link to comment
Share on other sites

helppppppppppppppppppppppppppp

Γεια σε ολους κ χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν...

Ειμαι τρομερα στεναχωρημενη βρηκα το δευτερο ψαρακι μου ψωφιοοοοοο ενα που εμοιαζε με χελακι κ συνεχεια κρυβοταν στα φυτα ηταν στο βυθο ολο το χρωματου ειχε ξεθωριασει ηταν ασπρο διαφανες κ φαινοταν ο σκελετος του μηπως δεν το ειχα δει κ ειχε σαπισει????????????

απο τι να πεθανε??????????????

λετε να το χτυπησανε η το φαγανε τα αλλα?

μηπως δεν του εδινα αρκετη τροφη??

ειναι το δευτερο ψαρακι που μου πεθαινει μεσα σε 2 περιπου βδομαδεσσσσσσσσσ σνιφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...