Jump to content

Συγκριτικό τέστ Water Conditioners


Recommended Posts

Παρακάτω μπορείτε να δείτε ένα πολύ καλό και χρήσιμο συγκριτικό τέστ για τα περισσότερα αντιχλώρια που κυκλοφορούν στην αγορά.

http://www.thetropicaltank.co.uk/rev-cond.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο το συγκριτικο αλλα εχω μια ερωτηση.Εγω χρησιμοποιω εδω και χρονια το stress coat της API και δεν ειχα κανενα προβλημα και ειμαι ικανοποιημενος.Απο το συγκριτικο βλεπω οτι το Seachem Prime ειναι ελαφρως καλυτερο και μαλλον πρεπει να ειναι σχετικα νεο προιον.Ειναι οντως καλυτερο??Ειναι καποιος που το χρησιμοποιει να μου πει την γνωμη του (+ και -)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το οποίο μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι "This page was last updated on 24th March 2003". Μήπως έχουν προχωρήσει κι άλλο οι εταιρείες σε καλυτέρευση/αλλαγές των προϊόντων τους με αποτέλεσμα να μην ισχύει απόλυτα αυτό το συγκριτικό τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το οποίο μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι "This page was last updated on 24th March 2003". Μήπως έχουν προχωρήσει κι άλλο οι εταιρείες σε καλυτέρευση/αλλαγές των προϊόντων τους με αποτέλεσμα να μην ισχύει απόλυτα αυτό το συγκριτικό τεστ?

Το πρόσεξα Γιάννη, αλλά δε γνωρίζω κάτι για νέες φόρμουλες σε αυτά τα προϊόντα, πλην του προϊόντος της Sera.

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το Prime εδώ και περισσότερο από ενα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Απο το συγκριτικο βλεπω οτι το Seachem Prime ειναι ελαφρως καλυτερο και μαλλον πρεπει να ειναι σχετικα νεο προιον.Ειναι οντως καλυτερο??Ειναι καποιος που το χρησιμοποιει να μου πει την γνωμη του (+ και -)

To prime είναι καταρχήν οικονομικότερο αφού κάθε ml του αντιστοιχεί σε περισσότερα λίτρα νερού. Επίσης δεν αποτελείται από "amine based polymers". Δεν γνωρίζω τι ακριβώς σημαίνει αυτό αλλά το διαφοροποιεί από τα αντίστοιχα προϊόντα άλλων κατασκευαστών. Ακόμη εκτός από τη χλωρίνη και τις χλωραμίνες, εξουδετερώνει την αμμωνία και το νιτρίτη που είναι επικίνδυνα για τα ψάρια.

Τα θετικά του stress coat είναι οτι περιέχει aloe vera, που είναι ένας φυσικός επίδεσμος για να ψάρια. Ακόμη είναι δοκιμασμένο στο χρόνο και εγγυημένο από πολλούς χομπίστες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Της Tetra είναι καλό αντιχλώριο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι αλλα τα δυο προαναφερθεντα ειναι ποιο οικονομικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...