Jump to content

Αμμος


Recommended Posts

Καλησπερα...εχω μια απορεια...σημερα πηγα να παρω αμμο μαυρη που ειδα και μου αρεσε...αλλα επειδη το θελω φυτεμενο...του ειπα αν γινετε να βαλω τπτ για υποστρομα και τετοια...μου ειπε θα βαλεις ενα απο τα δυο...γιατι ορισμενα ψαρακια ψαχνουν στο βυθο και τα κανουν ολα χχχχ :) και μου ειπε να βαλω την μαυρη και να βαζω ταμπλετες μετα...!Η αλλη η αμμος που μου προτεινε να παρω για φυτεμα ειδικη...αλλα δεν εχει ωραιο χρωμα...!!!

Τι μπορω να κανω??ευχαριστω....! :)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχω μια απορεια...σημερα πηγα να παρω αμμο μαυρη που ειδα και μου αρεσε...αλλα επειδη το θελω φυτεμενο...του ειπα αν γινετε να βαλω τπτ για υποστρομα και τετοια...μου ειπε θα βαλεις ενα απο τα δυο...γιατι ορισμενα ψαρακια ψαχνουν στο βυθο και τα κανουν ολα χχχχ :thumbup: και μου ειπε να βαλω την μαυρη και να βαζω ταμπλετες μετα...!Η αλλη η αμμος που μου προτεινε να παρω για φυτεμα ειδικη...αλλα δεν εχει ωραιο χρωμα...!!!

Τι μπορω να κανω??ευχαριστω....! :)

Ανακατευουν το βυθο παει καλυτερα............... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχω μια απορεια...σημερα πηγα να παρω αμμο μαυρη που ειδα και μου αρεσε...αλλα επειδη το θελω φυτεμενο...του ειπα αν γινετε να βαλω τπτ για υποστρομα και τετοια...μου ειπε θα βαλεις ενα απο τα δυο...γιατι ορισμενα ψαρακια ψαχνουν στο βυθο και τα κανουν ολα χχχχ :) και μου ειπε να βαλω την μαυρη και να βαζω ταμπλετες μετα...!Η αλλη η αμμος που μου προτεινε να παρω για φυτεμα ειδικη...αλλα δεν εχει ωραιο χρωμα...!!!

Τι μπορω να κανω??ευχαριστω....! :)

mod note

Θα παρακαλεσω να ειμαστε προσεκτικοι με τις εκφρασεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως για τα φυτα ειναι καλυτερα να εχει ο βυθος πετρες γιατι ,λογω των κενων που αφηνουν μεταξυ τους ανακυκλονεται καλυτερα το νερο " κατω " απο το υποστρωμα αρα οξυγονονεται αρα δεν αναπτυσονται αναεροβια βακτιρια αρα δεν σαπιζουν οι ριζες!

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...