Jump to content

Μονομαχος


Recommended Posts

Σημερα...μετα απο 2 μερες που αλλαξα το νερο στον μονομαχο...ειπα να του προσφερω λιγο καθαρο οξυγονο :thumbup: ...!Αλλα...λεω την μανα μου :D ...ζεστανε λιγο νερο και θα προσθεσουμε μετα λιγο κρυο απιονισμενο(Εχω υψηλο PH...) το κανει αυτο το φερνει ...μου λεει ειναι καλο(Γιατι την προιγουμενη φορα την εκανα παρατηρηση επειδη εκαιγε και δεν ηταν χλιαρο οπως της ειπα..)...βαζω μεσα τον μονομαχο :hysterical: ...τι να δω αρχιζει και τρεχει απο εδω και απο εκει...και μεσα σε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ :hysterical: ...σταματαει να κινητε...τον βλεπω τον βγαζω αμεσως και τον βαζω στο παλιο του το νερο για λιγο...αλλα τπτ...ηταν αργα :P:blush:....παει ο μονομαχος μου... :buttrock::buttrock:

Στην συνεχεια μετραω το νερο που τον ριξαμε...τι να δω....50 C :thumbup: ...ελεος...τον τιγανισαμε...!Λυπηθεικα πολυ...ειναι το πρωτο ψαρι που χανω... :hysterical: ...σκεφτημα ακομη να τα παρατησω ολα...στεναχωρεθηκα πολυ...!!Καλα εντομεταξυ η μανα μου λεει συνεχεια :hysterical: ...τον εφαγα τον πασα μας τον εφαγα :thumbup: το καμαρι του σπιτιου μας...!!Πφφφ.... :hysterical:

Υ.Γ συγνωμη αν σας κουρασα με το μελοδραμα μου...! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα εγω αυτο το ονομαζω ανευθυνοτητα...

Ο μονομαχος ηταν της μητερας σου???

Τι δουλεια ειχε με τα νερα του???

Εσυ γιατι δεν το ελεγξες? Εδεινες απλα εντολες?

Ζητω συγγνωμη για το υφος μου, αλλα οταν καποιος δολοφονει ενα ζωντανο, απλα ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε συγγνώμη αλλα δεν είναι δυνατό να αφήνεις την φροντίδα σε αλλα άτομα που ειναι μη εμπειρα..με ψαρια..

Εγώ στην κοπέλα μου που μένει μαζί μου τις απαγορεύω ως και να ανάβει και να σβήνει τα φώτα του ενυδρείου!! ποσο μάλλον να μου προετοιμάσει νερό!

Έγινε επεξεργασία - christos k
Link to comment
Share on other sites

Πολύ άσχημο αυτό που έγινε!! Μα καλά το νερό σε 50 βαθμούς γίνεται αντιληπτό ότι είναι ζεστό, σχεδόν βγάζει ατμούς! Πώς είναι δυνατόν κάποιος, όσο άπειρός και να είναι ότι το νερό είναι οκ. για να επιβιώσει ψάρι;;; Είναι και κουφό και λυπηρό αυτό που έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Τη να πω τωρα και εγω..?

Απλα κριμα.. :thumbup:

Απο την στιγμη που εχεις ενα ζωντανο εχεις και την εθινη του εσυ και μονο εσυ.

Θεωρω μεγαλη απερησκεψια αυτο που εγινε

συγνωμη που μιλαω ετσι απλα... ολοιχασαμε ψαρακια αλλα οχι και ετσι.

Απο εδω και περα να προσεχεις πιο πολυ και να κανεις οτι κανεις μονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα...μετα απο 2 μερες που αλλαξα το νερο στον μονομαχο...ειπα να του προσφερω λιγο καθαρο οξυγονο :thumbup: ...!Αλλα...λεω την μανα μου :D ...ζεστανε λιγο νερο και θα προσθεσουμε μετα λιγο κρυο απιονισμενο(Εχω υψηλο PH...) το κανει αυτο το φερνει ...μου λεει ειναι καλο(Γιατι την προιγουμενη φορα την εκανα παρατηρηση επειδη εκαιγε και δεν ηταν χλιαρο οπως της ειπα..)...βαζω μεσα τον μονομαχο :P ...τι να δω αρχιζει και τρεχει απο εδω και απο εκει...και μεσα σε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ :hysterical: ...σταματαει να κινητε...τον βλεπω τον βγαζω αμεσως και τον βαζω στο παλιο του το νερο για λιγο...αλλα τπτ...ηταν αργα ....παει ο μονομαχος μου...

Στην συνεχεια μετραω το νερο που τον ριξαμε...τι να δω....50 C ...ελεος...τον τιγανισαμε...!Λυπηθεικα πολυ...ειναι το πρωτο ψαρι που χανω... :thumbup: ...σκεφτημα ακομη να τα παρατησω ολα...στεναχωρεθηκα πολυ...!!Καλα εντομεταξυ η μανα μου λεει συνεχεια :buttrock: ...τον εφαγα τον πασα μας τον εφαγα :thumbup: το καμαρι του σπιτιου μας...!!Πφφφ....

Υ.Γ συγνωμη αν σας κουρασα με το μελοδραμα μου...!

και επισης εξηγησε μου γιατι επρεπε να ζεστανεις νερο??

:buttrock::blush:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα πόσταρα κάτι τέτοιο στο φόρουμ, θα το κρατούσα για μένα ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ΝΙΟ όμως μην στεναχωριέσαι από αυτά που θα σου γράψουν τα παιδιά στο forum..απλά άμα αγαπάς κάτι λυπασε....Καλύτερα να είσαι πολύ προσεκτικός την επόμενη φορα και πάντα μα πάντα μην χάνεις το κουράγιο σου από κάποια κακοτυχία που μπορεί να κτυπήσει τον ενυδρείακο σου κόσμο!!

Aντε καλή συνεχεια!!

Έγινε επεξεργασία - christos k
Link to comment
Share on other sites

Ξερω παιδεια...ηταν ανευθυνο αυτο που εκανα...εβαλα και εγω την μανα μου λογο διαβασματος επειδη δεν προλαβαινω να κανει και αυτην κατι...εχει ξαναζεστανει και αλλες 3 φορες λιγο νερο που της ζητησα...αλλα το ειχε οκ...τωρα τις ξεφυγε λιγο παραπανω...δεν ξερω τι να πω...ανευθυνοτητα εκ μερους μου που δεν το ελενξα ξανα....!!Το ανεφερα στο φορυμ και να βλεπουν και αλλοι νεοι...για να μην κανουν ιδια λαθοι...επισης το λαθος σου πρεπει να το μειραζεσαι...για να σε βοηθησουν εμπειρα ατομα να βελτιωθεις και να μην ξανακανεις καμια τετοια μακακια...!!!Κριμα...ηταν το πρωτο μου ψαρακι...το ειχα παρει πριν 2 μηνες περιπου οσο ειμαι και στον χωρο αυτο...!Ακουγα ιστοριες για αλλου που χασας ψαρακια...αλλα δεν πηστευα να μου συμβει και εμενα :D ...λυπαμαι :thumbup: ...!!Οσοι εχουν χασει καποιο ψαρακι :thumbup: ...θα ξερουν πως νιωθω...ιδικα αν ηταν το αγαπημενο τους...γιατι λιγο πολυ ολοι εχουμε καποιο που το εχουμε καποια αδυναμια...!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ άσχημο αυτό που έγινε!! Μα καλά το νερό σε 50 βαθμούς γίνεται αντιληπτό ότι είναι ζεστό, σχεδόν βγάζει ατμούς! Πώς είναι δυνατόν κάποιος, όσο άπειρός και να είναι ότι το νερό είναι οκ. για να επιβιώσει ψάρι;;; Είναι και κουφό και λυπηρό αυτό που έγινε...

Και ομως...δεν βγαζει...για την ακριβεια ηταν 48...!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα πόσταρα κάτι τέτοιο στο φόρουμ, θα το κρατούσα για μένα ...

Γνωμη σου...και σεβαστη...!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα πόσταρα κάτι τέτοιο στο φόρουμ, θα το κρατούσα για μένα ...

Μέγα λάθος !!!

Γιατί να μην γράφουμε τις "χαζομάρες" που κάνεις ο κάθένας μας. Γι' αυτό αναπαράγουμε τις βλακείες που μας πλασάρουν και δεν ξέρουμε να απαντήσουμε σωστά σε προβλήματα...

Αν πρέπει "μια" φορά να γράφουμε για τα καλά, πρέπει "δέκα" να γράφουμε για τις βλακείες μας και να μαθαίνουμε απο αυτές και να μην τις κάνουμε οι υπόλοιποι.

Δεν σας φαίνεται παράξενο ότι όι οι πολύξεροι και πολυμήχανοι είναι σε αυτό το φόρουμ, ξέρουν τα πάντα και δεν έχουν χάσει ποτέ ψάρι;

Σε ερωτήματα όμως πιο "ψαγμένα" δεν ξέρει κανείς να απαντήσει και επαναπαυόμαστε όλοι σε ένα ξερό "ναι ή "όχι" χωρίς να αιτιολογουμε...

Απλό παράδειγμα... Όλοι μα όλοι για τις μαγκρόβιες ρίζες λένε ότι χρειάζοντε τρελά νιτρικά και εγώ τις έχω απλά σε βάζω με νερό βρύσης... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=515123

Έγινε επεξεργασία - Naias
Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος !!!

Γιατί να μην γράφουμε τις "χαζομάρες" που κάνεις ο κάθένας μας. Γι' αυτό αναπαράγουμε τις βλακείες που μας πλασάρουν και δεν ξέρουμε να απαντήσουμε σωστά σε προβλήματα...

Αν πρέπει "μια" φορά να γράφουμε για τα καλά, πρέπει "δέκα" να γράφουμε για τις βλακείες μας και να μαθαίνουμε απο αυτές και να μην τις κάνουμε οι υπόλοιποι.

Δεν σας φαίνεται παράξενο ότι όι οι πολύξεροι και πολυμήχανοι είναι σε αυτό το φόρουμ, ξέρουν τα πάντα και δεν έχουν χάσει ποτέ ψάρι;

Σε ερωτήματα όμως πιο "ψαγμένα" δεν ξέρει κανείς να απαντήσει και επαναπαυόμαστε όλοι σε ένα ξερό "ναι ή "όχι" χωρίς να αιτιολογουμε...

Απλό παράδειγμα... Όλοι μα όλοι για τις μαγκρόβιες ρίζες λένε ότι χρειάζοντε τρελά νιτρικά και εγώ τις έχω απλά σε βάζω με νερό βρύσης... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=515123

Γνώμη σου

Αυτό δεν το κατάλαβα

Και καλά κάνεις και το αναφέρεις μιας και το ξέρεις καλά αλλά που κολλάει στο συγκεκριμένο θέμα;

Φίλε nio92 το ήξερες από την αρχή ότι θα σε "κράξουν" αρκετοί που αγαπάνε τα ψαράκια, το σχόλιό μου δεν ήταν ειρωνικό, αλλά αληθινό για 'σένα και όχι για το περιστατικό. Κι εγώ έχασα ψάρι και απλά συνεχίζω πιο προσεκτικά. Καλή συνέχεια κι από μένα και συγγνώμη αν το σχόλιο μου σε ενόχλησε.

ΜΦΧ

Χρύσα

Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος !!!

Γιατί να μην γράφουμε τις "χαζομάρες" που κάνεις ο κάθένας μας. Γι' αυτό αναπαράγουμε τις βλακείες που μας πλασάρουν και δεν ξέρουμε να απαντήσουμε σωστά σε προβλήματα...

Αν πρέπει "μια" φορά να γράφουμε για τα καλά, πρέπει "δέκα" να γράφουμε για τις βλακείες μας και να μαθαίνουμε απο αυτές και να μην τις κάνουμε οι υπόλοιποι.

Δεν σας φαίνεται παράξενο ότι όι οι πολύξεροι και πολυμήχανοι είναι σε αυτό το φόρουμ, ξέρουν τα πάντα και δεν έχουν χάσει ποτέ ψάρι;

Σε ερωτήματα όμως πιο "ψαγμένα" δεν ξέρει κανείς να απαντήσει και επαναπαυόμαστε όλοι σε ένα ξερό "ναι ή "όχι" χωρίς να αιτιολογουμε...

Απλό παράδειγμα... Όλοι μα όλοι για τις μαγκρόβιες ρίζες λένε ότι χρειάζοντε τρελά νιτρικά και εγώ τις έχω απλά σε βάζω με νερό βρύσης... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=515123

Kαλα δεν νομιζω πολλα ατομα να εχουν την ιδεα να βαλουν καυτο νερο σε αλλαγη και ετσι με το ποστ αυτο να τα αποτρεψαμε :thumbup: μην υπερβαλλουμε

ενα λαθος εκανε το παιδι ...απο απροσεξια καθαρα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα πόσταρα κάτι τέτοιο στο φόρουμ, θα το κρατούσα για μένα ...

+1000

Link to comment
Share on other sites

Kαλα δεν νομιζω πολλα ατομα να εχουν την ιδεα να βαλουν καυτο νερο σε αλλαγη και ετσι με το ποστ αυτο να τα αποτρεψαμε :thumbup: μην υπερβαλλουμε

ενα λαθος εκανε το παιδι ...απο απροσεξια καθαρα

:D

Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος !!!

Γιατί να μην γράφουμε τις "χαζομάρες" που κάνεις ο κάθένας μας. Γι' αυτό αναπαράγουμε τις βλακείες που μας πλασάρουν και δεν ξέρουμε να απαντήσουμε σωστά σε προβλήματα...

Αν πρέπει "μια" φορά να γράφουμε για τα καλά, πρέπει "δέκα" να γράφουμε για τις βλακείες μας και να μαθαίνουμε απο αυτές και να μην τις κάνουμε οι υπόλοιποι.

Δεν σας φαίνεται παράξενο ότι όι οι πολύξεροι και πολυμήχανοι είναι σε αυτό το φόρουμ, ξέρουν τα πάντα και δεν έχουν χάσει ποτέ ψάρι;

Σε ερωτήματα όμως πιο "ψαγμένα" δεν ξέρει κανείς να απαντήσει και επαναπαυόμαστε όλοι σε ένα ξερό "ναι ή "όχι" χωρίς να αιτιολογουμε...

Απλό παράδειγμα... Όλοι μα όλοι για τις μαγκρόβιες ρίζες λένε ότι χρειάζοντε τρελά νιτρικά και εγώ τις έχω απλά σε βάζω με νερό βρύσης... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=515123

:D:thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη σου

Αυτό δεν το κατάλαβα

Και καλά κάνεις και το αναφέρεις μιας και το ξέρεις καλά αλλά που κολλάει στο συγκεκριμένο θέμα;

Φίλε nio92 το ήξερες από την αρχή ότι θα σε "κράξουν" αρκετοί που αγαπάνε τα ψαράκια, το σχόλιό μου δεν ήταν ειρωνικό, αλλά αληθινό για 'σένα και όχι για το περιστατικό. Κι εγώ έχασα ψάρι και απλά συνεχίζω πιο προσεκτικά. Καλή συνέχεια κι από μένα και συγγνώμη αν το σχόλιο μου σε ενόχλησε.

ΜΦΧ

Χρύσα

Το ηξερα και εγω οτι θα τα ακουσω...αλλα ηθελα να πω το λαθος μου...εξαλου πως θα βελτιωθουμε αν δεν ξερουμε πως να διωρθωσουμε τα λαθοι μας...!τωρα πιο προσεχτικος :thumbup: ...!Ε λιγο με τσιμπησε :D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Kαλα δεν νομιζω πολλα ατομα να εχουν την ιδεα να βαλουν καυτο νερο σε αλλαγη και ετσι με το ποστ αυτο να τα αποτρεψαμε :thumbup: μην υπερβαλλουμε

ενα λαθος εκανε το παιδι ...απο απροσεξια καθαρα

Θελω :thumbup::D ...το μετανιωνω πολυ... :thumbup: αλλα δεν θα ξαναγινει...!Εγω λιγο κουραγιο ηθελα μορε να δω πιο ομορφο αυτο το χομπι :P

Link to comment
Share on other sites

Λαθη κανουμε ολοι,απλα να μην τα επαναλαμβανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω τον λόγο του κραξίματος.

Με το να κράζεις τον άλλο που έκανε ένα λάθος δεν βγαίνει τίποτα. Με το να του δώσεις συμβουλές βγαίνει όμως. Ενα λάθος έκανε το παλικάρι που προφανώς δεν θα το ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος !!!

Γιατί να μην γράφουμε τις "χαζομάρες" που κάνεις ο κάθένας μας. Γι' αυτό αναπαράγουμε τις βλακείες που μας πλασάρουν και δεν ξέρουμε να απαντήσουμε σωστά σε προβλήματα...

Αν πρέπει "μια" φορά να γράφουμε για τα καλά, πρέπει "δέκα" να γράφουμε για τις βλακείες μας και να μαθαίνουμε απο αυτές και να μην τις κάνουμε οι υπόλοιποι.

Δεν σας φαίνεται παράξενο ότι όι οι πολύξεροι και πολυμήχανοι είναι σε αυτό το φόρουμ, ξέρουν τα πάντα και δεν έχουν χάσει ποτέ ψάρι;

Σε ερωτήματα όμως πιο "ψαγμένα" δεν ξέρει κανείς να απαντήσει και επαναπαυόμαστε όλοι σε ένα ξερό "ναι ή "όχι" χωρίς να αιτιολογουμε...

Απλό παράδειγμα... Όλοι μα όλοι για τις μαγκρόβιες ρίζες λένε ότι χρειάζοντε τρελά νιτρικά και εγώ τις έχω απλά σε βάζω με νερό βρύσης... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=515123

Το ότι αναπτύσσονται οι μαγκρόβιες ρίζες σου σε βάζο με νερό βρύσης, και σύμφωνα με αυτά που λες, προφανώς χωρίς νιτρικά δεν λέει κάτι. Μπορεί με πολλά νιτρικά να είναι πιο γρήγορη η ανάπτυξή τους για παράδειγμα (δεν γνωρίζω τίποτα επί του θέματος, απλά λέω ένα παράδειγμα που μπορεί να συμβαίνει). Το θέμα δεν είναι αυτό όμως, το θέμα είναι ότι δεν γράφει κανείς στο ποστ που επισυνάπτεις ότι δεν θα σου μεγαλώσουν επειδή δεν έχεις νιτρικά.

Ολοι ή πολλοί από εμάς έχουμε χάσει ψάρια. Αλλο όμως να έχεις κάποια ασθένεια και άλλο να σκοτώσεις το ψάρι από απερισκεψία. Το πρώτο είναι πολύ πιο συνηθησμένο και πολλοί γράφουν για τις ασθένειες που αντιμετωπίζουν στην αντίστοιχη κατηγορία έτσι ώστε να βοηθηθούν και άλλοι που μπορεί να αντιμετωπίσουν την ίδια ασθένεια. Το να βάλει όμως κάποιος καυτό νερό σε θερμοκρασία 50 βαθμών για να κάνει αλλαγή χωρις να βάλει ούτε το χέρι του μέσα να δει αν καίει, μου φαίνεται πολύ δύσκολο άσχετα με το ότι έγινε στην προκειμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω τον λόγο του κραξίματος.

Με το να κράζεις τον άλλο που έκανε ένα λάθος δεν βγαίνει τίποτα. Με το να του δώσεις συμβουλές βγαίνει όμως. Ενα λάθος έκανε το παλικάρι που προφανώς δεν θα το ξανακάνει.

Απο τα λαθοι μας μαθαινουμε :thumbup: ...!Εξαλου κανεις δεν γεννηθικε τελειος...!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβαινω, και δεν μασ ειπεσ γιατι ηθελεσ να ζεστανεισ το νερο?? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...